Kampania wyborcza w Polsce już się właściwie zaczęła. Największe partie w Polsce udowodniły wypowiedziami swoich polityków, że w Polsce po wyborach nie zostanie znacząco uwolniony ekonomiczny potencjał narodu polskiego. To oznacza, że dalej będziemy przykro mi to stwierdzić, ale duszeni przez biurokratyczne aparaty państwa polskiego.

Za 4 miesięcy ZUS będzie wynosił 1 450 zł miesięcznie dla samozatrudnionych, za równowartość tej składki w UK dostaniesz 4 razy wyższą emeryturę.

Mimo obniżenia w Polsce wieku emerytalnego oraz w tym roku, wypłaty każdemu emerytowi trzynastej emerytury, otrzymujemy nawet 4 razy niższe emerytury za te same wpłacone pieniądze do ZUS, niż dostalibyśmy w UK lub Hiszpanii.

Okazuje się, że gdyby płacić równowartość polskiej składki na ZUS, czyli obecnie 1 316 zł w Hiszpanii lub w Anglii otrzymamy nawet 4 razy wyższą emeryturę niż w Polsce.

W Hiszpanii i w Anglii ryczałtowa składka na ZUS dla samozatrudnionych jest niższa niż w Polsce, mimo to osoby samozatrudnione w Hiszpanii i w Wielkiej Brytanii otrzymują nawet 4 razy wyższe emerytury za te same pieniądze, które muszą wydać w Polsce na ZUS. Na dodatek emerytury otrzymuje się o około 6 lat dłużej niż w Polsce.

Za 4 miesiące sytuacja Polaków pogorszy się jeszcze mocniej, bo obecny rząd zamierza podnieść składki do 1 450 zł na miesiąc.

Wystarczy pomyśleć, co pomyśli sobie człowiek, któremu już za niecałe 5 miesięcy przyjdzie płacić co miesiąc 1 450 zł na ZUS, a za 17 miesięcy 1 600 zł i do tego w przyszłości otrzyma 4 razy mniejszą emeryturę.

Składka na ZUS w Polsce wynosi dużo więcej niż w Hiszpanii, a nawet w Anglii. W Anglii, aby zapłacić równowartość miesięcznej polskiej składki trzeba zarobić na czysto 200 000 zł.

W Polsce samozatrudnieni otrzymują minimalną emeryturę, czyli 934 zł na rękę, mimo to, że za 4 miesiące będą musieli płacić jeszcze więcej, czyli 1 450 zł miesięcznie.

Tymczasem w Wielkiej Brytanii, za niższe składki lub te same otrzymasz 4 razy wyższą emeryturę, w Hiszpanii za niższe składki możesz otrzymać 3 razy wyższą emeryturę a za podobnej wysokości składki nawet 4 razy wyższą emeryturę niż w Polsce.

Za 5 miesięcy ZUS dla samozatrudnionych ma wynieść 1 450 zł — kto to wytrzyma, przecież to 350 EURO na osobę, kto to wytrzyma w kraju, w którym zarabia się 3.5 raza mniej niż w Niemczech. To tak jak Niemcowi nakazać, płacić 1 050 EURO co miesiąc samego ZUS — przecież to niemożliwe.

Dlaczego w Polsce tak mało się o tym mówi? Ano dlatego, że elity rządzące nie chcą bogactwa Polaków. Niestety realia w Polsce są, jakie są i pod tym kontem, będzie jeszcze gorzej.

Jednocześnie przypominam, że jeżeli w UK zarobisz na samozatrudnieniu 5 tys. zł na czysto miesięcznie, to zapłacisz zero podatku i tylko kilka funtów ubezpieczenia, a emeryturę i tak dostaniesz 4 razy wyższą niż w Polsce.

d.r.pl/Facebook