1,5 mln zł – tyle rząd przeznaczy na realizację „Programu polsko-żydowskiego”
Lala Koniecpolska
Ostatnie wpisy Lala Koniecpolska (zobacz wszystkie)
- „Czy ci oszuści naprawdę myślą, że mogą zniknąć z corocznego sezonu grypowego i zastąpić go COVID-19.” - 27 marca 2021
- „Poznaj azjatyckie „grzyby nieśmiertelności”, które odmłodzą twój organizm” - 27 marca 2021
- „Dlaczego Rothschilds opatentował testy biometryczne COVID-19 w 2015 i 2017 roku????!!!!” - 13 marca 2021
- Czy zydzi maja uszkodzony kod genetyczny…….?????? - 13 marca 2021
- „W KTÓRYM ROKU OSOBISTYM JESTEŚ? POZNAJ PROGNOZĘ POGODY SWOJEGO ŻYCIA!!”- [CZ. I i II] - 12 marca 2021

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek
€1,00
1,5 mln złotych – tak, dokładnie – 1 500 000,00 złotych od polskich podatników – tyle Ministerstwo Sprawa Zagranicznych chce przeznaczyć na realizację żydowskiego komponentu III w projekcie zadania publicznego „Dyplomacja publiczna 2019”. O co w tym wszystkim chodzi?
12 grudnia 2018 roku Minister Spraw Zagranicznych ogłosił otwarty konkurs ofert na zadanie publiczne „Dyplomacja publiczna 2019”.
W ramach wspomnianego wyżej projektu dofinansowane będą działania dotyczące trzech komponentów:
- Komponent I: „Wzmocnienie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej”;
- Komponent II: „Wymiar wschodni polskiej polityki zagranicznej 2019”;
- Komponent III: „Polacy i Żydzi – wspólne dziedzictwo i przyszłość”.
Na cały konkurs przeznaczono budżet 5 mln złotych, z czego 1,5 mln spoczywa na realizacji komponentu III, czyli programu polsko-żydowskiego.
Rozstrzygnięcie konkursu przewidziane jest do dnia 9 kwietnia 2019 r., a termin realizacji projektu przypada na okres między początkiem kwietnia a końcem listopada 2019 r.
O przyznanie dofinansowania we wszystkich komponentach, mogą ubiegać się niepubliczne szkoły wyższe, samorządy i organizacje pozarządowe (fundacje i stowarzyszenia), zaś publiczne szkoły wyższe mogą ubiegać się o przyznanie dotacji jedynie w ramach komponentu II i III.
Priorytetowo traktowane mają być projekty, które w swej pracy wykorzystają nowoczesne narzędzia komunikacji (istniejące portale, serwisy internetowe) umożliwiające skuteczne dotarcie do grup docelowych, w tym poprzez media społecznościowe.
Kontrowersyjny komponent III
Największe wątpliwości co do słuszności przyznania dofinansowania w ramach projektu budzi komponent III – „Polacy i Żydzi – wspólne dziedzictwo i przyszłość”.
Na jakich zadań realizację przeznaczono aż 1,5 ml zł?!
Otóż w regulaminie konkursu czytamy:
Celem zadania publicznego, komponent „Polacy i Żydzi – wspólne dziedzictwo i przyszłość” jest:
a) przypominanie, że Polska i Polacy są krajem i społeczeństwem znającym i szanującym wkład Żydów w polską kulturę, historię, gospodarkę, naukę i życie społeczne – podkreślanie nierozerwalnego związku tożsamości kulturowej Polaków i Żydów, opartego na wspólnym fundamencie cywilizacji judeo-chrześcijańskiej oraz na wspólnej wielowiekowej historii;
b) prezentowanie odnowy i rozkwitu życia żydowskiego w Polsce po 1989 r.;
c) wspieranie współpracy, wzajemnego zainteresowania i dialogu między Polakami i Żydami;
d) przypominanie, że Polska, jako strażnik pamięci milionów polskich Żydówzamordowanych podczas II wojny światowej, pielęgnuje pamięć o ofiarach Holokaustu dłużej niż jakiekolwiek inne państwo – prezentowanie polskiego dorobku naukowego i muzealniczego w sferze zachowania miejsc pamięci związanych z Zagładą.
Co z tego wynika? – Ano to, że polski rząd nie przestaje podlizywać się Żydom i zrobi wszystko by być z nimi w jak największej komitywie.
Państwo rządzi się pieniędzmi polskich podatników, bo mu wolno, bo przecież nikt mu nie zabroni, ot tak wspierać współpracę, wzajemne zainteresowanie i dialog między Polakami i Żydami.
Prosto w oczy kłamią o rzekomej podkreślanie tożsamości kulturowej Polaków i Żydów, o naszym nierozerwalnym związku z tradycją judaistyczną.
Gdzie nasz polska tożsamość?!
Gdzie dbanie o wizerunek narodu polskiego, naszych przodków Słowian, gdzie zaznaczanie ważności słowiańskiej tradycji?!
Polacy, obudźmy się, zanim będzie za późno!