NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7303 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
SZCZEPIENIA -COVID -ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW PRZEZ RZĄD IZRAELA NA IZRAELCZYKACH DO ROZPATRZENIA PRZEZ MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ KARNY W HADZE
POSEŁ ROBERT MAJKA NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE POLICJA I PROKURATURA VS JAN ZBIGNIEW POTOCKI
BILL GATES WSTRZYMUJE PROGRAM CHEMITRAILS - CO SIĘ STAŁO ?
NOWE PRAWO PIS - POLAK NIE JEST CZŁOWIEKIEM JEST PRZEDMIOTEM
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Brytyjscy posłowie wreszcie uhonorowali wkład Polaków w II wojnę światową

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Screenshot_17.png

We wtorek 2 lipca w brytyjskim Parlamencie miała miejsce wyjątkowa debata. Daniel Kawczynski, jedyny brytyjski poseł urodzony w Polsce, po raz kolejny postanowił zawalczyć o dobre imię Polski i przypomnieć Brytyjczykom o wkładzie Polskich Sił Zbrojnych w wysiłki wojenne w czasie II wojny światowej. Kawczynski jest konserwatywnym posłem reprezentującym okręg Shrewsbury and Atcham od 14 lat.

Na debatę przybyło ponad 20 brytyjskich posłów i lordów, którym nie jest obce poświęcenie i bohaterstwo polskich żołnierzy walczących o wolność ramię w ramię z Brytyjczykami.

Poseł Kawczyński często promuje dobre relacje polsko-brytyjskie i podkreśla pozytywny wpływ miliona Polaków, którzy mieszkają obecnie na Wyspach. Debatę rozpoczął podziękowaniem dla przybyłych uczestników, którzy zechcieli w ten sposób wyrazić uznanie dla polskiego bohaterstwa i poświęcenia.

Głos zabrali (w kolejności wystąpień): Daniel Kawczynski, Jim Cunningham, Jeremy Lefroy, John Howell, Daniel Poulter, Paula Sheriff, Andrew Slaughter, Julian Lewis, Mark Pritchard, Stephen Pound, Alex Chalk, Gillian Keegan, Gregory Campbell, Alex Sobel, Jim Shannon, Bill Grant, Douglas Chapman, Khalid Mahmood i Sir Alan DuncanMark Prichard przewodniczył debacie.

W pierwszych słowach poseł Kawczynski przypomniał o Pakcie Ribbentrop-Mołotow, który przesądził o losach Polski. W jego wyniku 1 września nastąpił atak Niemców na Polskę. W efekcie ogromna liczba wojsk polskich przyłączyła się do sił brytyjskich, by wspólnie walczyć z wrogiem na innych frontach. Kawczynski przypomniał o istotnej roli polskiego rządu na uchodźstwie, który działał w Wielkiej Brytanii aż do czasu upadku komunizmu w 1989 roku.

Zacytował następnie słowa lorda Tebbita, który przypomniał że sytuacja RAF w 1940 roku była bardzo trudna i Brytyjczycy mogli przegrać z niemiecką Luftwaffe. Zastąpienie zniszczonych samolotów nowymi było stosunkowo łatwe, ale już zastąpienie pilotów niezwykle trudne. To właśnie ogromna ilość świetnie wytrenowanych polskich pilotów, którzy przybyli i przyłączyli się do RAF, przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść Zjednoczonego Królestwa.

Kolejną postacią, którą zaprezentował Kawczynski, był generał Władysław Anders, który ocalił z sowieckiej niewoli setki tysięcy żołnierzy więzionych na Syberii i przyprowadził ich przez Iran i Palestynę do Anglii. W międzyczasie II Korpus Polski generała Andersa przeprowadził szereg walk, z których poseł Kawczynski skupił się głównie na jednej z najbardziej ciężkich i krwawych bitew II wojny światowej – Bitwie pod Monte Cassino. Tylko w tej 1 bitwie zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych a 345 zaginęło. Maki z piosenki „Czerwone maki na Monte Cassino”, symbolizują niezwykłą ilość przelanej polskiej krwi w walce nie tylko o Monte Cassino, ale o Polskę.

Kawczynski przypomniał też o obchodzonej niedawno 75. rocznicy D-Day. Rola Polskich Sił Zbrojnych, które brały udział w operacji D-Day oraz kampanii w Normandii jest mało znana. Głównymi zadaniami Polskich Sił Zbrojnych była ochrona powietrzna alianckiej floty przed niemieckim atakiem, transport żołnierzy i sprzętu, rozpoznanie oraz wsparcie artyleryjskie wojsk lądowych. Przykładem może być morska Operacja Neptun. Również rola polskiego wywiadu została doceniona, a przykładem działalności wywiadowczej może być niezwykle dzielna Krystyna Skarbek, ulubiony żeński szpieg Winstona Churchilla.

Jak zwykle smutnym momentem było przypomnienie o braku zaproszenia dla polskich żołnierzy na Paradę Zwycięstwa, która odbyła się w Londynie 8 czerwca 1946 roku. Rząd brytyjski uczynił to ze strachu przed Stalinem, który w tym czasie wprowadził już okrutne, pełne tyranii, rządy w Polsce. Kawczynski wspomniał również, że najwyższy czas, by przypomnieć o tym wszystkim następnym pokoleniom. Wspomniał, że dziś relacje polsko-brytyjskie są bardzo silne, a świetnie wykształcony milion Polaków pracuje i przyczynia się do rozwoju kraju. Dlatego należy docenić ich rolę nie tylko kiedyś, ale i dzisiaj.

Poseł Jim Cunningham wspomniał walki pod Monte Cassino i olbrzymie ofiary po stronie Polski. Bardzo miłym akcentem była wypowiedź posłanki Pauli Sheriff z okręgu Dewsbury, która przypomniała o swoich polskich korzeniach. Jej dziadek był Polakiem, który służył w polskiej marynarce.

Duże emocje wywołało wystąpienie posła Stephena Pounda. Jego przyjaźń z Polską i Polakami jest tak znana, że często on sam przedstawia się jako Stefan Funt z „Małej Warszawy” (reprezentuje okręg Ealing, tradycyjnie od wojny zamieszkały przez licznych Polaków – przyp. red). Poseł Pound wspomniał o niezwykłym heroizmie polskich żołnierzy, którzy dokonania były niewiarygodne. W swoim długim i bardzo emocjonalnym wystąpieniu przypomniał bohaterstwo wojsk generała Władysława Andersa. Następnie przedstawił dokonania Polskiej Marynarki Wojennej w walkach o Narwik, Dunkierkę czy Tobruk. Swoje przemówienie zakończył słowami: „zdrada jest brzydkim słowem, ale sądzę że na swój sposób Polska została zdradzona na końcu wojny. (…) W jakiś sposób zwiedliśmy ją. Natomiast powiedziałbym, że Polska nas nie zawiodła nigdy, przenigdy”. Te słowa wywołały owację na sali, szczególnie na ławkach dla publiczności, zajmowanych przez wielu Polaków.

Poseł Jeremy Lefroy wspomniał, ze w ogrodzie pamięci w jego okręgu Stafford znajduje się kilka rzeźb polskich żołnierzy spod Monte Cassino. Poseł John Howell zaznaczył, że polscy matematycy, którzy rozszyfrowali Enigmę, przyczynii się do skrócenia wojny przynajmniej o 2 lata. Z kolei poseł Daniel Poulter przypomniał, że w przyszłym roku będzie 75. rocznica zakończenia wojny, co byłoby znakomitą okazją, by bardziej wyrazić wdzięczność dla Polski, np. stawiając nowy pomnik w centrum Londynu ku czci polskiego oręża.

Kolejny mówca Andrew Slaughter pochwalił się, że w jego okręgu znajduje się POSK (Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny – przyp. red). Przypomniał też, że w 1947 roku rząd brytyjski wydał Polski Akt Osiedleńczy (Polish Resettlement Act), który zaoferował przyznanie obywatelstwa ponad 200 tysiącom Polaków, którzy pozostali po wojnie na Wyspach. Następnie poseł Julian Lewis wspomniał krwawe Powstanie Warszawskie, które nie doczekało się pomocy ze strony Rosjan uniemożliwiających udzielenie jakiejkolwiek pomocy powstańcom. Przypomniał też, że Polacy licznie ratowali Żydów, w tym jego rodzinę, ryzykując własnym życiem.

Poseł Alex Chalk chętnie uczestniczy w Polskich Dniach i chciałby zapewnić Polakom zrozumienie i docenienie ich poświęceń przez każdego obywatela w Wielkiej Brytanii. Tego samego zdania był poseł Gregory Campbell. Posłanka Gillian Keegan zapewniła, że udział znakomicie wyszkolonych polskich pilotów w Bitwie o Anglię nigdy nie będzie zapomniany. To również dzięki ich heroizmowi Wielka Brytania jest wolnym krajem. Poseł Alex Sobel zaznaczył, że w polskim wojsku było 150 tysięcy żydowskich żołnierzy, w tym jego dziadek, który walczył na froncie niemieckim.

Kolejnym mówcą był poseł Jim Shannon, który wspomniał obchodzone niedawno 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Podkreślił udział polskich pilotów w Bitwie o Anglię oraz wojenne zasługi Krystyny Skarbek. 30 tysięcy Polaków mieszkających w Irlandii (poseł reprezentuje irlandzką partię DUP – przyp. red) ma bliskie więzi z mieszkańcami, którzy są świadomi wielkich zasług Polaków w zdobyciu zwycięstwa. Poseł Bill Grant docenił zasługi polskiej marynarki wojennej i lotników. Następnie poseł Douglas Chapman opowiedział o 17 tysięcach polskich żołnierzy w Szkocji (poseł reprezentuje szkocką partię SNP – przyp. red.), m.in. dywizjonów 304, 307, 309 i 315, które tam stacjonowały.

Znakomite wystąpienie miał poseł Khalid Mahmood, który docenił Dywizjon 303 i jego niezwykłe osiągnięcia. Wspomniał 2408 polskich lotników, którzy stracili życie oraz polskich matematyków rozszyfrowujących Enigmę.

Ostatnim mówcą był Sir Alan Duncanreprezentujący rząd. Podziękował on za wsparcie Polaków na lądzie, w powietrzu i na morzu. Zacytował Marszałka Hugh Dowdinga, który stwierdził, że bez Polaków wynik Bitwy o Anglie nie byłby taki sam.

Debatę zakończył ponownie poseł Daniel Kawczynski podkreślając, że Polska jest w tej chwili najszybciej rozwijającą się gospodarką w Europie i będzie dla Wielkiej Brytanii ważnym partnerem po Brexicie. Poseł podziękował wszystkim za przybycie.

Debata w Parlamencie Brytyjskim trwała 1,5 godziny. Przemówienia posłów reprezentowały rzetelną wiedzę i chęć godnego uhonorowania Polaków, którzy razem z Brytyjczykami walczyli ramię w ramię z niemieckim najeźdźcą. Ważnym aspektem debaty było przypomnienie jak Polacy zostali potraktowani pod koniec wojny oraz potrzeba zadośćuczynienia dla polskiego narodu.

Takie spotkania są niezwykle potrzebne, aby pamięć o bohaterstwie Polaków nie zginęła z czasem. Starsze pokolenie Brytyjczyków pamięta o wsparciu i dzielności Polaków i jest dumne z tych powiązań. Do młodszego pokolenia trzeba dotrzeć z tym przekazem edukując, wspominając i doceniając. Tak, aby świadomość polskiego poświęcenia i dzielności przetrwały przez następne pokolenia.

 

Pełne nagranie z debaty:

Aleksander Zieliński / British Poles

Zdjęcia: Parliament TV

Najnowsze

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: