NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 PO WYBORCZY KOMENTARZ13 października 2019
2 dni temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

„Chyba żartujesz”. Rozmowa Morawieckiego..

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

„Chyba żartujesz”. Rozmowa Morawieckiego w dziennikarzem w Davos przybrała dziwny obrót

Morawiecki posprzeczał się z dziennikarzem o stan polskiej demokracji.
Morawiecki posprzeczał się z dziennikarzem o stan polskiej demokracji. Fot. CNN

Mateusz Morawiecki w czwartek był gościem Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Premier w Szwajcarii znalazł także czas na rozmowę z dziennikarzem CNN Richardem Questem. I kiedy jedno z pytań mu się nie spodobało, Morawiecki stwierdził wprost: – Chyba żartujesz.

– Naszym kolegom z zachodniej Europy brakuje zrozumienia tego, co się dzieje w Europie Środkowej – przekonywał Morawiecki w rozmowie. Podkreślał też, że Polska bardzo wiele wycierpiała po drugiej wojnie światowej, kiedy znalazła się po niewłaściwej stronie żelaznej kurtyny.

Bronił też zmian w sądownictwie. Przytoczył nieśmiertelny przykład Niemiec i wpływu polityków na system sądowniczy, co prawica często wykorzystuje. Dziennikarz nie dał się jednak zbić z tropu. Jak zauważył, Polska podobnie jak Węgry postrzegana jest jako państwo, które zmierza w stronę autorytaryzmu, co według niego widać też w podejściu do mediów.

– Chyba żartujesz, Richard – odpowiedział Morawiecki. Chcemy, żeby nasz system sądownicy był tak wydajny jak w innych krajach europejskich – dodał.

Morawiecki w Davos dał się zauważyć także w innej sytuacji: kiedy zaatakował premiera Irlandii ws. tamtejszego systemu podatkowego. – W Europie istnieją raje podatkowe, które nadużywają swoich systemów podatkowych ze szkodą dla innych krajów, i powinniśmy to powstrzymać, ponieważ nie pomaga to Unii Europejskiej budować wzajemnego zaufania – mówił premier.

W Davos był też prezydent Andrzej Duda. Który dla odmiany zrobił sobie zdjęcie z… górą śniegu.

źródło: CNN

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: