DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Spotkanie Czaputowicz-Maas. Bez zmian stanowisk ws. reparacji – PILNE !!!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Szefowie dyplomacji Polski i Niemiec podtrzymują swoje stanowiska dotyczące reparacji za wyrządzone przez Niemcy szkody w trakcie II wojny światowej. W przeddzień 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Jacek Czaputowicz i Heiko Maas rozmawiali w Warszawie między innymi o tragicznej historii obu państw.
Bez zmian w stanowiskach Polski i Niemiec ws. reparacji. Relacja Karola Darmorosa (IAR)
Szefowie niemieckiej i polskiej dyplomacji: Heiko Maas i Jacek Czaputowicz
Szefowie niemieckiej i polskiej dyplomacji: Heiko Maas i Jacek CzaputowiczFoto: PAP/Leszek Szymański
  • Heiko Maas i Jacek Czaputowicz spotkali się w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
  • Szef polskiej dyplomacji uważa, że „nie ma powodu, by unikać” tematu reparacji w stosunkach z Niemcami
  • Minister spraw zagranicznych Niemiec jest zdania, że „z punktu widzenia prawnego ta sprawa jest dla Niemiec zamknięta”
  • Heiko Maas ocenił również iż, „to, co Polakom wyrządzili Niemcy, to napawa wstydem”

Jacek Czaputowicz zaznaczył, że wizyta szefa MSZ Niemiec jest związana z obchodami 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. – Wizyta pana ministra Heiko Maasa to dowód bliskich relacji Polski i Niemiec oraz znaczenia, jakie obie strony przywiązują do szczerego, intensywnego dialogu między naszymi państwami – podkreślił.

Szef polskiego MSZ pozytywnie odniósł się do pomysłu budowy pomnika polskich ofiar II wojny światowej w Berlinie. – W naszej ocenie pomnik powinien stanowić miejsce pamięci, refleksji nad ofiarami i mieć walor edukacyjny, jeżeli dojdzie do powstania tego pomnika. Realizacja idei budowy byłaby ważnym symbolicznym gestem i sygnałem świadczącym o niemieckiej empatii dla polskiej wrażliwości historycznej – powiedział Jacek Czaputowicz.

„Nie unikajmy trudnych tematów” 

Pytany o kwestię reparacji wojennych, szef polskiej dyplomacji podkreślił, że nie należy unikać tematów trudnych we wzajemnych relacjach. – Polacy mają poczucie pewnej niesprawiedliwości, czy też braku zadośćuczynienia za krzywdy, straty doznane w wyniku działań wojennych. Jest to przedmiot debaty publicznej i uważamy, że nie ma powodu, by unikać tego tematu we wzajemnych stosunkach – mówił szef MSZ.

Heiko Maas w Polsce. Niemieckie Media: Warszawa chce reparacji

Jak zaznaczył, resort oczekuje w tej chwili na wynik prac zespołu parlamentarnego ds. oszacowania wysokości reparacji i to ma być jego zdaniem podstawa do dyskusji na ten temat w przyszłości.

Heiko Maas: to co Polakom wyrządzili Niemcy napawa nas wstydem

Mass, który w środę spotkał się z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem, podziękował za zaproszenie do udziału w obchodach 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i podkreślił, że jest to upamiętnienie „niebywałej siły oporu Polaków”.

Reparacje 1200.jpg

Niemcy: raport ws. reparacji. „Tak” dla Grecji, „nie” dla Polski

– To, co Polakom wyrządzili Niemcy, to napawa nas wstydem. To niewypowiedziane cierpienie, którego Polacy doświadczyli tutaj w Warszawie i w całym kraju, wielu Niemców i mnie osobiście porusza i temu chcę dzisiaj dać wyraz – mówił szef MSZ Niemiec.

– Twoje zaproszenie Jacku uznaję za szczególny znak zaufania. Jestem wdzięczny też dlatego, bo Niemcy i Polska dzisiaj, 75 lat po Powstaniu Warszawskim jako przyjaciele obdarzają się mocnym zaufaniem – powiedział Heiko Maas.

„Zamknięta sprawa” reparacji

Pytany o kwestię reparacji wojennych niemiecki minister powiedział, że „z punktu widzenia prawnego ta sprawa jest dla Niemiec zamknięta”.

– Ale pamięć i rozliczenie się np. w ramach takiej wizyty jak tutaj dzisiaj w Warszawie, jak przy różnych okazjach w Niemczech, to nigdy nie będzie zakończone – powiedział.
Jak zaznaczył szef Heiko Maas, „Niemcy poczuwają się moralnie do swojej odpowiedzialności za II wojnę światową i do tego, co wyrządziła ta wojna Polsce. Nigdy nie wolno nam zapomnieć tych cierpień, które sprowadziliśmy na inne kraje i przede wszystkim na Polskę”.

PAP

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: