NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7291 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Szokujący nekrolog Krawczyka!!  Zareagował członek Zarządu EMA.
Izraelczycy wnieśli pozew w związku z naruszeniem Kodeksu Norymberskiego, za stosowanie przymusu szczepień cowid!!
WYBIERAMY LOGO DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI"
Były wiceprezes Pfizer: „Rządy okłamują cię i przygotowują się do masowego wyludnienia”
MORGELONY – broń biologiczna XXI wieku!! FOTO +18
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

ITS Arolsen udostępni 10 mln dokumentów dotyczących obozów koncentracyjnych…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

W maju International Tracing Service (Międzynarodowa Służba Poszukiwań ) w Bad Arolsen udostępni online 10 milionów dokumentów, przechowywanych do tej pory w archiwum. Są to materiały dotyczące obozów koncentracyjnych. Operacja ta zapewni nieograniczony dostęp zainteresowanym z każdego zakątka świata do dokumentów zgromadzonych w Niemczech po II wojnie światowej na podstawie ustawy nr 163.

Międzynarodowa Służba Poszukiwań(dalej ITS) to centrum dokumentacji losów ofiar nazizmu. W archiwum znajduje się 30 mln dokumentów. By pozyskać informacje na temat konkretnych osób, wystarczy złożyć wniosek online.

***

11 milionów wykorzenionych

– Obraz Europy po zakończeniu II wojny światowej był przerażający: miliony pomordowanych w obozach koncentracyjnych i zagłady, miliony ofiar masowych egzekucji, miliony celowo uśmierconych i miliony wywiezionych na roboty przymusowe. Ci, którzy przeżyli koszmar wojny, znaleźli się z dala od swojej rodziny i bliskich. Do nich w pierwszej kolejności była skierowana pomoc aliantów, którzy nazywali ich „dipisami”, czyli osobami przesiedlonymi, przemieszczonymi (od displaced person – red.) – mówi podczas spotkania organizowanego przez Ośrodek KARTA Małgorzata Przybyła, odpowiedzialna w ITS za poszukiwanie rodzin właścicieli pamiątek i udzielanie odpowiedzi na wnioski nadsyłane z Polski.

– Cały ogrom tragedii ukazał się dopiero wtedy, gdy alianci wkraczali do Europy. W sumie odnaleźli 11 mln wykorzenionych osób. Wówczas zaczęła się ich rejestracja i udzielanie pomocy tym ludziom. Rejestrację prowadzono również w obozach. A co znaczyła rejestracja dla tych ludzi, wyraża najlepiej cytat:

Poszedłem do amerykańskiego konsulatu, który miał swoją siedzibę w Buchenwaldzie. Podano mi kartkę papieru, na której napisałem swoje nazwisko, gdzie i kiedy się urodziłem, a także szczegóły dotyczące mojego ojca. Na tej podstawie miałem prawo do otrzymania jedzenia od UNNRY. To, że otrzymałem kartkę na jedzenie, sprawiło, jak mógłbym to wyrazić…, że nareszcie poczułem, że jestem człowiekiem.

– Ludzie tracili tożsamość. Zabierano im nazwisko, zabierano imię, często był to tylko jeden obozowy numer – mówi Przybyła.

Po 1945 r. pierwszymi członkami i pracownikami ITS byli sami dipisi. Operowano wówczas 19 językami, a w służbie poszukiwań pracowało ponad tysiąc osób.
Screenshot_11.png

Screenshot_7.png

Pierwszym i najważniejszym zadaniem ITS jest poszukiwanie i łączenie rodzin, w tym poszukiwanie dzieci. – Mamy jeszcze aktywnie działający dział poszukiwań, który zajmuje się między innymi poszukiwaniem dzieci wywiezionych na germanizację bądź dzieci, które urodziły się w czasie wojny – mówi Małgorzata Przybyła.

Rocznie udaje się połączyć 30-40 rodzin. Chodzi oczywiście o kolejne pokolenia. Proces łączenia osób spokrewnionych ułatwiają prowadzone przez pracowników teczki korespondencyjne – tak zwana dokumentacja Tracing and Doumentation (T/D Akta), w których gromadzona jest korespondencja i wnioski dotyczące wszystkich poszukiwanych osób od 1946 r.

Dlaczego dokumenty zgromadzono w Arolsen?

Siedziba największego archiwum Międzynarodowej Służby Poszukiwań mieści się w Bad Arolsen, niewielkim miasteczku położonym w północnej Hesji.

– Patrząc na mapę Niemiec, okupowanych po II wojnie światowej przez aliantów, gdzie utworzono cztery strefy okupacyjne, trzeba zwrócić uwagę, że Arolsen leżało po prostu centralnie. Oprócz tego działała tam najlepiej – na owe czasy – centrala telefoniczna. Legenda głosi, że rozmowy między Kremlem a Białym Domem były właśnie łączone przez Arolsen – tłumaczy Małgorzata Przybyła.

Jak dodaje, Arolsen dysponowało bardzo dobrą logistyką. – Zostały nienaruszone koszary, w których w czasie II wojny światowej zlokalizowano obóz zewnętrzny obozu koncentracyjnego Buchenwald pod nazwą Komando Arthur. Było to więc miejsce, gdzie można było umieścić wszystkie dokumenty.

