DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Izrael podobno lobbował Waszyngton, by porzucił Turcję z programu F-35

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Urzędnicy z Jerozolimy wywierali presję na Waszyngton za kulisy, aby wykluczyć Ankarę z programu myśliwców, aby zachować przewagę wojskową

Nowy myśliwiec F-35 w bazie lotniczej Nevatim w południowym Izraelu ze Stanów Zjednoczonych 14 lipca 2019 r. (Izraelskie Siły Obronne)

Nowy myśliwiec F-35 w bazie lotniczej Nevatim w południowym Izraelu ze Stanów Zjednoczonych 14 lipca 2019 r. (Izraelskie Siły Obronne)

Izrael podał w środę, że Izrael za kulisami dopilnował, by Stany Zjednoczone zablokowały sprzedaż swoich myśliwców F-35 do Turcji w ramach starań o zachowanie przewagi wojskowej w regionie.

Izrael w ostatnich miesiącach lobbował Waszyngton za usunięciem Ankary z programu F-35 po tym, jak prezydent Recep Tayyip Erdogan przystąpił do zakupu rosyjskiego systemu obrony przeciwrakietowej, który dałby Turcji zaawansowane możliwości powietrzne.

Waszyngton powiedział, że baterie obrony przeciwrakietowej S-400 zagroziłyby programowi F-35 i pomogły rosyjskiemu wywiadowi. Kanał 12 poinformował, że izraelscy urzędnicy byli podobnie zaniepokojeni tym, że szczegóły zaawansowanych możliwości samolotu wyciekną do krajów sąsiednich.

W poważnej zerwaniu z wieloletnim sojusznikiem prezydent USA Donald Trump na początku tego miesiąca ogłosił, że Ankara została wyrzucona z programu F-35 na zakup rosyjskiego systemu.

Biały Dom powiedział, że amerykański program myśliwców „nie może współistnieć z rosyjską platformą wywiadowczą, która zostanie wykorzystana do poznania jego zaawansowanych możliwości”.

Turcja – która zamówiła ponad 100 samolotów F-35 za około 1,4 miliarda dolarów – odrzuciła twierdzenia, że rosyjski system stanowiłby zagrożenie dla amerykańskich samolotów wojennych i wezwała Waszyngton do wycofania swojej decyzji.

F-35 piątej generacji został uznany przez wojsko za „zmieniacz gry”, nie tylko ze względu na swoje zdolności ofensywne i podstępne, ale także za możliwość łączenia swoich systemów z innymi samolotami i tworzenia sieci wymiany informacji.

Izrael zgodził się na zakup co najmniej 50 myśliwców F-35 od amerykańskiego kontrahenta obronnego Lockheeda Martina. Do tej pory dostarczono 16 samolotów, a pozostałe samoloty mają przybyć partiami po dwie i trzy do 2024 roku.

Izrael jest drugim krajem po Stanach Zjednoczonych, który otrzymał F-35 od Lockheeda Martina i jednym z niewielu, którzy mogli modyfikować najnowocześniejsze samoloty, znane w Izraelu jako Adir.

W 2018 r. Izraelskie siły powietrzne ujawniły, że użyły F-35 operacyjnie – w tym przynajmniej raz nad Libanem – co czyni go pierwszą armią na świecie, która to zrobiła.

 

zrodlo:https://www.timesofisrael.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: