DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 ILE JESZCZE ZOSTAŁO POLSKI W POLSCE ? RZECZ O KOŃCÓWCE RABUNKU POLSKI !! SZOKUJĄCY TEMAT - stan na koniec roku 2019 !!19 listopada 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Atak Kismayo: Co najmniej 26 zabitych, gdy bandyci szturmują somalijski hotel

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Co najmniej 26 osób, w tym wybitny dziennikarz i kilku obcokrajowców, zginęło w ataku na hotel w południowej Somalii.

images1

Bez tytułu 3
Kismayo w dużej mierze oszczędzono wojowniczej przemocy, która dotyka znaczną część Somalii

Zamachowiec-samobójca wbił samochód zawierający materiały wybuchowe do hotelu Asasey w porcie Kismayo, a następnie strzelcy szturmowali budynek

Dziennikarz Hodan Naleyah i jej mąż są uważani za zmarłych.

Islamska grupa al-Shabab ogłosiła atak.

Lokalny polityk, trzech Kenijczyków, trzech Tanzańczyków, dwóch Amerykanów i jeden Brytyjczyk również zostali zabici, mówią władze.

Jak rozwinął się atak?

Regionalni politycy i starsi klanu byli w hotelu i dyskutowali o zbliżających się wyborach regionalnych, kiedy rozpoczął się atak.

Świadkowie powiedzieli, że usłyszeli wielki wybuch, zanim kilku ciężko uzbrojonych mężczyzn weszło do środka.

„Wewnątrz jest chaos, widziałem kilka martwych ciał niesionych ze sceny, a ludzie uciekają z pobliskich budynków” – powiedział jeden ze świadków, Hussein Muktar podczas ataku.

Władze odzyskały kontrolę nad hotelem kilka godzin.

Przewodniczący regionalny Ahmed Mohamed odnotował liczbę ofiar śmiertelnych w liczbie 26, z czego ponad 50 zostało rannych. Czterech napastników zostało również zabitych podczas nalotu.

Kim były ofiary?

Lokalne media i somalijskie stowarzyszenie dziennikarzy powiedziało 43-letni Nalayeh, a jej mąż Farid był wśród zmarłych.

Nalayeh założył platformę multimedialną Integration TV, aby opowiadać historie o życiu w Somalii i diasporze somalijskiej. Ostatnie odcinki koncentrowały się na kobietach-przedsiębiorcach z Somalii i na atrakcjach w mieście Las Anod.

Przeprowadziła się do Kanady ze swoją rodziną, gdy miała sześć lat i została tam figurantką społeczności somalijskiej. Ale matka dwójki dzieci niedawno wróciła do Somalii.

Oddano jej hołdy, a dziennikarz BBC Farhan Jimale nazwał ją „piękną duszą”, a minister imigracji Kanady Ahmed Hussen powiedział, że jest „głosem dla wielu”.

Presentational white space

Somalijski Syndykat Dziennikarzy powiedział, że Nalayeh i inny reporter zabity w Kismayo, Mohamed Omar Sahal, byli pierwszymi dziennikarzami, którzy zostali zabici w tym roku w tym kraju.

Jak powszechny jest ten typ ataku?

Somalia ma częste ataki bojowe, ale po wypędzeniu al-Shababa z Kismayo w 2012 r. Port był stosunkowo spokojny.

Bojownicy przeprowadzają regularne ataki w stolicy Mogadiszu, pomimo dużej obecności sił pokojowych Unii Afrykańskiej i wyszkolonych w USA wojsk somalijskich.

Al-Shabab jest związany z Al-Kaidą i pozostaje silną obecnością na wiejskiej Somalii.

Control map of Somalia

 

zrodlo:https://www.bbc.co.uk/news/world-africa-48969781

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: