DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Incydenty antysemickie w Wielkiej Brytanii osiągnęły „rekordowy poziom”, mówi grupa nadzorująca

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Community Security Trust wzywa do odwrócenia fali nienawiści po 892 wystąpieniach przeciwko Żydom odnotowanych w pierwszych sześciu miesiącach 2019 r.

Ilustracyjny - Ciężarówka z napisem „spierdalaj” i kolejna z graffiti ze swastyką została znaleziona przed żydowską szkołą w chasydzkiej dzielnicy w Londynie, 14 listopada 2016 r. (Shomrim NE London / Twitter)

Ilustracyjny – Ciężarówka z napisem „spierdalaj” i kolejna z graffiti ze swastyką została znaleziona przed żydowską szkołą w chasydzkiej dzielnicy w Londynie, 14 listopada 2016 r. (Shomrim NE London / Twitter)

W pierwszej połowie 2019 r. Nastąpił gwałtowny wzrost liczby incydentów skierowanych do członków brytyjskiej społeczności żydowskiej, głównego brytyjskiego organu nadzorującego antysemityzm, podanego w nowym raporcie opublikowanym w czwartek.

Według londyńskiego Community Security Trust, który rejestruje incydenty od wczesnych lat 80., w pierwszych sześciu miesiącach tego roku odnotowano rekordowo wysoką liczbę 892 incydentów antysemickich.

Grupa stwierdziła, że była to najwyższa liczba incydentów, jakie kiedykolwiek odnotowała w okresie od stycznia do czerwca każdego roku, i jest to 10-procentowy wzrost w porównaniu z 810 incydentami odnotowanymi w tym samym okresie w 2018 r .; która sama w sobie była rekordowo wysoka przez okres sześciu miesięcy. W 2018 r. Odnotowano rekordową liczbę 1688 incydentów antysemickich w Wielkiej Brytanii.

„To już trzeci rok z rzędu CST odnotowuje wzrost liczby zgłoszeń o incydentach antysemickich” – powiedział szef grupy David Delew w oświadczeniu. „Problem rozprzestrzenia się w całym kraju i w Internecie, odzwierciedla pogłębiające się podziały w naszym społeczeństwie i powoduje coraz większy niepokój w społeczności żydowskiej. Potrzeba ludzi ze wszystkich środowisk i środowisk stojących razem, aby odwrócić falę nienawiści. ”

Według CST odnotowano 37-procentowy wzrost liczby przypadków przemocy w porównaniu do tego samego okresu sprawozdawczego w poprzednim roku, odnotowując 85 ataków antysemickich w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 r., W porównaniu do 62 w poprzednim roku.

W pierwszej połowie 2018 r. Odnotowano 323 incydenty z udziałem mediów społecznościowych w porównaniu do 221 incydentów internetowych, co stanowi wzrost o 46 procent. Jednak CST ostrzegł: „trudno jest ocenić, czy odzwierciedla to wzrost ilości antysemityzmu w Internecie, czy więcej zgłoszeń o tym zjawisku”.

Mówi się, że miało miejsce 710 incydentów „obraźliwych zachowań, w tym nadużyć słownych, antysemickich graffiti, nadużyć antysemickich za pośrednictwem mediów społecznościowych i jednorazowych przypadków nienawiści” – poinformował CST.

W lutym i marcu w tym roku odnotowano najwyższy poziom antysemityzmu, co CST przypisywało istotnym kwestiom związanym ze skandalem antysemityzmu brytyjskiej Partii Pracy w tych miesiącach. W lutym wielu żydowskich posłów Partii Pracy opuściło partię z powodu twierdzeń o antysemityzmie w jej szeregach.

Partia Pracy zmaga się z antysemityzmem od czasu, gdy jej skrajnie lewicowy przywódca Jeremy Corbyn został wybrany na szefa partii w 2015 r., A nowa kontrola pojawiła się po tym, jak wielu byłych urzędników partii oskarżyło go i jego sojuszników o ingerowanie w wysiłki zmierzające do rozwiązania tego problemu w BBC program wyemitowany w zeszłym miesiącu. Corbyn znalazł się pod długotrwałym atakiem – w tym ze strony partii – za rzekome zezwolenie na szerzenie się antysemityzmu w partii lewicowej i za odmowę przyjęcia pełnej definicji antysemityzmu Międzynarodowego Sojuszu Pamięci o Holokauście (IHRA) w nowym kodeksie Labour Postępowania.

Zastępca naczelnego komendanta policji, Mark Hamilton, szef Rady Naczelnych Policji, wyraził zaniepokojenie najnowszym raportem CST, stwierdzając, że „nigdy nie można zaakceptować wykorzystywania kogoś z powodu jego pochodzenia etnicznego lub wyznania, ale widzimy, że wciąż istnieją zdecydowanie zbyt wielu w naszym społeczeństwie, którzy są gotowi działać nielegalnie, napędzani przez globalne wydarzenia, podziały w naszym własnym społeczeństwie lub przez bigotyczne ideologie. ”

„Zawsze chodzi o to, aby zobaczyć wskaźniki zwiększonej przestępczości z nienawiści, chyba że mamy pewność, że odzwierciedlają one lepsze zgłaszanie lub rejestrowanie. Będziemy współpracować z analitykami, gdy dane o przestępstwach narodowych zostaną opublikowane jesienią, aby ustalić, czy wzrosty te odzwierciedlają częstsze występowanie przestępstw z nienawiści, czy dalszą poprawę poziomów zgłaszania. ”

Poseł Partii Pracy John Mann, nowo mianowany doradca rządu brytyjskiego ds. Antysemityzmu, powiedział niedawno The Times of Israel, że „społeczność żydowska jest kanarkiem w kopalni węgla dla ludzkości oraz dla bezpieczeństwa i przyszłości moich wnuków”.

zrodlo:https://www.timesofisrael.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: