DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Zerowy PIT dla młodych. Kto może z niego skorzystać i na jakich zasadach?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

1 sierpnia wszedł w życie przepis o zerowym podatku PIT dla osób poniżej 26. roku życia. Nie wszyscy młodzi będą mogli z tego przywileju skorzystać. Pracownicy mogą zdecydować, czy chcą złożyć do pracodawcy stosowne oświadczenie, czy wolą poczekać na obniżenie podatku w zeznaniu rocznym.

banknoty, pieniądze, biznesmen

Zerowy podatek dochodowy wprowadzono dzięki nowelizacji szeregu ustaw, m.in: o podatku dochodowym od osób fizycznych, o świadczeniach rodzinnych i ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Prezydent Andrzej Duda złożył podpisy pod nowelizacjami 24 lipca 2019 r., a tydzień później nowe prawo weszło w życie.

Warunki do skorzystania z zerowego PIT

Jakie warunki trzeba spełnić, by móc skorzystać z zerowego PIT? Z konieczności płacenia podatku dochodowego zwolnione są osoby, które nie ukończyły 26. roku życia. Osoby te muszą czerpać dochód z umowy o pracę, umowy zlecenia, stosunku służbowego (np. funkcjonariusze policji), pracy nakładczej lub spółdzielczego stosunku pracy. Liczba zawartych umów nie ma znaczenia.

Nie wszystkie młode osoby będą jednak mogły skorzystać z zerowego PIT. Rozwiązanie to nie dotyczy osób zatrudnionych na podstawie umowy o dzieło, a także tych posiadających własną działalność gospodarczą. Podatek dochodowy będą musieli zapłacić także młodzi ludzie, którzy otrzymali wynagrodzenie w ramach stażu czy praktyk absolwenckich.

Limit dochodów w zerowym PIT

Zwolnienie z opłacania podatku dochodowego nie dotyczy także osób bardzo dobrze zarabiających. Prawo przewiduje, że podatku PIT nie będą opłacać osoby, które nie przekroczą pierwszego progu skali podatkowej – czyli do kwoty 85 528 zł. Jednak w związku z tym, że zwolnienie obowiązuje od 1 sierpnia, w 2019 roku limit jest proporcjonalny do okresu, który pozostał do końca roku. Podatku PIT nie zapłacą więc osoby, które do 31 grudnia nie zarobią więcej niż 35 636,67 zł.

Nie oznacza to jednak, że po przekroczeniu kwoty zerowego PIT trzeba będzie zapłacić podatek od nadwyżki – wciąż obowiązuje przecież kwota wolna od podatku. Jeśli młoda osoba przekroczy ustalony limit obowiązywania zerowego PIT, a nadwyżka nie przekroczy 8 tys. zł, to dochód będzie wolny od opodatkowania.

Jak skorzystać z zerowego PIT dla młodych?

Drogi są dwie. Osoby, które kwalifikują się do zwolnienia, mogą wciąż otrzymywać takie samo wynagrodzenie, jak dotychczas i dopiero w deklaracji rocznej wykazać kwoty zaliczek na podatek dochodowy. Dzięki temu Urząd Skarbowy będzie wiedział, jak duża jest nadpłata i jaką kwotę powinien zwrócić. Młodzi pracownicy otrzymają więc należna im pieniądze dopiero po złożeniu i zaakceptowaniu deklaracji rocznej.

Młodzi podatnicy mogą jednak już od sierpnia skorzystać ze zwolnienia i otrzymywać wyższą pensję, bez potrącenia zaliczki na podatek dochodowy. Jak to zrobić? By wynagrodzenie było wyższe, należy złożyć u swojego pracodawcy oświadczenie, że dochody w całości zostaną objęte zwolnieniem z PIT. Oświadczenie takie młodzi ludzie będą mogli składać tylko w 2019 roku. Powód? Od początku 2020 roku pracodawcy automatycznie nie będą pobierać zaliczki na podatek dochodowy.

Według szacunków rządu zwolnienie z PIT dla młodych poniżej 26. roku życia będzie dotyczyć łącznie ponad 2 mln osób. W 2019 r. zerowy PIT będzie kosztować sektor finansów publicznych 950 mln zł (z czego 476 mln zł z budżetu), a w kolejnych latach 2 mld 454 mln zł (1 mld 316 mln zł z budżetu).

Źródło: Business Insider

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: