M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE KONTO

pobrane (1).png

Podczas nagrywania Netanyahu chwali się Izraelem, który przekonał Trumpa, by opuścił Iran

miejsce-na-reklame.

Klip wideo nadawcy publicznego mówiący aktywistom Likudu Wyjście z USA nastąpiło po tym, jak stanął „przeciwko całemu światu”, sprzeciwiając się porozumieniu

Prezydent USA Donald Trump spotyka się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Owalnym Biurze Białego Domu, 5 marca 2018 r. W Waszyngtonie. (AP Photo / Evan Vucci)

Prezydent USA Donald Trump spotyka się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Owalnym Biurze Białego Domu, 5 marca 2018 r. Waszyngtonie. (AP Photo / Evan Vucci)

W teledysku wyemitowanym we wtorek przez izraelską telewizję premier Benjamin Netanyahu chwalił się, że Izrael jest odpowiedzialny za decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa o odejściu z Iranu.

W teledysku, który został opublikowany przez publicznego nadawcę Kan dwa tygodnie temu, można zobaczyć Netanjahu mówiącego do aktywistów i starszych członków jego partii Likud.

„Przekonaliśmy prezydenta USA [do wyjścia z umowy] i musiałem stawić czoła całemu światu i wyjść przeciwko tej umowie” – mówi Netaniahu w filmie. „I nie poddaliśmy się”.

Wtedy premier zaczyna mówić o reżimie irańskim – „nie naród irański, nie mam nic przeciwko nim” – zanim zostanie mu przerwana przez niezidentyfikowaną osobę z ekranu, która mówi: „Zniknie z pomocą Boga”.

„To powiedziałeś. Od twoich ust do Boga – mówi Netanjahu w odpowiedzi, gdy klip się kończy.

Netanjahu nie wyjaśnia w filmie wyemitowanym przez Kan, w jaki sposób przekonał Trumpa, by opuścił umowę. Trump przysiągł, że pozbędzie się tego, co zaatakował jako „najgorszy kontrakt”, zanim zostanie prezydentem.

Premier, który długo sprzeciwiał się porozumieniu nuklearnemu z 2015 r., Dał dramatyczną prezentację nieco ponad tydzień przed decyzją Trumpa z 8 maja, w której ujawnił dokumenty, które Izrael ukrył przed Teheranem, i powiedział, że udowodnił, że „Iran kłamał” o swoim programie nuklearnym .

„Powiedziałem to od początku, musi być albo całkowicie utrwalone, albo całkowicie unieruchomione”, powiedział Netanjahu w tym czasie. „Ale jeśli nie zrobisz nic w tej sprawie, jeśli pozostaniesz taki, jaki jest, skończysz z Iranem z arsenałem nuklearnym w bardzo krótkim czasie”.

Netanjahu był głośnym przeciwnikiem umowy, kiedy była negocjowana i kiedy została osiągnięta podczas administracji Obamy. Porozumienie zniosło bolesne sankcje gospodarcze wobec Iranu w zamian za ograniczenie programu jądrowego.

Netaniahu wielokrotnie twierdził, że porozumienie nie uniemożliwi Iranowi zdobycia zdolności do broni nuklearnej po wygaśnięciu jego ograniczeń w następnej dekadzie.

Trump zanotował zaciąg irańskich dokumentów Mossadu w swoim przemówieniu zapowiadającym wycofanie się USA z umowy, mówiąc, że „ostatecznie” pokazali wysiłki Iranu zmierzające do uzyskania broni jądrowej. Nie dał jednak żadnych wskazówek, że Izrael podjął decyzję.

W swoim oświadczeniu prezydent USA powiedział, że porozumienie nie uniemożliwi Iranowi zdobycia broni jądrowej i dlatego wycofuje się z umowy i ponownie nakłada sankcje.

Decyzję Trumpa ostro sprzeciwił Iran i inni sygnatariusze umowy – Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Rosja i Chiny. Kraje te pracują obecnie nad utrzymaniem porozumienia po wycofaniu się USA.

Izrael uważa Iran za swojego wroga, powołując się na wezwania Iranu do zniszczenia Izraela, wsparcia dla grup terrorystycznych w całym regionie i rosnącej aktywności wojskowej w sąsiedniej Syrii. Izrael ostrzegł, że nie pozwoli Iranowi, którego oddziały popierają prezydenta Syrii Bashara Assada, na ustanowienie stałej obecności wojskowej w Syrii.

 

 

zrodlo:https://www.timesofisrael.com/in-recording-netanyahu-boasts-israel-convinced-trump-to-quit-iran-nuclear-deal/?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: