DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Syryjskie media państwowe: Izrael wystrzeliwuje pocisk w Quneitra, powodując szkody

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Nie zgłoszono żadnych obrażeń podczas rzekomego nalotu IDF, który miał nastąpić po przemieszczeniu się członków Hezbollahu w okolicy; domniemany strajk dzień po raporcie Izrael rozszerzył działalność na Irak

Illustrative: A picture taken on July 26, 2018, near Kibbutz Ein Zivan in the Israeli Golan Heights, shows smoke rising across the border in Syria following air strikes during a Syrian-government-led offensive in the southern province of Quneitra. (AFP Photo/Jack Guez)

Zdjęcie: Zdjęcie wykonane 26 lipca 2018 r. W pobliżu kibucu Ein Zivan na izraelskich wzgórzach Golan, pokazuje dym unoszący się nad granicą w Syrii po atakach lotniczych podczas ofensywy prowadzonej przez rząd Syrii w południowej prowincji Quneitra. (AFP Photo / Jack Guez)
W czwartek oficjalne syryjskie media podały, że Izrael wystrzelił pocisk w rejon Quneitry podczas rzadkiego nalotu w ciągu dnia, powodując szkody, ale bez obrażeń.

Izraelskie Siły Obronne nie wypowiedziały się na temat rzekomego nalotu na Wzgórza Syryjskie Golan, o którym donosi syryjska agencja informacyjna SANA.

Sieć Al Arabiya powiedziała, że rzekomy strajk rakietowy w Izraelu w Syrii nastąpił po ruchu członków grupy terrorystycznej Hezbollah w okolicy

Sieć Al Arabiya powiedziała, że ​​rzekomy strajk Izraela nastąpił po ruchu Hezbollahu w tym regionie.

Według raportów w języku hebrajskim mieszkańcy Wzgórz Golan słyszeli eksplozje.

Izrael zwykle prowadzi strajki na terytorium Syrii, atakując irańskie przesyłki rakietowe przeznaczone dla libańskiej grupy terrorystycznej Hezbollah do użycia przeciwko państwu żydowskiemu.

Według raportu we wtorek Izrael rozszerzył swoje operacje przeciwko celom irańskim na Irak, gdzie odrzutowce uderzyły dwa razy w ciągu dziesięciu dni. Asharq Al-Awsat, arabskojęzyczna gazeta opublikowana w Londynie, cytowała zachodnie źródła dyplomatyczne, twierdząc, że izraelski samolot F-35 był za strajkiem 19 lipca w bazie rakietowej w szyickiej bazie milicji na północ od Bagdadu.

IDF nie skomentował raportu.

Saudyjska sieć al-Arabiya poinformowała w tym czasie, że członkowie irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji i Hezbollah zostali zabici podczas strajku. Stwierdzono, że baza na krótko przed uderzeniem otrzymała irańskie pociski balistyczne, które zostały ukryte w ciężarówkach. Wojsko Iraku poinformowało w tym czasie, że jeden wojownik został zabity, a dwóch Irańczyków rannych, mówiąc, że strajk został przeprowadzony przez bezzałogowego drona. Stany Zjednoczone odmówiły udziału.


Na tym zdjęciu od 1 lipca 2016 r. Członkowie wspieranej przez Iran grupy paramilitarnej Asaib Ahl al-Haq biorą udział w marszu z okazji Dnia Quds w Bagdadzie w Iraku. (AP Photo / Hadi Mizban, plik)
Asharq Al-Awsat powiedział także, że Izrael stał za kolejnym strajkiem w Iraku przeprowadzonym w niedzielę w Camp Ashraf, dawnej kwaterze wygnanego ludu Mujahedin w Iranie, położonej 40 km na północny wschód od Bagdadu i 80 km od granicy z Iranem.

Ten strajk wymierzył w irańskich doradców i wysyłkę pocisków balistycznych, jak podają źródła.

W raporcie wspomniano także o strajku w Syrii w zeszłym tygodniu obwinionym Izraelem, w którym zginęło dziewięciu, w tym sześciu Irańczyków walczących o reżim syryjski, twierdząc, że miało to zapobiec przejęciu strategicznego wzgórza w prowincji Daraa na południu kraju.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało wówczas, że izraelskie pociski atakowały „pozycje wojskowe i obiekty wywiadowcze należące do Iranu i [pro-irańskie] bojówki” w południowych prowincjach Dara i Quneitra na wczesnym etapie w środę. Trzej pozostali zabici podczas strajku byli pro-reżimowymi bojownikami syryjskimi, dodał.


Przykład: Wybuchy w pobliżu Damaszku 1 lipca 2019 r. Podczas rzekomego nalotu izraelskiego. (Zrzut ekranu / Twitter)
Izrael przeprowadził setki nalotów w Syrii od początku konfliktu w 2011 r., Atakując siły Iranu i Hezbollah w tym kraju, a także osoby lojalne wobec reżimu Assada, w ramach ustalonej polityki zapobiegania transferom broni do Hezbollah w Liban i okopanie irańskich sił zbrojnych naprzeciw północnej granicy Izraela.

Izrael zwykle nie komentuje konkretnych doniesień o strajkach, ale nalega, aby miał prawo się bronić, atakując stanowiska zajmowane przez Iran i Hezbollah.

Minister współpracy regionalnej Tzachi Hanegbi chwalił się w zeszłym tygodniu, że Izrael jest jedynym krajem na świecie, który „zabija Irańczyków”.

W przemówieniu przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ we wrześniu ubiegłego roku premier Benjamin Netanjahu ostrzegł, że „Izrael zrobi wszystko, co musi, aby bronić się przed agresją Iranu. Będziemy nadal działać przeciwko tobie w Syrii. Będziemy działać przeciwko tobie w Libanie. Będziemy działać przeciwko tobie w Iraku. Będziemy działać przeciwko tobie, kiedykolwiek i gdziekolwiek będziemy musieli działać, aby bronić naszego państwa i naszych ludzi. ”Fragment tego przemówienia został wykorzystany w ostatnim klipie z kampanii wyborczej Likud.

Czasy izraelskiego personelu i agencji przyczyniły się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:https://www.timesofisrael.com

 

 

 

t.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: