DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

USA: Google płaci chętnym 5 USD za wizerunek twarzy do szkolenia AI

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Google płaci chętnym w USA po 5 dolarów za udostępnienie wizerunku twarzy. Zbiór danych biometrycznych ma posłużyć do szkolenia sztucznej inteligencji (AI), która znajdzie się w następnej generacji telefonów Google Pixel 4 – poinformował serwis Gizmodo.

Według doniesień serwisów ZDNet i Android Police, pracownicy Google’a zaczepiają przypadkowych przechodniów w wielu miastach w USA i oferują im bony o wartości 5 dolarów do wykorzystania w sieci kawiarni Starbucks bądź w sklepie internetowym Amazon w zamian za udostępnienie wizerunku swojej twarzy.

Koncern Google od lat produkuje własny sprzęt m.in. telefony czy tablety. (Fot. Getty Images)

Firma z Mountain View potwierdziła te informacje, a swoje działania określiła jako „badania terenowe”. Mają one posłużyć zgromadzeniu danych w celu ulepszenia systemu skanowania i rozpoznawania twarzy, który ma być integralną częścią nowych smartfonów Pixel 4. W przypadku każdego rejestrowanego wizerunku Googlegromadzi dane o układzie barw w podczerwieni, kolorze i informacje o głębokości obrazu – poinformowano.

W rozmowie z serwisem The Verge przedstawiciele Google’a poinformowali, że firma pracuje obecnie nad zwiększeniem różnorodności twarzy, jakie będzie rozpoznawać system nowych telefonów. Gizmodo zwraca uwagę, że dostępne na rynku systemy skanowania twarzy wielokrotnie były krytykowane ze względu na trudności, jakie mają w rozpoznawaniu wizerunków osób m.in. o ciemnej karnacji.

Pixel 4 ma pozwolić użytkownikom na wykorzystanie biometrii w uwierzytelnianiu transakcji finansowych i logowaniu do aplikacji. Google obiecuje, że dane biometryczne nie będą przechowywane w chmurze ani współdzielone z innymi usługami koncernu. Ponadto wizerunki twarzy gromadzone na potrzeby programu szkoleniowego dla sztucznej inteligencji mają być przechowywane jedynie przez 18 miesięcy.

 

 

zrodlo:https://londynek.net/wiadomosci/USA+Google+placi+chetnym+5+USD+za+wizerunek+twarzy+do+szkolenia+AI+wiadomosci+news,/wiadomosci/article

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: