To szokujące, ale prawdziwe. W Polsce pobiera się od milionów Polaków dwa razy ten sam podatek.

Zanim przejdziesz do dalszej części, proszę, nie uzasadniaj, pobierania od emerytów w Polsce, dwa razy tego samego podatku powiedzeniem, że podatki płaci się wszędzie.

Tak to prawda podatki pobiera się wszędzie, jednak podatki muszą być „normalne”, a nie niszczące społeczeństwo, zaraz zobaczysz, jak niszczy się, miliony Polaków pobierając z nich ten sam podatek dwa razy, najgorsze w tym jest, że ten podatek jest narzucany na jedną z najbardziej bezbronnych grup społecznych, czyli biednych, emerytów i rencistów.

O co dokładnie chodzi?

W Polsce pracując całe życie, płacisz bardzo wysoki podatek od pracy, część już raz opodatkowanych pieniędzy z pracy zbierasz, a właściwie musisz oddać, na przyszłą emeryturę.

Pieniądze z przyszłej emerytury pochodzą z wcześniej zarobionych pieniędzy, które zostały już raz opodatkowane.

Jednak gdy dożyjesz wieku emerytalnego w Polsce, Twoje pieniądze zostaną opodatkowane jeszcze raz tym samym podatkiem, nawet najbiedniejszym emerytom odbiera się część ich emerytury – pieniądze z emerytury odbiera się nawet tym ludziom, którzy ledwo żyją za swoje marne emerytury. Co więcej, z emerytury także pobiera się pieniądze na ubezpieczenie.

Teraz wielu myśli, przecież wszędzie trzeba płacić podatki – tak wszędzie płaci się podatki, ale nie płaci się ich dwa razy lub nie są tak olbrzymie, jak w Polsce.

Np. w UK prawie nikt nie płaci podatku dochodowego od emerytury! W UK od emerytury, którą dostaje właściwie każdy, nie pobiorą Ci ani centa podatku dochodowego. W Polsce zabraliby Ci 19%!

„Rządowa” emerytura w UK jest zwolniona od podatku! Ponieważ nie przekracza £12,500! Nie płacisz dwa razy tego samego podatku! Nie musisz płacić ubezpieczenia!

W Polsce zabiorą Ci z tego 18% podatku i 9% ubezpieczenia. Dwa razy! Powtarzam, pieniądze pobiorą dwa razy.

Co więcej, jeżeli zbierasz na prywatną emeryturę, też możesz nie zapłacić ani centa podatku, bo Twój podatek zostanie wyzerowany.

Jakim sposobem?

A no takim, że zbierając na prywatną emeryturę, rząd wpłaca Ci np. 20% zwrotu podatku do Twojej emerytury, nawet jeżeli nie płacisz podatku dochodowego!

Następnie, gdy chcesz wypłacić pieniądze, w wieku emerytalnym to 25% uzbieranych pieniędzy, w ogóle nie jest opodatkowana, a jeżeli reszta Twoich prywatnie uzbieranych pieniędzy będzie wypłacana po kawałku roku po roku tak, aby zmieścić się w ramach kwoty nie opodatkowanej, także nie zapłacisz żadnego podatku! O dodatkowym ubezpieczeniu nawet nie ma mowy.

Jeżeli jesteś za tym, aby od Polskich emerytur nie pobierano dwa razy tego samego podatku, udostępnij te artykuł, gdzie się da.

Facebook