DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Polacy piją coraz więcej i chętniej wsiadają za kółko

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pierwszy raz od lat przybyło kierowców po alkoholu – jest ich znacząco, bo o 3,2 tys. więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego – podała ‚Rzeczpospolita’. Gazeta informuje, że zdaniem ekspertów Polacy piją więcej i jest to widoczne.

Polacy piją coraz więcej i chętniej wsiadają za kółkoPolskie prawo jest bezwzględne dla pijanych kierowców, jednak nie powstrzymuje ich przed jazdą. (Fot. Getty Images

Liczba prowadzących pod wpływem alkoholu wzrosła w tym roku o 5,4 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. „Jeśli ten negatywny trend się utrzyma, to czeka nas roczny wzrost rzędu niemal 11 proc. A to dużo” – zauważył na łamach gazety Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

„W tym roku (do poniedziałku) policja zatrzymała już 63 383 pijanych kierowców – to o 3 219 więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego (w całym minionym roku – 104 tys.). Trzy czwarte z nich dopuściło się przestępstwa, bo kierowało, mając ponad pół promila alkoholu – co oznacza, że nie wsiedli do auta po piwie, ale raczyli się większą ilością i raczej mocniejszego trunku. Rocznie kierowcyz promilami powodują 5-6 proc. wypadków. Do czerwca z ich winy powstało 715 zdarzeń (0 48 mniej), w których życie straciło 79 osób (spadek o 25), ale więcej z nich zostało rannych (922 – wzrost o 25)” – poinformował dziennik.

Problem wsiadania za kółko po alkoholu jest w Polsce coraz bardziej dostrzegalny. (Fot. Getty Images)

Gazeta dodaje, że w minionym półroczu kierujący po alkoholu spowodowali więcej kolizji – ponad 4 tys., co oznacza wzrost o 413.

„Temat ostatnio mocno wybrzmiał za sprawą Kamila Durczoka, który prowadząc z 2,6 promila alkoholu, wpadł na drogowe słupki i doczekał się zarzutów nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale i za spowodowanie zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym – co niektórzy uznali za działanie na wyrost” – możemy przeczytać dalej.

„Przede wszystkim notujemy wzrost spożycia alkoholu w populacji, który musiał przełożyć się na takie dane. Problem sygnalizowaliśmy już dwa lata temu, kiedy pojawiły się pierwsze niepokojące sygnały w statystyce” – odpowiedziała gazecie Ilona Buttler z Instytutu Transportu Samochodowego na pytanie, skąd po dekadzie spadków wziął się wzrost liczby nietrzeźwych kierowców.

Informacje te potwierdzają niezależne badania – m.in. te, które opublikował niedawno dr Adam Kłodecki, psychoterapeuta uzależnień. Wynika z nich, że codziennie po alkohol sięga nawet 3 mln Polaków.

Jak podaje gazeta, prawo jest jednoznaczne. Jazda w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem z art. 178a par. 1 k.k., za które grozi do dwóch lat więzienia. „Ale surowe wyroki są rzadkością. Z tego artykułu w 2017 r. sądy skazały ok. 48 tys. osób – co piątej wyrok zawiesiły. Za kraty trafiło 660 osób. Jedynie ośmiu wymierzono najwyższą karę. Zwykle sądy stosują tu grzywny i to minimalne – do 1 tys. zł” – dowiadujemy się z „Rzeczpospolitej”.

 

 

zrodlo:https://londynek.net/wiadomosci

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Polacy piją coraz więcej i chętniej wsiadają za kółko

  1. Polacy piją najmniej w EU. Wykrywalność jest raz większa raz mniejsza. Pijaków za kierownicą jest tyle samo tylko nie złapanych. Dużo takich jeździ w pół-najebanych

    Czy w PL piją więcej (jako społeczenstwo)? Trzeba porównać sprzedaż alkoholu na przestrzeni lat i można coś powiedzieć. Zresztą wydatki z 500+ powinny pokazać na co idą pieniądze. Jak kasy nie ma to za co kurwa można chlać?

    Ten Londynek jest POpierdolony?
    niech chuj napisze, że w tym roku wzrosła WYKRYWALNOŚĆ a nie kurwa będzie ludzi obrażał

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: