NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
BARDZO WAŻNE - SZCZEPIENIE DZIECI: Te szczepionki.. CAŁOŚĆ MATERIAŁU VIDEO !!
Eric Clapton opowiedział o skutkach ubocznych szczepionki - zostałem w znacznym stopniu sparaliżowany
Posłuchaj rozmowy ze złodziejami, którzy od miesięcy okradają Polaków!
Prokuratura: Dowod Osobisty Suwerena II RP
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

USA i Rosja kończą pakt zbrojeniowy, wywołując obawy przed nowym wyścigiem zbrojeń

USA, aby przetestować nowy pocisk, który został zakazany na mocy traktatu INF o kontroli zbrojeń, Pompeo obwinia Rosję za naruszenie umowy przez lata; Moskwa wzywa do moratorium

Na tym zdjęciu wykonanym z materiału filmowego pobranego z oficjalnej strony rosyjskiego Ministerstwa Obrony w czwartek 24 maja 2018 r. Rosyjski okręt atomowy Jurij Dolgoruky testuje pociski Bulava z Morza Białego we wtorek, 22 maja 2018 r. (AP / Serwis prasowy Ministerstwa Obrony Rosji)

Na tym zdjęciu wykonanym z materiału filmowego pobranego z oficjalnej strony rosyjskiego Ministerstwa Obrony w czwartek 24 maja 2018 r. Rosyjski okręt atomowy Jurij Dolgoruky testuje pociski Bulava z Morza Białego we wtorek, 22 maja 2018 r. (AP / Serwis prasowy Ministerstwa Obrony Rosji)

WASHINGTON (AP) – Stany Zjednoczone planują przetestowanie nowego pocisku w nadchodzących tygodniach, który byłby zabroniony na mocy przełomowego, 32-letniego traktatu o kontroli zbrojeń, który USA i Rosja zerwały w piątek.

Waszyngton i Moskwa wycofały się z traktatu o siłach nuklearnych o średnim zasięgu, podpisanego w 1987 r. Przez prezydenta Ronalda Reagana i przywódcę radzieckiego Michaiła Gorbaczowa, budząc obawy przed nowym wyścigiem zbrojeń. USA obwiniały Moskwę o śmierć traktatu. Powiedział, że od lat Moskwa rozwija i wystawia broń, która narusza traktat i zagraża Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom, szczególnie w Europie.

„Rosja ponosi wyłączną odpowiedzialność za upadek traktatu”, powiedział sekretarz stanu Mike Pompeo w oświadczeniu opublikowanym w piątek.

Ale Stany Zjednoczone dostrzegają także pozytywny skutek wyjścia z traktatu. Waszyngton od lat skarży się, że boisko do kontroli zbrojeń jest niesprawiedliwe. Urzędnicy amerykańscy argumentowali, że Rosja nie tylko łamie traktat i rozwija zakazaną broń, ale także Chiny produkują podobną broń niezgodną, pozostawiając USA w spokoju, przestrzegając paktu o starzeniu się broni.

Teraz USA mogą opracowywać systemy broni, które wcześniej były zakazane. Według wysokiego urzędnika administracji USA, który nie był upoważniony do publicznego omawiania rozwoju broni, USA planują lot próbny takiej broni w nadchodzących tygodniach, pod warunkiem zachowania anonimowości.

Obecny budżet Pentagonu obejmuje 48 milionów dolarów na badania nad potencjalnymi reakcjami militarnymi na rosyjskie naruszenia traktatu INF, ale opcje nie obejmują pocisku nuklearnego.

Urzędnik zlekceważył test i powiedział, że nie jest to prowokacja przeciwko Rosji. Ponieważ Stany Zjednoczone stosowały się do traktatu przez 32 lata, Stany Zjednoczone są już „lata” od skutecznego rozmieszczenia broni, wcześniej zakazanej na mocy umowy, powiedział w czwartek.

Zwolennicy kontroli zbrojeń nadal martwią się, że wyjście Ameryki z traktatu INF doprowadzi oba narody do zerwania większego traktatu Nowy START, który wygasa na początku 2021 r.

“Pulling out of this treaty leaves New START as the only bilateral nuclear arms agreement between the US and Russia,” said physicist David Wright, co-director of the Global Security Program at the Union of Concerned Scientists. If President Donald “Trump pulls out of that treaty as well or allows it to lapse, it will be the first time since 1972 that the two countries will be operating without any mutual constraints on their nuclear forces.”

Prezydent Donald Trump nie zobowiązał się do przedłużenia ani zastąpienia Nowego START, który nałożył ograniczenia od 2018 r. Na liczbę amerykańskich i rosyjskich głowic nuklearnych dalekiego zasięgu i wyrzutni. Trump nazwał New START „kolejną złą transakcją” poczynioną przez administrację Obamy, a doradca Trumpa ds. Bezpieczeństwa narodowego, John Bolton, powiedział w czerwcu, że jest mało prawdopodobne, aby administracja zgodziła się przedłużyć traktat o pięć lat, co byłoby możliwe bez legislacji działanie w obu stolicach.

Administracja Trumpa uważa, że rozmowy o przedłużeniu Nowego START są przedwczesne. Administracja twierdzi, że dzięki rosnącemu arsenałowi głowic nuklearnych w Chinach Pekin nie może już być wyłączony z porozumień o kontroli broni jądrowej. Trump wyraził chęć wynegocjowania trójstronnej umowy o kontroli zbrojeń podpisanej przez USA, Rosję i Chiny.

„Zobaczymy, co się stanie”, powiedział Trump dziennikarzom w Białym Domu w czwartek. „Powiem, że Rosja chciałaby zrobić coś w sprawie traktatu nuklearnego i nie mam nic przeciwko. Chcieliby coś zrobić i ja też. ”

Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ryabkow wezwał Stany Zjednoczone do przestrzegania moratorium na używanie broni średniego zasięgu.

„Zaprosiliśmy USA i inne kraje NATO do oceny możliwości ogłoszenia tego samego moratorium na rozmieszczenie sprzętu średniego i krótszego zasięgu, co my, to samo moratorium Władimir Putin oświadczył, mówiąc, że Rosja powstrzyma się od wdrażania tych systemów, kiedy będziemy nabyć je, chyba że amerykański sprzęt zostanie rozmieszczony w niektórych regionach ”- powiedział w wywiadzie dla agencji prasowej Tass.

Niemiecka minister spraw zagranicznych Heiko Maas powiedziała w tym tygodniu, że upadek traktatu oznacza utratę odrobiny bezpieczeństwa w Europie.

„Żałujemy, że Rosja nie zrobiła tego, co było konieczne, aby uratować traktat INF. Teraz jeszcze bardziej wzywamy Rosję i USA do zachowania traktatu New START jako kamienia węgielnego światowej kontroli zbrojeń ”- powiedział Maas. „Potęgi nuklearne, takie jak Chiny, muszą również stawić czoła odpowiedzialności za kontrolę zbrojeń – mają większą rolę na świecie niż w czasach zimnej wojny”.

Zwolennicy kontroli zbrojeń nadal martwią się o przyszłość.

Laura Kennedy, która wcześniej reprezentowała USA na Konferencji Rozbrojeniowej w Genewie, ostrzegła Amerykanów, aby nie patrzyli na siebie, gdy skonfrontowani zostali ze skomplikowaną dyplomacją kontroli zbrojeń. Powiedziała, że powinni poruszyć tę kwestię teraz z Kongresem i wszystkimi kandydatami kandydującymi do Białego Domu w 2020 roku.

„To nie jest„ złośliwość ”. To nasza przyszłość i przyszłość naszej planety – powiedział Kennedy. „Kwestie nuklearne są tak istotne, że po prostu nie możemy porzucić poważnego wysiłku kontroli zbrojeń. USA nie mogą również pozwolić sobie na przytoczenie swoich obaw dotyczących INF lub innych kwestii jako wymówki, aby pozwolić na wygaśnięcie traktatu New START. ”

W ciągu swojego życia tak zwany traktat INF z 1987 r. Doprowadził do wyeliminowania 2692 amerykańskich i radzieckich pocisków jądrowych i konwencjonalnych naziemnych pocisków balistycznych i wycieczkowych. Do czasu upadku traktat zakazał rakiet lądowych o zasięgu od 500 do 5500 kilometrów (310 do 3410 mil).

Wright powiedział, że wycofanie się z traktatu było „krótkowzroczne”. Powiedział, że spowoduje to konkurencję w konwencjonalnie uzbrojonych pociskach, które osłabią stabilność.

Wright zauważył również, że Rosja narzeka na amerykańskie systemy rakietowe w Polsce i Rumunii. Wright powiedział, że ich celem jest wystrzelenie pocisków przechwytujących w obronie, ale wydaje się, że są one również w stanie wystrzelić ofensywne pociski wycieczkowe.

„Twierdzenie, że Stany Zjednoczone są uzasadnione do wycofania się z traktatu z powodu rosyjskich naruszeń, nie bierze pod uwagę pełnego obrazu”, powiedział Wright, który oskarża administrację Trumpa o niechęć do jakichkolwiek wynegocjowanych umów ograniczających amerykańskie systemy uzbrojenia.

Były dyrektor wywiadu krajowego Dan Coats powiedział jednak Kongresowi pod koniec ubiegłego roku, że urzędnicy wywiadu wierzą, że to Rosja nie chce już być ograniczana przez traktat INF, ponieważ modernizuje swoją armię za pomocą precyzyjnych pocisków uderzających rzekomo zaprojektowanych do celowania w krytyczne wojsko i gospodarkę witryny w Europie. Powiedział, że USA uważały, że celem Rosji przez cały czas było utrzymanie USA w przywiązaniu do umowy, podczas gdy cicho budowała i rozmieszczała pociski, które naruszały traktat i groziły Europie.

Urzędnicy amerykańscy po raz pierwszy wyrazili obawy, że Rosja naruszyła traktat podczas administracji Obamy i powiedzieli, że Moskwa spędziła sześć lat, odrzucając amerykańskie starania o przywrócenie go do zgodności.

W lutym Trump stwierdził, że Moskwa rażąco naruszyła traktat, a USA zawiesiły własne zobowiązania wynikające z traktatu. To zaczęło sześciomiesięczny zegar, aby przywrócić Rosji zgodność – czas upłynął w piątek.

„Jak to miało miejsce przez wiele lat, Rosja zdecydowała się zachować niezgodny pocisk, zamiast wracać do swoich zobowiązań traktatowych” – powiedział Pompeo. „Stany Zjednoczone nie pozostaną stroną traktatu, który jest celowo naruszany przez Rosję”.

Powiązany pisarz prasowy Geir Moulson w Berlinie przyczynił się do tego raportu.

 

zrodlo:https://www.timesofisrael.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: