M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Sprawa przejęcia tankowca. Iran ostrzega Wielką Brytanię

miejsce-na-reklame.

Iran ostrzegł dziś Wielką Brytanię, aby powstrzymała swe „krajowe siły polityczne” zamierzające eskalować napięcie między dwoma krajami po przejęciu przez Iran tankowca Stena Impero pod banderą brytyjską.

Moment przejęcia Stena Impero przez IranFoto: PAPMoment przejęcia Stena Impero przez Iran

Londyn określił przejęcie przez Iran w piątek tankowca Stena Impero pod brytyjską flagą jako „wrogi akt” i odrzucił wyjaśnienia Teheranu, że jednostka była zamieszana w incydent w cieśninie Ormuz.

„Rząd Wielkiej Brytanii powinien powstrzymać swe krajowe siły polityczne, które chcą eskalować istniejące obecnie napięcie pomiędzy Iranem a Wielką Brytanią. Jest to dość niebezpieczne i nierozsądne w tak trudnym czasie w regionie” – napisał na Twitterze wysłannik Iranu do Wielkiej Brytanii Hamid Baeidineżad. Dodał, że „Iran jest jednak zdecydowany i gotowy na różne scenariusze”.

Dzień wcześniej szef brytyjskiego MSZ Jeremy Hunt zagroził Iranowi „poważnymi konsekwencjami” za przejęcie przez Gwardię Rewolucyjną brytyjskiego tankowca Stena Impero w rejonie cieśniny Ormuz. Jak zaznaczył postawa Iranu jest kompletnie nie do zaakceptowania.

Według irańskich władz 23-osobowa załoga Stena Impero jest w porcie Bandar Abbas i ma się dobrze i trwa obecnie śledztwo w sprawie kolizji jednostki z irańskim kutrem rybackim.

zrodlo:https://wiadomosci.onet.pl/swiat/przejecie-tankowca-stena-impero-iran-ostrzega-wielka-brytanie/s5yq9yl?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: