NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
CO MÓWIŁ O III R.P MINISTER Mieczysław Wilczek ZANIM "ZDECYDOWAŁ SIĘ " WYSKOCZYĆ Z 12 PIETRA HOTELU W WARSZAWIE ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

PILNE – MEDIA ŻYJĄ I OCZEKUJĄ NA SENSACJĘ PREMIERY FILMU NA PODSTAWIE KOSIŃSKIEGO,- PONIŻEJ O AUTORZE ORAZ ZWIASTUN VIDEO !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Powieść osnuta wokół losów sławnego pisarza Jerzego Kosińskiego – polskiego Żyda, który zrobił w USA karierę i którego powieść „Malowany ptak” stała się źródłem wielu kontrowersji.

Kariera Jerzego Kosińskiego zakończyła się głośnym skandalem, upokorzeniem i samobójstwem. To los czy przypadek… A może wcale nie musiało tak być? O tym wszystkim w powieści „Good night, Dżerzi”.

 Wydarzenia w „Good night, Dżerzi” przedstawione są z perspektywy Dżanusa – alter ego Głowackiego – który zostaje zatrudniony do napisania scenariusza filmu o życiu Kosińskiego. Niebagatelną rolę odgrywa tu też celebrycki Nowy Jork z punktu widzenia emigranta.

Pamiętam, jak w liceum czytałam „Malowanego ptaka” Jerzego Kosińskiego. To jedna z najbardziej traumatycznych i najważniejszych lektur mojego życia. Teraz powstaje film. Ci, którzy znają pierwowzór, na pewno nie obejrzą go bez emocji.

Jerzy Kosiński wydał powieść „Malowany ptak” w 1965 roku. Opowieść o małym chłopcu „cygańskiego lub żydowskiego” pochodzenia, który w czasie trwania II wojny światowej podczas wędrówki po wsiach Europy Wschodniej doświadcza i obserwuje, jak nieludzcy potrafią być ludzie. Karty powieści są pełne przerażających scen, gwałtów, tortur, bezwzględności i okropieństwa. Ja kilkukrotnie musiałam przerwać czytanie, odłożyć książkę na kilka dni i trudno było wrócić do niej, wiedząc, że podobne rzeczy mogą spotkać znowu bohatera „Malowanego ptaka” na kolejnych stronicach. 

„Malowany ptak” do dzisiaj budzi kontrowersje, ale jest uznawany przez wielu za ważną pozycję literatury światowej. Sam pisarz był także postacią nietuzinkową. – Jego największym dziełem jest on sam. Nie miałem ambicji, żeby go wyjaśnić. Chciałem go pokazać – mówił o nim Janusz Głowacki, autor książki ”Good night, Dżerzi” poświęconej Kosińskiemu.

„Good night, Dżerzi” Janusza Głowackiego w formie e-booka w Publio.pl >>

„Malowany ptak” – długa droga do realizacji celu

O filmie na podstawie powieści mówiło się od lat. W 2010 roku prawa do adaptacji nabył czeski reżyser, scenarzysta i aktor Václav Marhoul. Trzy lata później na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes za otrzymał Specjalne Wyróżnienie Nagrody ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za scenariusz do ekranizacji. W uzasadnieniu werdyktu rady artystycznej czytamy: „Podjęty z determinacją przez scenarzystę niezwykle trudny i ambitny projekt przyniósł w efekcie fascynujący i poruszający scenariusz, który może doprowadzić do powstania wstrząsającego i poruszającego wyobraźnię filmu„.

Zwiastun filmu „Malowany ptak”. Stellan Skarsgard i Lech Dyblik w ekranizacji wstrząsającej książki Kosińskiego

 

Zdjęcia do produkcji zaczęły się w marcu 2017 roku. Rolę chłopca w filmie gra dziewięcioletni Petr Kotlár. W obsadzie znaleźli się również m.in. Stellan Skarsgard („Przełamując fale”, serial „Czarnobyl„), Udo Kier („Melancholia”, serial „Królestwo”), Harvey Keitel („Fortepian”, „Pulp Fiction„) i polski aktor Lech Dyblik („Wesele”, „Wołyń„).

Premiera w Czechach jest zaplanowana na wrzesień 2019 roku. Jak pisze Krzysztof Spór na swoim blogu, są też plany pokazania filmu w naszym kraju.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: