NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7303 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
NOWE PRAWO PIS - POLAK NIE JEST CZŁOWIEKIEM JEST PRZEDMIOTEM
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
Mam wy****ne, że to nagranie obejrzy cały internet...
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
STOWARZYSZENIE "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI" TYMCZASOWY FORMULARZ KONTAKTOWY
BILL GATES WSTRZYMUJE PROGRAM CHEMITRAILS - CO SIĘ STAŁO ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Straszny rekord: ponad 750 tys. dzieci bez pieniędzy z Funduszu Alimentacyjnego

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Próg dochodowy uprawniający do świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego wynosi 725 zł na osobę w rodzinie. Rządy nie podnoszą go od 12 lat. Efekt? Świadczenie trafia do zaledwie 241 tys. dzieci, spośród ponad miliona, które nie otrzymują alimentów, bo rodzice – w ogromnej większości ojcowie – się z nich nie wywiązują. W I kwartale 2019 padł niechlubny rekord

Screenshot_14

 

W pierwszym kwartale 2019 roku państwo wypłacało pieniądze 241 tys. dzieci, których rodzice – w 96 proc. ojcowie – nie wywiązują się obowiązku alimentacyjnego.

To najgorszy wynik w 11-letniej historii Funduszu Alimentacyjnego.

W pierwszym – 2008 – roku świadczenia trafiły do 288 tys. osób i sukcesywnie rosły aż do 2012 roku, gdy pobierało je rekordowe 339,5 tys. rodzin. W 2013 zaczęły spadać. W 2016 roku świadczenia pobierało 307 tys. osób, a w 2018 – już tylko 260 tys.

Liczba dzieci, które pozostają bez wsparcia rodzica, nie zmienia się. Rok do roku dane Krajowego Rejestru Długów mówią średnio o ponad 310 tys. dłużnikach alimentacyjnych, którzy bez wsparcia zostawiają ponad 1 mln dzieci.

Rekordowo niską liczbę wypłaconych świadczeń można wytłumaczyć tylko w jeden sposób. To efekt 11 letniego zamrożenia progów uprawniających do pobierania świadczenia.

Płace rosną próg zostaje

W 2007 roku, gdy powstał Fundusz Alimentacyjny, ówczesny rząd PiS-LPR-Samoobrona z premierem Jarosławem Kaczyńskim zawiesił nieprzekraczalny próg dochodowy w Funduszu na poziomie 725 zł na osobę w rodzinie.

Pensja minimalna wynosiła wtedy 936 zł brutto. To oznacza, że samodzielny rodzic z jednym dzieckiem mógł pobierać świadczenie, nawet gdy zarabiał 1,5 pensji minimalnej.

Z każdym rokiem płace rosły a wraz z nimi – pensja minimalna. Dziś wynosi 2 250 zł. W tym czasie próg ani drgnął.

Ostatni raz samodzielny rodzic z jednym dzieckiem zarabiający minimalne wynagrodzenie mógł dostać pieniądze w Funduszu Alimentacyjnego w 2012 roku. To wyjaśnia, dlaczego od 2013 roku liczba osób uprawnionych do pobierania świadczenia zaczęła topnieć.

W styczniu 2019 roku doszliśmy do ściany – pod progiem znaleźli się nawet samodzielni rodzice wychowujący dwójkę dzieci. Zarabiają o 75 zł za dużo.

Tak niskie zawieszenie progu de facto oznacza, że państwo stawia większość rodziców przed alternatywą: albo pracujesz, albo pobierasz świadczenie.

Płaca minimalna w Polsce a wysokość progu dochodowego w Funduszu Alimentacyjnym

2007 – 2019

Co zmieni mikrowaloryzacja?

W 2019 roku pieniądze od państwa otrzymuje co czwarte dziecko, które nie dostaje alimentów od rodzica. W maju 2018 minister rodziny Elżbieta Rafalska ogłosiła, że podniesie próg o 75 zł – z 725 do 800 zł. Waloryzacja, na którą rodzice poczekają jeszcze do 1 października 2019, nie zmieni znacząco ich sytuacji.

Nad próg znów wskoczą samodzielni rodzice zarabiający minimalne wynagrodzenie i wychowujący dwójkę dzieci. Ci sami, którzy stracili uprawnienia w styczniu 2019 roku. Według ministerstwa będzie to w sumie 60 tys. rodzin.

Ale to rozwiązanie ma krótkie nogi, bo widząc tempo wzrostu pensji minimalnej można zakładać, że już od stycznia 2020 rodziny znów zostaną bez wsparcia państwa.

„To skandal. Działania rządu są pozorowane i obliczone na czas kampanii wyborczej. Gdy przyjrzymy się bliżej konstrukcji prawa, zobaczymy, że na dzieciach się oszczędza” – mówi OKO.press mecenas Danuta Wawrowska pomysłodawczyni i inicjatorka ogólnopolskiej akcji „Alimenty to nie prezenty”.

Rząd oszczędza na dzieciach

Fundusz Alimentacyjny nie jest bowiem świadczeniem socjalnym, ale pomocą zwrotną – pożyczką udzielaną zaocznie rodzicowi, który nie płaci alimentów. Wypłacając świadczenie rodzinie, której należą się alimenty, państwo bierze na siebie odpowiedzialność ścigania dłużników i egzekucji długu.

A ściągalność długów rośnie. Z rządowych sprawozdań z realizacji ustawy alimentacyjnej wynika, że w 2015 roku państwo ściągnęło od dłużników alimentacyjnych zaledwie 12,9 proc. kwoty wypłaconych z Funduszu świadczeń. Do kasy półtoramiliardowego Funduszu państwo dokładało więc 1,195 mld zł.

W grudniu 2017 roku – po zmianach m.in. w kodeksie karnym – ściągalność wzrosła dwukrotnie – z 13 do 26 proc. A w 2018 – jak podał minister Zbigniew Ziobro – wynosiła już 33,8 proc.

 

Zgodnie z art. 14 ustawy alimentacyjnej do podniesienia wysokości progu i świadczeń (dziś średnia to 374 zł, maksymalnie – 500) w Funduszu Alimentacyjnym nie potrzebna jest ustawa. Może to zrobić szef MRPiPS w drodze rozporządzenia „kierując się wysokością wyegzekwowanych świadczeń alimentacyjnych”. Dlaczego tego nie robi?

„Obywatele drugiej kategorii”

Brak waloryzacji to zwyczajna oszczędność. Biorąc pod uwagę, że średnia wysokość wypłaconych świadczeń to 374 zł, można założyć, że tylko w 2019 r. przez dziewięć miesięcy (do październikowej waloryzacji) rząd zaoszczędzi prawie 64 mln zł.

„To przygnębiające, że rząd zarabia na samodzielnych rodzicach i ich dzieciach. W ten sposób traktuje ich jak obywateli drugiej kategorii. I wie, że może sobie na to pozwolić, bo samodzielny rodzic nie ma czasu wyjść na ulice i protestować. Musi zarabiać” – mówi mec. Danuta Wawrowska.

Jeszcze w 2017 roku minister Elżbieta Rafalska zarzekała się, że nie podniesie progu, bo rząd ma wydatki na program „500 plus”. I to on, w filozofii rządu, ma łatać wszystkie dziury w polityce społecznej PiS.

„W praktyce zasada albo-albo jest dyskryminacją dzieci, które nie dostają alimentów” – mówi mec. Wawrowska. „Gdy rząd uchwalił ustawę o 500 plus, dłużnicy alimentacyjni zaczęli przed sądami dochodzić, że pieniądze od państwa powinny być uznawane jako dochód rodziny. Wtedy prezydent Andrzej Duda po zasięgnięciu opinii ekspertów prawnych wydał stanowcze oświadczenie, w którym stwierdził, że wsparcia rodzin od państwa nie należy brać pod uwagę analizując sytuację alimentacyjną. Potwierdziły to też orzeczenia sądów.

Dlatego samo funkcjonowanie programu „500 plus” nie może być usprawiedliwieniem dla niepodnoszenia progu uprawniającego do pobierania świadczeń” – dodaje.

Próg znieść albo znacząco podwyższyć

Co mógłby zrobić rząd dla ponad 750 tys. dzieci, które dziś nie dostają pieniędzy ani od rodzica, ani od państwa?

Fundacja „Dla naszych dzieci” w piśmie do minister Elżbiety Rafalskiej z maja 2018 roku postulowała całkowite zniesienie progu lub jego dwukrotne podwyższenie.

„Zwiększa się ściągalność długu, ale dla większości rodzin, które prowadzą samodzielne gospodarstwo domowe równocześnie pracując, nie ma to przełożenia na stan budżetu domowego.

Pracujący uczciwie rodzice pozostawieni są nadal samym sobie.

Wsparcie należy się coraz mniejszej grupie rodzin. (…) Warto podkreślić, że próg kryterium jest niezgodny z Konstytucją (art. 32), bo dzieli dzieci na lepsze i gorsze, na te, którym pomoc się należy i na te, którym nie należy się nic” – czytamy w piśmie.


 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: