Azarow stał na czele prorosyjskiego rządu Ukrainy i był zaufanym człowiekiem obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza. Obaj skorumpowani politycy uciekli do Rosji w 2014 r., po rewolucji na Majdanie, wcześniej ukrywając za granicą lwią część swojego majątku. W zeszłym roku Azarow ogłosił w Moskwie utworzenie Komitetu Ocalenia Ukrainy, który ma być rządem na uchodźstwie.

Azarow był premierem Ukrainy od marca 2010 do stycznia 2014 r. (a wcześniej, krótko, dwukrotnie p.o.). Ówczesnym władzom bardzo zależało na tym, by mieć dobrą prasę za granicą. Stąd pomysł wywiadu dla Larry’ego Kinga, supergwiazdy amerykańskiej telewizji, gospodarza programu „Larry King Live” w CNN, w którym przeprowadził ok. 40 tys. wywiadów, w tym z najważniejszymi światowymi politykami.

W 2010 r., po odejściu z CNN, King nadal przeprowadzał wywiady, które można było zamówić w internecie w ramach usługi Video on Demand (VOD). Prawa do ich emisji kupiło też kilka stacji, w tym rosyjska tuba propagandowa Russia Today. King nie miał nic przeciwko temu.

gw.pl