NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7336 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
Szczepienia na Covid-19 nieobjęte ubezpieczeniami. Są traktowane jako eksperyment medyczny INFORMUJE DZIENNIK RZECZPOSPOLITA
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Światowi lekarze ostrzegają: Trzymaj się z dala od ZASZCZEPIONYCH PRZECIW COVID19 ! Sterylizacja i przenoszenie ! CO TO JEST "SHEDDING"?
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
PILNE!! WAŻNE VIDEO !! Wywiad z prawnikiem: czy mamy do czynienia z eksperymentem medycznym?
UWAGA!! PILNY ALARM - AKTYWIŚCI PROSTO Z IZRAELA!!  VIDEO +18
REJESTRACYJNY PORTAL SZCZEPIONKOWY SPARALIŻOWANY
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ich straty idą w tysiące !!!

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Screenshot_1.png
Rosyjskie Ministerstwo Obrony: amerykańskie prywatne firmy wojskowe (rozmieszczone w 3500+ najemników) są zajęci plądrowaniem 🇸🇾syryjskich zakładów naftowych pod pozorem międzynarodowej koalicji antyterrorystycznej – ta ropa jest nielegalnie sprzedawana, a dochody wykorzystywane do szkolenia większej liczby bojowników

Walczą w Syrii, na Ukrainie i w Afryce. Ich straty idą w tysiące. Bunt rosyjskich najemników

Przedstawiciel Ogólnorosyjskiego Stowarzyszenia Oficerów twierdzi, że wszystkie działające w Rosji prywatne firmy wojskowe, z tzw. Grupą Wagnera na czele to zwykłe zbrojne bandy, a ich przełożonych i patronów trzeba nazwać po imieniu – to ludzie kierujący zorganizowanymi grupami przestępczymi.

 

Stała się rzecz niesłychana, dziwna, niespotykana, a w Polsce prawie niezauważona. Otóż rosyjscy oficerowie wsparli starania najemników, nazywanymi psami wojny i wystąpili do międzynarodowego prokuratora działającego przy sądzie w Hadze z wnioskiem o rozpoczęcie oficjalnego, międzynarodowego śledztwa przeciw organizatorom i patronom rosyjskich prywatnych firm wojskowych, z których najlepiej znana jest tzw. Grupa Wagnera. A nie jest ona wcale jedyną.

Przy czym nie mamy do czynienia ze zwykłą frustracją kilku byłych najemników, że ich pracodawcy przestali o nich pamiętać, lecz z wystąpieniem właściwie całego środowiska weteranów.

Weterani, których nie ma

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyło się zgromadzenie 357 delegatów, reprezentujących 18 organizacji aktywnych w 52 regionach Rosji, zrzeszających rosyjskich weteranów. Wystąpili oni pod hasłem: „Prywatne firmy wojskowe – zguba armii” oraz z szyldem „Nas tu nie ma”. To parafraza formułki używanej przez rosyjskich propagandystów typu rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa, który w ten sposób zwykł odpowiadać na pytania dziennikarzy o obecność rosyjskich najemników w różnych krajach świata.

Jak informują organizatorzy protestu tylko w ciągu ostatnich trzech lat do organizacji weteranów napłynęły tysiące skarg od rosyjskich żołnierzy i oficerów, którzy zdecydowali się podpisać kontrakty z prywatnymi armiami. Walczyli nie tylko w Syrii i na Ukrainie, ale również w Libii, w obu państwach sudańskich: w Sudanie Północnym i Południowym, w Republice Środkowoafrykańskiej, w Gabonie, w Jemenie i w innych krajach, w których toczą się wojny domowe.

Rosyjscy żołnierze w czasie otwarcia drogi między Homs i Hamą w czerwcu 2018 roku. Ale oprócz żołnierzy w Syrii są też aktywni rosyjscy najemnicy. Fot. Reuters/Omar Sanadiki

Przy czym, jak donoszą rosyjskie media, skarżący się informują, że straty, jakie ich oddziały poniosły na frontach, do których Moskwa się nie przyznaje można liczyć w setki, a nawet tysiące. Co ich tak rozwścieczyło, że postanowili szukać sprawiedliwości w Hadze? Otóż, formalnie najemnicy nie są weteranami, nie dostają od państwa pomocy ani finansowej, ani żadnej innej. Nie mają specjalnych uprawnień, nie korzystają też z bezpłatnej pomocy medycznej i rehabilitacyjnej. Jednym słowem w oficjalnej nomenklaturze ich po prostu nie ma.

Jeszcze w ubiegłym roku zwrócili się do przedstawicieli administracji Władimira Putina, domagając się uchwalenia specjalnej ustawy legalizującej działalność prywatnych firm wojskowych, ale dostali odpowiedź, że przyjęcie takich regulacji byłoby „niekonstytucyjne”.

Rosyjscy najemnicy argumentują jednak, że prywatne armie w rodzaju Grupy Wagnera i powiązane z nimi firmy, takie jak Lobaye Invest w Republice Środkowoafrykańskiej oraz Euro Polis w Syrii to właśnie dzięki aktywności najemników otrzymują lukratywne koncesje wydobywcze (ropa naftowa, złoto, metale rzadkie). Oficjalnie wspiera to rosyjska dyplomacja, a umowy mają charakter porozumień międzypaństwowych. Zatem, zdaniem najemników, ponieważ walczą oni w interesie Rosji, winni mieć normalne – to znaczy takie same – prawa, jak weterani formacji wojskowych.

Co zrobić z prywatnymi armiami

Co ciekawe, inicjatywę poparł Siergiej Kriwienko, jeden z członków powołanej przez Putina Rady ds. Praw Człowieka. Stwierdził, że inicjatywa jest cenna, prywatne firmy rekrutujące najemników powinny zostać zalegalizowane w Rosji, a Rada na najbliższym posiedzeniu zajmie się sprawą i niewykluczone, że ją poprze.

Przedstawiciel Ogólnorosyjskiego Stowarzyszenia Oficerów, organizacji, która poparła protest najemników i która formalnie wystąpiła do sądu w Hadze, Jewgienij Szabajew przyznał w rozmowie z dziennikarką Radia Swoboda, że o potrzebie zalegalizowania prywatnych armii rozmawiają z władzami już wiele lat, a prezydent Putin w 2011 roku obiecał prawne uregulowanie statusu „żołnierzy” podpisujących kontrakt z takimi organizacjami.

Dodał przy tym, że z formalnego punktu widzenia one w Rosji nie istnieją; nawet jeśli są to zarejestrowane firmy, to działalność prowadzą poza granicami kraju, a w Rosji „na papierze” prowadzą zupełnie inną – często niewinną – aktywność.

Przy czym, jego zdaniem, gotowy już projekt ustawy odłożono ad acta, głównie z powodów ekonomicznych, bo środki, które należałoby wyasygnować na pomoc dla wdów i sierot, rehabilitację najemników, zasiłki, lekarzy etc. są na tyle znaczące, że na Kremlu postanowiono zaoszczędzić.

Przedstawiciel Ogólnorosyjskiego Stowarzyszenia Oficerów Jewgienij Szabajew. Fot. Reuters/Shamil Zhumatov

Szabajew ujawnił też inną interesującą rzecz. Otóż, jego zdaniem istnieją dwie możliwości rozwiązania problemu – albo zalegalizuje się działalność firm podobnych do Grupy Wagnera i ich właściciele będą musieli ponosić wszystkie koszty związane z zagranicznymi akcjami, albo państwo zacznie zwalczać te organizacje, prowadzenie przez nie werbunku, szkolenia i posyłania najemników do walki. Innej drogi nie ma. Czyli innymi słowy albo walczący po stronie „prywatnych armii” zostaną objęci tymi samymi prawami co inni rosyjscy weterani (wywodzący się zresztą z wielu, nie tylko wojskowych formacji), albo taka działalność zostanie ukrócona.

Zbrojne bandy i „kucharz Kremla” 

Armata, którą zdecydowali się wytoczyć rosyjscy oficerowie jest zaiste dużego kalibru. Ich przedstawiciel mówi, że to dlatego zażądali międzynarodowego dochodzenia w Hadze, gdyż chcą przedstawić dokumenty, relacje, zeznania świadków i inne dowody na to, że państwo rosyjskie eksportuje najemników i czerpie z ich działalności korzyści.

Szabajew dodał też, że jego zdaniem wszystkie działające w Rosji prywatne firmy wojskowe, z tzw. Grupą Wagnera to w świetle prawa zwykłe zbrojne bandy, a ich przełożonych i patronów trzeba nazwać po imieniu – to ludzie kierujący zorganizowanymi grupami przestępczymi.

Wystąpienie to, jak na rosyjskie realia dość zadziwiające, jest bezpośrednim uderzeniem w pozycję Jewgenija Prigożina, znanego restauratora, przyjaciela Putina, twórcę fabryki trolli Olgino oraz patrona Grupy Wagnera.

Od kilkunastu dni w rosyjskich mediach trwa istny festiwal artykułów na temat „kucharza Kremla”. Rosjanie mogli przeczytać o jego biznesowych początkach, o tym, jak zastraszaniem, przekupstwem, prowokacjami i eliminowaniem (nieraz i fizycznym) konkurentów zaczął budować swe biznesowe i polityczne imperium.

Autorzy postów w popularnych w Rosji kanałach informacyjnych na platformie Telegram piszą wprost, że trwa już nie rywalizacja, ale bezpardonowa walka o pieniądze i wpływy między kierownictwem rosyjskiej armii a Prigożinem i jego stronnikami.

Jewgenij Prigożin (z lewej) to znany restaurator, przyjaciel Władimira Putina (w środku), twórca fabryki trolli Olgino oraz patron Grupy Wagnera. Fot. Reuters/Misha Japaridze

Czarę goryczy miało przelać ponoć zaproszenie restauratora do rozmów z przebywającym niedawno w Moskwie libijskim „mocnym człowiekiem” feldmarszałkiem Chalifą Haftarem. Oficjalnie rozmowy prowadzili minister obrony Siergiej Szojgu i szef rosyjskiego Sztabu Generalnego Walerij Gierasimow, a Prigożin odpowiadał tylko za obiad i część artystyczną wieczoru, jednak faktycznie uczestniczył ponoć w rozmowach na równych prawach z rosyjskim ministrem obrony. I to miało doprowadzić tego ostatniego do białej gorączki.

Za duży apetyt na afrykańskie koncesje

Również dlatego, że apetyty ambitnego restauratora z Petersburga rosną i zdają się nie mieć końca. Jak ostatnio napisał Bloomberg zbudował on sobie przyczółki w co najmniej 10 krajach Afryki, w których są obecni jego ludzie z prywatnych firm wojskowych, ale również nowy rosyjski towar eksportowy – doradcy polityczni, którzy pomagają miejscowym elitom utrzymać zdobytą władzę.

Zdaniem dziennikarzy amerykańskiej agencji ludzie Prigożyna działają w Kongu, Sudanie, Libii, na Madagaskarze, w Angoli, Gwinei Bissau, Mozambiku, Zimbabwe i Republice Środkowoafrykańskiej. I we wszystkich tych krajach Prigożin zabiega o koncesje wydobywcze. Nie po to, aby samemu je wykorzystywać, ale aby nimi handlować, sprzedawać rosyjskim wielkim firmom, a przy okazji budować swą polityczną sieć.

Jest to o tyle ważne, że latem przyszłego roku w Moskwie odbędzie się szczyt Rosja – Afryka, do którego Putin (będzie gościł na nim ponad 50 liderów krajów afrykańskich) przywiązuje ponoć bardzo duże znaczenie.

Wracając jednak do kwestii Libii trzeba przypomnieć, że miesiąc temu brytyjski tabloid „The Sun” powołując się na źródła w wywiadzie, napisał, że Rosjanie „po cichu” już budują swe bazy wojskowe w Tobruku i Bengazi. Ponoć w Libii też są już ludzie z kontrolowanej przez Prigożina Grupy Wagnera. Moskwa, zdaniem przywoływanych przez media zachodnich ekspertów, jest zainteresowana zbudowaniem w Libii bazy morskiej, inaczej rzecz nazywając – punktu zaopatrzenia dla rosyjskich okrętów floty bałtyckiej płynącej do bazy w syryjskim Tartus. Wcześniej chcieli bazy morskiej w Czarnogórze, ale kilka lat temu Waszyngton skutecznie ich działania zablokował.

Kiedy w listopadzie feldmarszałk Chalifa Haftar przebywał w Moskwie, oficjalne rozmowy prowadzili z nim minister obrony Siergiej Szojgu i szef rosyjskiego Sztabu Generalnego Walerij Gierasimow. Fot. Reuters/Maxim Shemetov

O tym, że teraz wytyczają nowe szlaki może świadczyć niedawna kurtuazyjna wizyta rosyjskich okrętów wojennych w Hiszpanii (w Polsce chyba niedostrzeżona) i zaostrzające się stanowisko nowego socjalistycznego rządu Hiszpanii w sprawie statusu Gibraltaru.

Silny człowiek Moskwy

Pozycja feldmarszałka Haftara (sam sobie nadał ten tytuł) rośnie, o czym świadczyć może zakończona fiaskiem niedawna konferencja w Palermo, w trakcie której część jej uczestników prowadziła poufne rozmowy z delegacją Haftara, ignorując oficjalną delegację libijskiego rządu. Sam feldmarszałek, który za młodu studiował w Moskwie, jeszcze w ubiegłym roku powiedział, że zakończenie libijskiej wojny domowej będzie możliwe tylko, jeśli Rosja, a jeszcze lepiej Władimir Putin, wejdą do gry.

Rosyjska dyplomacja właśnie zaczęła lansować koncepcję przywrócenia federacyjnego statusu Libii, bo tak ten kraj funkcjonował przed przewrotem Muammara Kaddafiego. Jeśli ten plan się powiedzie, to co najmniej jedna prowincja (z trzech) przypadnie silnemu człowiekowi Moskwy. Tak się składa, że 90 proc. libijskich zasobów ropy naftowej i gazu ziemnego znajdują się na terenach kontrolowanych przez ugrupowanie Haftara.

Jest zatem o co się bić i o co rywalizować. Wyeliminowanie z gry rosyjskich prywatnych firm wojskowych w rodzaju Grupy Wagnera znacznie osłabiłoby atuty, jakimi dysponuje ich patron, a wówczas wszystkie karty mogliby rozdawać wojskowi.

– Marek Budzisz tvp.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Holler Box
%d bloggers like this: