DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Jemeńczycy uderzyli w siły Saudów w Adenie, są dziesiątki zabitych, w tym generał. Saudyjski odwet może być katastrofą

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Pod Adenem, dawną stolicą kolonii brytyjskiej i potem Jemenu Południowego, Jemeńczycy z wolnej, broniącej się Północy, zaatakowali dziś defiladę policyjno-wojskową sił najeźdźców – koalicji dowodzonej przez saudyjską tyranię. Defilada miała miejsce w koszarach Al-Dżalaa oddalonych o 20 km od miasta, doszło tam do prawdziwej masakry.

Według niepełnych jeszcze danych, zginęło co najmniej 49 żołnierzy, drugie tyle jest rannych. Atak był podwójny: z jednej strony pojawił się dron, z drugiej rakieta. Stojący na trybunie generał Munir al-Yafyi wraz z innymi wysokimi oficerami zginął od wybuchu potężnego ładunku.

Jemeńczycy z Północy wydali komunikat, według którego wojska sponsorowane przez Saudów z koszar Al-Dżalaa miały wziąć udział w ofensywie na wolne prowincje, znajdujące się w północno-zachodniej części kraju. „Jemeńskie siły zbrojne i komitety ludowe [władze cywilne] postanowiły się temu przeciwstawić” – mówi komunikat.

Sytuacja w Jemenie zaostrza się, mimo wycofania się z wojny dyktatury Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), drugiego po saudyjskiej tyranii głównego sponsora wojny. Znikają opłacane przez ZEA oddziały najemników kolumbijskich i część afrykańskich, co powoduje poszerzenie władzy Al-Kaidy, której saudyjska koalicja wspomagana przez Stany Zjednoczone oddała cały środek kraju. W Adenie doszło też dzisiaj zresztą do zamachu bombowego Al-Kaidy, w którym zginęło trzech policjantów.

Wolni Jemeńczycy z Północy głoszą, że Al-Kaida i Państwo Islamskie w Jemenie to sprawka saudyjsko-amerykańska. Zanim zwalczą te organizacje, muszą walczyć z najeźdźcami. Problem w tym, że po takim ataku jak w Al-Dżalaa dojdzie z pewnością do saudyjskiego odwetu na Jemeńczykach: należy spodziewać się fali bombardowań lotniczych. Wojna w Jemenie trwa już ponad cztery lata. Saudyjska agresja rozłożyła najuboższy kraj arabski na łopatki: głód i epidemie zabijają nie gorzej niż bomby.

 

zrodlo:https://strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: