DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Facebook chce czytać w myślach internautom..

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Facebook ogłosił swoje plany skonstruowania urządzenia, które pozwoli ludziom przeszukiwać Internet tylko i wyłącznie za pomocą myślenia. Gigant technologiczny sfinansował badanie nad algorytmami, które pozwoliłyby maszynom przekształcić aktywność ludzkiego mózgu w mowę.

Eksperyment został przeprowadzony na pacjentach chorych na padaczkę, którym wszczepiono elektrody, mające ocenić aktywność mózgu i pochodzenie kolejnych ataków choroby. Facebook ma nadzieję, że badanie w przyszłości utoruje drogę dla „w pełni nieinwazyjnego urządzenia”, mogącego przetworzyć około 100 słów na minutę.

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego poprosili pacjentów o udzielenie odpowiedzi na listę prostych pytań wielokrotnego wyboru. Algorytmy w międzyczasie uczyły się rozpoznawać ludzkie reakcje. Profesor Eddie Chang podkreślił przełomowość eksperymentu:

Większość poprzednich podejść koncentrowała się wyłącznie na dekodowaniu mowy. W tym przypadku skupiamy się jednak na dekodowaniu obu stron rozmowy – zarówno pytań, jak i odpowiedzi. Obecnie sparaliżowani pacjenci ograniczają się do bardzo powolnego wypowiadania słów przy użyciu ruchów gałek ocznych lub drgawek mięśni w celu kontrolowania interfejsu komputera. Jednak w wielu przypadkach, składniki niezbędne do wygenerowania płynnej mowy są nadal obecne w ich mózgach. Potrzebujemy jedynie technologii, która pozwoli im to wyrazić.
Na oficjalnym blogu Facebooka pojawiło się natomiast następujące oświadczenie:

Mamy nadzieję, że nasze badania przyczynią się do opracowania algorytmów, potrzebnych do stworzenia w pełni nieinwazyjnego, nadającego się do noszenia urządzenia, identyfikującego ludzkie myśli. W przyszłości użytkownicy powinni być w stanie wyszukiwać przydatne informacje, nie tracąc przy tym czasu na wpisywanie haseł.

Nasze badania mogą również okazać się przełomowe dla osób z licznymi zaburzeniami, które nie są w stanie samodzielnie korzystać z Internetu.
Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie firma Elona Muska, Neuralink, złożyła wniosek do amerykańskich organów regulacyjnych o pozwolenie na rozpoczęcie testowania własnego urządzenia do „hakowania” ludzkiego mózgu. Coraz większe wysiłki potentatów technologicznych w tym zakresie mogą wzbudzać obawy. Część środowiska naukowego apeluje, aby zastanowić się nad etyką tych badań, ponieważ mózg jest tak naprawdę jedynym bezpiecznym miejscem, w którym możemy ukryć przed światem nasze myśli i fantazje.

Zainteresowanie gigantów technologicznych naszymi myślami było tylko kwestią czasu. Jest to wszak jedyne, czego w dobie globalnego Internetu jeszcze o nas nie wiedzą.

Za:z.n.z./robert.b

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: