2019 07 23 NA ŻYWO 21.00 – KONFEDERACI , DEGENERACI GESZEWCIARZE ,GROSZOROBY , SZANSONIŚCI23 lipca 2019
3 godziny temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

PASEK REKLAM

WSPARCIE DAROWIZNA NA UTRZYMANIE STRONY W ZAKRESIE OPŁAT STAŁYCH INTERNET CHAT LIVE ROZMOWY TELEKONFERENCYJNE

€1,00

WSPARCIE FINANSOWE PRZELEW BANKOWY

MILLENNIUM BANK W POLSCE : 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  do przelewów

zagranicznych IBAN: PL 45 1160 2202 0000 0003 5769 6030  BIC (SWIFT) – BIGBPLPW

W tytule przelewu wpisz DAROWIZNA , inaczej opisany przelew nie dojdzie

 

Netanjahu odpowiada Iranowi…..

OCENA KONTA AUTORA
OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że cały Iran jest w zasięgu izraelskich myśliwców F-35. Była to odpowiedź na ostatnie groźby ze strony irańskiego polityka o tym, że w razie ataku USA, Izraelowi zostanie „pół godziny życia”.

We wtorek izraelski premier wizytował bazę sił powietrznych na pustyni Negew, gdzie stacjonują m.in. nowoczesne myśliwce F-35 należące do Izraela. Podczas wizyty, stojąc na tle jednej z takich maszyn, odniósł się do niedawnych gróźb strony irańskiej.

– Iran niedawne groził Izraelowi zniszczeniem. Powinien pamiętać, że te samoloty mogą dosięgnąć celów na całym Bliskim Wschodzie, szczególnie Iran, a z pewnością Syrię – powiedział Netanjahu. Nagranie wideo z jego wypowiedzią zostało zamieszczone w sieci przez kancelarię izraelskiego premiera.

Najpewniej słowa te odnosiły się do głośnej, ubiegłotygodniowej wypowiedzi Modżtaby Zolnoura, przewodniczącego komisji ds. bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej irańskiego parlamentu. Komentując rosnące w ostatnim czasie napięcia na linii Waszyngton – Teheran powiedział, że „jeśli Stany Zjednoczone zaatakują nas, to Izraelowi zostanie tylko pół godziny życia”. Było to z kolei odniesieniem do wcześniejszych gróźb prezydenta USA Donalda Trumpa, że „jakikolwiek atak ze strony Iranu na cokolwiek amerykańskiego spotka się z wielką i przytłaczającą siłą”, co „w niektórych obszarach (…) będzie oznaczać obliterację [zrównanie z ziemią – red.]”.

Przeczytaj: Graham: jeśli Irańczycy zaczęliby wzbogacać uran, mogłoby dojść do wojny między Izraelem a Iranem

Umowa JCPOA nałożyła na Iran ograniczenie we wzbogacaniu uranu wyłącznie do poziomu 3,67% co miało zagwarantować, że materiał rozszczepialny będący w posiadaniu Irańczyków nie będzie mógł zostać wykorzystany do budowy broni jądrowej. W niedzielę wiceminister spraw zagranicznych Abbas Arakczi i szef Organizacji Energii Atomowej Iranu Behruz Kamalwandi poinformowali w czasie konferencji prasowej, że państwo to może zacząć wzbogacać uran powyżej tego poziomu, jeżeli jego europejscy sygnatariusze nie zagwarantują Teheranowi odporności na amerykańskie sankcje. Przeciwko zrywaniu porozumienia atomowego są kraje Europy Zachodniej oraz Rosja.

Według Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej poziom wzbogacania uranu przez Iran przekroczył dozwolone 3,67 procent. Do produkcji bomby atomowej potrzebne jest jednak wzbogacenie na poziomie 90-procent, do czego Teheranowi wciąż bardzo daleko.

 

zrodlo:https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/netanjahu-odpowiada-iranowi-nasze-f-35-moga-dosiegnac-celow-na-calym-bliskim-wschodzie/?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: