NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 GOŚĆ SPECJALNY21 października 2019
-139035 sekund temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

 Dr Kurek odpowiada na zarzut „konfabulacji”…

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Dr Ewa Kurek ujawniła kuriozalną wypowiedź ministra kultury Piotra Glińskiego, który podczas rozmowy z nią stwierdził, że nie możemy zrobić ekshumacji w Jedwabnem, ponieważ wtedy Amerykanie wyprowadzą z Polski swoje wojska. „Jeśli wicepremier polskiego rządu uważa, że dla garści kości żydowskich Amerykanie zrezygnują ze sprzedaży skroplonego gazu przez Polskę na południe i ze wzmocnienia wschodniej flanki NATO (…) ten lęk polityków, którzy nie są pewni swojej wartości, jest porażający” – powiedziała dr Kurek podczas rozmowy z Rafałem Otoką-Frąckiewiczem w telewizji internetowej wPolsce (od 12.12 min nagrania).

„Urzędniczy bełkot i nepotyzm”. Dr Kurek ostro o ministrze Glińskim

Screenshot_1.png

Pod koniec czerwca, w internetowej telewizji Niezależny Lublin, dr Ewa Kurek ujawniła szokujące pismo Ministerstwa Kultury wysłane do lubelskiego muzeum, w którym zażądano przedstawienia informacji na temat pozostających w posiadaniu muzeum zbiorów, które „można uznać za część dziedzictwa mniejszości narodowych i etnicznych”. Ministerstwo wyjaśniało, że taka informacja ma być niezwłocznie przedstawiona Najwyższej Izbie Kontroli. Dr Kurek otrzymała pisma od zaniepokojonych pracowników muzeum, którzy poprosili o nagłośnienie tej dziwnej sprawy. Poinformowali też o treści pisma, jakie wysłali w odpowiedzi. „Nie potrafimy jednoznacznie przypisać żadnego zabytku do konkretnej mniejszości narodowej. Nie znamy także kryteriów, które by pozwalały na segregację etniczną zabytków” – napisali pracownicy muzeum.

W odpowiedzi Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wystosowało sprostowanie i zażądało jego publikacji na antenie Niezależnego Lublina. Żądanie ministerstwa zostało spełnione. W piśmie urzędniczka muzeum stwierdziła, że w programie pojawiły się nieprawdziwe informacje, i że „nie jest prawdą jakoby Ministerstwo Kultury segregowało zabytki według przynależności etnicznej”. Zapewniła też, że zapytanie skierowane do muzeów nie było inicjatywą ministerstwa, lecz zostało wystosowane w związku z kontrolą NIK dotyczącą działalności oraz współpracy przy realizacji działań i celów na rzecz ochrony dziedzictw kultury mniejszości narodowych. „W związku z tym, że MKIDN nie prowadzi bazy danych dotyczących zawartości inwentarzy muzeów, konieczne było przekazanie pytania NIK do instytucji, których organizatorem i współorganizatorem jest MKiDN” – czytamy w piśmie przesłanym do redakcji telewizji Niezależny Lublin.

Sprostowanie Min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego odnośnie audycji o „segregowaniu zabytków”

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: