DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Ancestry publikuje miliony zapisów Holokaustu online w bezpłatnej bazie danych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Firma badawcza Genealogia publikuje archiwa z informacjami o ludziach prześladowanych przez nazistowskie Niemcy, które uciekły z Europy po wojnie

A list of displaced people, including victims of Nazi persecution, published online by genealogy research company Ancestry on July 31, 2019. (Screenshot)

Lista przesiedleńców, w tym ofiar prześladowań nazistowskich, opublikowana online przez genealogiczną firmę badawczą Ancestry 31 lipca 2019 r. (Zrzut ekranu)
Firma badawcza genealogiczna Ancestry zdigitalizowała miliony zapisów historycznych związanych z Holokaustem i opublikowała je online w darmowym archiwum z możliwością wyszukiwania.

Firma ogłosiła wydanie płyt w środę, nazywając ją „inicjatywą filantropijną, aby udostępnić wszystkim kulturowo ważne płyty”.

Rekordy są pogrupowane w dwie główne kolekcje. Jednym z nich jest archiwum przesiedleńców opuszczających Europę w latach 1946–1971, w tym wielu ocalonych z obozów koncentracyjnych i prześladowań nazistowskich.

Drugi to archiwum zawierające informacje o Niemcach, którzy zostali uwięzieni lub mieszkają w Niemczech oraz na obszarach kontrolowanych przez Niemców w latach 1939–1947. Obejmuje osoby, które były prześladowane przez instytucje publiczne i korporacje, i zawiera szczegółowe informacje na temat zgonów, w tym informacje o pochówku.

Dokumenty zawierają nazwiska osób podróżujących razem i pokazują, gdzie osiedlili się uchodźcy podczas i po wojnie.

Informacje te mogą wypełnić luki w badaniach osób z historią swojej rodziny, ale użytkownicy nie będą mogli znaleźć osób, które straciły rodzinę w wyniku ludobójstwa, jeśli nie mają jeszcze informacji umożliwiających identyfikację.

Użytkownicy mogą przeszukiwać zapisy, aby prześledzić drogę krewnego w całej Europie od niebezpieczeństwa w nazistowskich Niemczech do schronienia w USA.

Informacje te mogą być również wykorzystane do zabezpieczenia rekompensaty finansowej ze strony rządu niemieckiego i holenderskiego przedsiębiorstwa kolejowego, które zapewniają odszkodowania ofiarom Holocaustu, ale wymagają dokumentacji.

Dane są udostępniane bezpłatnie, chociaż użytkownicy muszą otworzyć bezpłatne konto.

Firma powiedziała, że ​​przodkowie nie odkryli nowych informacji, ale zdigitalizowali dane i po raz pierwszy przeszukali je online.

Materiał w nowo otwartej bazie danych pochodzi z archiwum Arolsen, zbioru dokumentów przechowywanych przez Międzynarodowe Centrum ds. Prześladowań Nazistów, które współpracowało przy projekcie z Ancestry. Archiwa zawierają zapisy dotyczące około 17,5 miliona osób należących do grup atakowanych przez nazistów.

Krytycy twierdzą, że firma czerpie z poufnych informacji historycznych, a firma odmówiła jej.

„Wydanie tej kolekcji płyt jest częścią filantropijnej inicjatywy Ancestry, która ma na celu udostępnienie wszystkim kulturalnie ważnych płyt”, powiedziała firma w oświadczeniu, zgodnie z raportem w „New York Times”.

Ancestry powiedział, że dostarczył zdigitalizowane kopie do archiwów Arolsena, Yad Vashem i Muzeum Holokaustu w Stanach Zjednoczonych.

Firma opisała kolekcje jako pierwsze dwa, które zostaną wydane, sugerując, że może być ich więcej.

 

zrodlo:https://www.timesofisrael.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: