DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 ILE JESZCZE ZOSTAŁO POLSKI W POLSCE ? RZECZ O KOŃCÓWCE RABUNKU POLSKI !! SZOKUJĄCY TEMAT - stan na koniec roku 2019 !!19 listopada 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

„Uwalniam tę ziemię od problemu”. Wicepremier Włoch Salvini zamyka największy ośrodek dla imigrantów w Europie

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Szef MSW Włoch, wicepremier Matteo Salvini odwiedził we wtorek w Mineo na Sycylii likwidowany największy w Europie ośrodek dla migrantów, czekających na przyznanie azylu. Postanowiono go zamknąć z powodu plagi przestępczości i braku kontroli nad nim.

images1

Wicepremier Włoch Matteo Salvini w największym, już zamkniętym ośrodku dla imigrantów Europie. Zdjęcie: EPA/Orietta Scardino Dostawca: PAP/EPA.Wicepremier Włoch Matteo Salvini w największym, już zamkniętym ośrodku dla imigrantów Europie. Zdjęcie: EPA/Orietta Scardino Dostawca: PAP/EPA.

Bez tytułu 3

Ostatnich 68 migrantów opuściło zamykany obecnie ośrodek kilka dni wcześniej.

Salvini w czasie wizyty w założonym 8 lat temu ośrodku koło Katanii, na dawnym terenie osiedla użytkowanego przez amerykańskie wojsko, podkreślił, że jego zamknięcie to „dotrzymanie złożonej obietnicy”.

 To moja piąta wizyta w największym w Europie centrum dla imigrantów. Podczas pierwszej w 2017 roku miałem dobry pomysł, by tam przenocować i zasygnalizować, jakie warunki panują w tym miejscu – oświadczył minister Salvini po przybyciu do Mineo.

Podkreślił: „Zaangażowaliśmy się, by zamknąć miejsce, które stanowiło biznes o obrotach w wysokości setek tysięcy euro dziennie”.

Tak odniósł się do kontraktów na usługi i utrzymanie ośrodka, w którym w różnych okresach przebywało od ponad 2 tys. do prawie 5 tys. osób.

– Od słów przeszliśmy do czynów – dodał Salvini.

Po przybyciu na Sycylię przypomniał ustalenia śledztw, które ukazały, że na terenie ośrodka działały gangi mafijne, nie tylko – jak zaznaczył – włoskie, ale również nigeryjskie. – Rozwinęły one z ogromną siłą handel narkotykami na całym obszarze – dodał.

– Teraz ośrodek zamykamy i to jest piękny dzień dla praworządności i bezpieczeństwa terytorium – oświadczył Matteo Salvini.

Dodał, że dzień ten dedykuje pamięci starszego małżeństwa z miasteczka Mineo, brutalnie zamordowanego w 2015 roku przez mieszkającego w tym ośrodku 18-letniego imigranta z Wybrzeża Kości Słoniowej. W lutym tego roku skazany on został przez sąd w Katanii na dożywocie.

Decyzję o otwarciu ośrodka, nazywanego początkowo „wioską solidarności”, podjął w 2011 roku rząd Silvio Berlusconiego.

Jego powstanie wywołało polemiki wśród miejscowej ludności. Podczas gdy jedni widzieli w tym szansę na przyszłość w związku z utworzeniem kilkuset miejsc pracy, inni apelowali o zamknięcie struktury ze względów bezpieczeństwa. Z każdym rokiem ośrodek miał coraz gorszą opinię.

– Powrócimy do stanu realnej gospodarki, czyli do rolnictwa, do handlu, pracy, a nie do biznesu wokół imigracji – zapowiedział wicepremier Salvni w Mineo. Zapewnił, że jest dumny z tego, że „uwolnił tę ziemię od problemu”.

Wyraził przekonanie, że rozpoczyna się proces „ponownych narodzin” tego obszaru. Ujawnił, że są różne projekty jego zagospodarowania po całkowitej likwidacji ośrodka.

 

zrodlo:https://nczas.com/2019/07/09/uwalniam-te-ziemie-od-problemu-wicepremier-wloch-salvini-zamyka-najwiekszy-osrodek-dla-imigrantow-w-europie/?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: