We fragmencie „»Polityka«, a LGBT” oprócz Anny Kaczmarczyk pojawił się Tomasz Oświeciński w roli księdza, współpracownika Ojca Dyrektora, w którego wciela się Zbigniew Zamachowski. Na razie nie wiadomo, w kogo wcieli się Anna Kaczmarczyk.

Polityka«, a LGBT”

– W moich filmach rzeczywistość wyprzedza fabułę. Tym razem jest odwrotnie. Czy coś wam to przypomina? – mówi na zamieszczonym przez siebie wideo Patryk Vega. We fragmencie widzimy dwójkę bohaterów dyskutujących o marszu równości.

Jak zapowiada reżyser „Kobiet mafii” i „Pitbulla”, chce pokazać rodzimych polityków takimi, jakimi naprawdę są. Kolejne fragmenty filmu „Polityka”, m.in. z Jarosławem Kaczyńskim, Krystyną Pawłowicz, czy Tadeuszem Rydzykiem, a ostatnio także z byłą premier Beatą Szydło, wywołują duże kontrowersje.

„Polityka”. Nowy film Patryka Vegi. Informacje

Produkcja utrzymywana była w całkowitej tajemnicy. Jednak – jak twierdzi reżyser – scenariusz jego filmu został wykradziony.

– Wszyscy bardzo pilnowaliśmy tego scenariusza, do tego stopnia, że poszczególne osoby dostawały tylko fragmenty tekstu i podpisywały stosowne dokumenty prawne, które obligowały ich do nieujawniania treści – mówił reżyser w rozmowie z Onetem. – Komunikowano mi wprost, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów, dlatego namawiano mnie do przesunięcia premiery na po wyborach i składano różne intratne propozycje – dodawał, wyznając, że grożono mu „pomówieniami w sprawie karnej”. Ostatnio były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz zapowiedział wytoczenie procesu karnego reżyserowi Patrykowi Vedze „w związku z jego skandalicznymi wypowiedziami na mój temat”.

„Polityka”. Patryk Vega pokazuje krótkie fragmenty

Aktualnie „Polityka”, jak zdradził Patryk Vega, jest na etapie montażu w Tokio. Vega trzyma fabułę filmu w tajemnicy, jednak co jakiś czas publikuje w mediach społecznościowych krótkie fragmenty. „Jestem niezależny i robię filmy, które mogą się politykom nie podobać” – mówił niedawno na jednym z udostępnionych fragmentów, zwracając się do premiera Mateusza Morawieckiego. Do sieci trafił niedawno fragment „Polityki” z Tadeuszem Rydzykiem.

 

„Polityka” Patryka Vegi. Obsada. Kto zagra polskich polityków?

Wiadomo, że w nowym filmie Patryka Vegi wystąpią: Andrzej Grabowski jako Jarosław Kaczyński; Iwona Bielska jako Krystyna Pawłowicz; Marcin Bosak jako Mateusz Morawiecki; Zbigniew Zamachowski jako Tadeusz Rydzyk, Janusz Chabior jako były minister obrony Antoni Macierewicz, Antoni Królikowski jako były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz, a także Beata Szydło jako była premier polskiego rządu. Z udziału w filmie „Polityka” zrezygnowała Julia Wieniawa.

 

„Polityka”. Nowy film Patryka Vegi. Premiera

Premiera filmu „Polityka” Patryka Vegi została zapowiedziana na 6 września 2019 roku. Jak podkreśla reżyser, zależało mu, żeby premiera odbyła się przed wyborami parlamentarnymi w Polsce.

Facebook