Ustawa nr 163

– W 1945 roku alianci wraz z pierwszym kanclerzem Niemiec Konradem Adenauerem wydali ustawę nr 163, która zobowiązywała wszystkie niemieckie instytucje do sporządzania dokumentów dotyczących osób niebędących Niemcami z okresu 1933-45. Dokumenty te zaczęły docierać do ITS – tłumaczy Małgorzata Przybyła.

W archiwum znajduje się obecnie 30 mln dokumentów z tego okresu. Centralna kartoteka nazwisk zawiera 55 mln kart informacyjnych dla 17,5 mln nazwisk.

Ponieważ w zapisie nazwisk, zwłaszcza słowiańskich, które nastręczały trudności, istnieją dość duże rozbieżności, stąd te różnice w liczbach.

– W naszym archiwum odkryto kilkaset różnych wersji zapisu nazwiska Abramowicz. Często nazwiska były zapisywane ze słuchu i w błędny sposób. Dlatego ITS opracował system alfabetyczno-fonetyczny.

Dzisiaj jesteśmy w stanie połączyć wszystkie zapisy dokumentów dla jednej osoby, nawet, jeśli powstawały w różnych miejscach. Nie zawsze w obozach koncentracyjnych tzw. schreiberami byli sami więźniowie – to byli często Niemcy, Litwini – tłumaczy Małgorzata Przybyła.

Centralna kartoteka nazwisk wraz z częścią oryginalnych dokumentów została wpisana na Światową Listę Programu UNESCO „Pamięć Świata”.

Dostęp do dokumentów ITS w Polsce

Jedyną instytucją, która posiada zdalny dostęp do bazy ITS w Polsce, jest Instytut Pamięci Narodowej, a od niedawna, ale jedynie w ramach rozpisanego na dwa lata projektu „1. Remote Access” – Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau. Niektóre miejsca pamięci, zlokalizowane na terenie byłych obozów, również mogą liczyć na dostęp do bazy. – Ale nie jest to dostęp do kompletnej kopii, tylko do dokumentów dotyczących danego obozu – zaznacza w rozmowie z Interią kierowniczka działu Tracing ITS Anna Meier-Osiński.

– W Polsce trzeba było znaleźć instytucję, która ten dostęp przyjmie, i padło na IPN. Instytucję wskazał polski rząd. Przedstawicielem Polski w komisji jest członek polskiego rządu, ministerstwa i to on musiał zadbać o to, która instytucja w Polsce otrzyma kopię cyfrowego archiwum – podkreśla Małgorzata Przybyła.

Krewni ofiar, historycy, badacze czy dziennikarze, by pozyskać informacje z ITS Arolsen, muszą się kontaktować bezpośrednio z ITS lub wysłać wniosek do IPN. To w znaczący sposób opóźnia przepływ informacji.

Pytana o to, czy są jakiekolwiek szanse, by ten dostęp został rozszerzony na inne instytucje, dziennikarzy, co usprawniłoby dostęp do dokumentów archiwalnych, zaznacza, że archiwum w Arolsen jest dostępne dla wszystkich. Problem polega na tym, że wykonanie kwerendy wiąże się z koniecznością zaplanowania dłuższego wyjazdu.

Kraje, które nie są członkiem międzynarodowej komisji, jak Ukraina czy Rosja, mogą korzystać z dostępu online do materiałów, które już zostały zdigitalizowane.

Kto nadzoruje pracę ITS?

Pieczę nad ITS sprawuje międzynarodowa komisja, składająca się z przedstawicieli jedenastu państw: Belgii, Francji, Niemiec, Grecji, Izraela, Włoch, Luksemburga, Holandii, Polski, Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.

Działalność ITS w całości finansowana jest z budżetu Rzecznika Rządu ds.Kultury i Mediów (BKM). Partnerem instytucjonalnym ITS jest obecnie Niemieckie Archiwum Federalne (Bundesarchiv).

– W 2013 roku nastąpiła zmiana – opuścił nas Międzynarodowy Czerwony Krzyż i przeszliśmy pod zarząd międzynarodowej komisji. Wtedy powołano pierwszą dyrektor ITS, pochodzącą z Ameryki profesor historii Rebecę Boehling. W 2016 roku zastąpiła ją pełniąca tę funkcję do dzisiaj, pochodząca z Francji Floriane Azoulay – mówi Małgorzata Przybyła.

– Dzięki temu i podjętym w 2012 r. nowym założeniom naszej działalności doszło do otwarcia archiwów i jednocześnie po digitalizacji naszego archiwum podjęto decyzję, że wszystkie państwa członkowskie, wchodzące w skład tejże komisji, otrzymają również kopię bazy ITS, dostęp do naszego cyfrowego archiwum – dodaje.

Nowe dokumenty dotyczące obozów koncentracyjnych

Jak zapewnia w rozmowie z Interią Anna Meier-Osiński, strategia długoterminowa zakłada udostępnienie możliwie największej części zbiorów Arolsen online. – Najważniejsza część archiwum, dotycząca obozów koncentracyjnych, zostanie oddana do użytku w maju – udostępnimy 10 mln dokumentów – dodaje.

Przywracanie nazwisk

– W naszych dokumentach zachowało się też wiele informacji na temat bezimiennych grobów. Prowadzimy taką inicjatywę, aby wszystkim bezimiennym grobom, podpisanym tylko numerami obozowymi, przywrócić nazwiska – podkreśla Małgorzata Przybyła.

Archiwum w Arolsen prowadzi również akcję zwracania depozytów krewnym ofiar.

 

 

 

 

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: