NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Ekspert neurobiologii CIA o tym, jak szczepionki..
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Żydowski James Bond” na misji w Polsce. „To jest nasza ziemia i chcemy ją odzyskać!” Dronami szuka cmentarzy i chce przejmować grunty

Meir Bulka, nazywany „Żydowskim Jamesem Bondem”, przebywa w Polsce z misją odnalezienia starych żydowskich cmentarzy. Używa w tym celu m.in. dronów. Ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy, a w sądach próbuje rozstrzygnąć, kto ma prawo do użytkowania tych gruntów.

Bulka to założyciel organizacji J-Nerations, zajmującej się ochroną żydowskich miejsc pochówku w Polsce i innych częściach Europy. Szuka nieistniejących już cmentarzy żydowskich i w ten sposób udowadnia naruszenie wrażliwości społeczności żydowskiej.

Do Polski przyjechał po raz pierwszy w 2015 roku, by podążać śladami swoich przodków. Pochodzi z rodziny chasydzkiej i większość swojego życia pracował w gastronomii. Gdy natknął się na niszczejący cmentarz żydowski w Ostrowcu Świętokrzyskim zrozumiał, że teraz jego misją życiową będzie walka o należytą pamięć tych miejsc.

Bulka chciał wyjaśnić tę sprawę z burmistrzem Ostrowca Świętokrzyskiego, ale niewiele wskórał. Mógł wprawdzie odnowić niszczejący cmentarz, ale z własnych, a nie gminnych środków. Wrócił więc do Izraela i założył wspomnianą wcześniej organizację J-Nerations. Zaczął działać pod zmienionym szyldem.

Działalność oficjalna

Na początek w Ostrowcu Świętokrzyskim postawił grobowiec rabina Meira Jechiela. Cadyk chasydzki działał w tym mieście na przełomie XIX i XX wieku. Nagrobek został otoczony płotem i służy jako miejsce pielgrzymek dla uczniów rabina.

– Szukam cmentarzy, które zostały przekształcone w boiska sportowe, parkingi, parki i baseny. Miejsc, w których zostało zrobione wszystko, by wyeliminować pamięć o cmentarzach – mówi Bulka.

Następnie Bulka działał w Kazimierzu Dolnym i odnalazł grób zmarłego w połowie XIX wieku innego chasydzkiego rabina, Rebe Jechekelka. Problem polega jednak na tym, że obecnie znajduje się tam boisko miejscowej szkoły.

– To jest nasza ziemia i chcemy ją odzyskać, żeby wybudować tutaj dom modlitwy. Teren boiska był cmentarzem żydowskim. Znajdowało się tutaj ponad 200 pochówków. Dla nas to jest święta ziemia i nie zgadzamy się, żeby bawiły się na niej dzieci. W ten sposób nie nauczymy ich tolerancji i szacunku – tłumaczył Bulka.

Żydzi nie zgadzają się, by wykorzystywać ten teren do gry w piłkę. Sprawa trafiła więc do prokuratury, niedługo odbędzie się pierwsza rozprawa. Organizacje żydowskie wywalczyły też renowację cmentarza żydowskiego w Warszawie, na którym znajduje się ok. 250 tys. grobów. Co ciekawe, w całości finansuje to polski rząd za kwotę blisko 30 mln dolarów.

Najnowszym osiągnięciem Bulki jest odnalezienie grobu zmarłego w 1831 roku rabina Itamara Wohlgelerntera. Cała operacja zajęła pół roku. Na podstawie starych map szukał, w którym miejscu mógł być pochowany niemal 200 lat temu rabin. Przestudiował archiwalne zdjęcia satelitarne, własności gruntów, pytał miejscowych naocznych świadków, a nawet używał dronów, by dokładnie sprawdzić teren.

Ostatecznie wyszło mu, że szczątki rabina Wohlgelerntera znajdują się na prywatnej obecnie posesji w Końskowoli koło Lublina. Bulka chciał użyć radaru penetrującego grunty, by dokładnie zlokalizować stare groby. Właściciel jednak odmówił, więc panowie prawdopodobnie spotkają się w sądzie.

Przejmowanie ziem

Przed II wojną światową w Polsce mieszkało ok. 3,5 mln Żydów i znajdowało się ok. 1200 cmentarzy żydowskich. Większość z nich jest teraz w opłakanym stanie lub w ogóle nie istnieje. Za taki stan rzeczy organizacja J-Nerations obwinia okupacje niemiecką i rosyjską w Polsce.

Natomiast za brak należytej pamięci oraz niepodjęciu działań pod obaleniu komuny, obrywa się już aktualnym władzom Rzeczpospolitej oraz społecznościom lokalnym, które według Bulki nie robią dostatecznie wiele, by tę kwestię unormować.

 Są ludzie, którzy zajmują się wybielaniem przeszłości i nigdy nie przyszło im do głowy, że pewnego dnia Żydzi wrócą tutaj, by szukać swoich nagrobków – mówi.

Dlatego też Bulka będzie nadal przebywał w Polsce i szukał kolejnych cmentarzy, które całkowicie zniknęły z mapy i po których nie ma praktycznie śladu. Po to, by ziemie te odzyskać dla żydowskich przodków.

Źródło: haaretz.com/nczas.com

 Kazimierz Dolny: prokuratura bada sprawę boiska na terenie żydowskiego cmentarza …(Okupacja żydowska w Polsce)… cmentarz żydowski w Kazimierzu Dolnym. Śledczy zbadają, czy doszło do obrazy uczuć religijnych. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Zawiadomienie o możliwości …

„Żydowski James Bond” na misji w Polsce. „To jest nasza ziemia i chcemy ją odzyskać!” Dronami szuka cmentarzy i chce przejmować grunty

://www.polishclub.org/2019/07/25/zydowski-james-bond-na-misji-w-polsce-to-jest-nasza-ziemia-i-chcemy-ja-odzyskac-dronami-szuka-cmenta

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

2 thoughts on “Żydowski James Bond” na misji w Polsce. „To jest nasza ziemia i chcemy ją odzyskać!” Dronami szuka cmentarzy i chce przejmować grunty

  1. Warto poznać P Szenicera i jego „odkryć” o losach cmentarzy i zabytków ,które sa „odzyskane”BOLESŁAW SZENICER OSKARŻA ŻYDÓW! cz. 5 – cmentarz w Otwockuhttps://www.youtube.com/watch?v=kzeoAA-6Ld0
    BOLESŁAW SZENICER OSKARŻA ŻYDÓW! cz. 6 – cmentarz w Karczewiehttps://www.youtube.com/watch?v=WpfFkegIsn0
    Bolesław Szenicer oskarża Żydów cz. 4 – synagoga w Otwockuhttps://www.youtube.com/watch?v=HG5RAaQFbRs
    Tych przykładów jest o wiele więcej,należy chyba przyjrzeć się blizej tzw starszym braciom.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Live streaming with light on black metal texture background vector illustration
Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: