pfizer mrna
Posted by Mforum
450 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
366 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
219 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
314 views

„USA i ich sojusznicy opóźniają proces uregulowania w Idlibie”

Rate this post

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

€1,00

To, że problem Idlibu nie został rozwiązany cały czas niepokoi gwarantów rozejmu. W niedzielę rzecznik prasowa MSZ Rosji Maria Zacharowa oświadczyła na briefingu, że „Pomimo prowokacji i agresywnych działań bojowników, Rosja przestrzega porozumień z Turcją odnośnie stabilizacji sytuacji w Idlibie.

Znalezione obrazy dla zapytania idlib zdjecia

 

Wojskowi naszych państw pozostają w stałym kontakcie i koordynują swoje działania, aby zapobiec eskalacji przemocy i destabilizacji. Jednocześnie nie możemy zamykać oczu na niebezpieczne, prowokacyjne działania terrorystów, które zagrażają rosyjskiej bazie lotniczej Hmeimim, syryjskim żołnierzom i ludności cywilnej

– dodała Zacharowa.

Zdaniem byłego pracownika jednostki specjalnej Sił Zbrojnych Turcji, eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa i walki z terroryzmem, uczestnika operacji wojskowych w Syrii Abdullaha Agara, dalsze opóźnianie procesu uregulowania może doprowadzić do kolejnej konsolidacji ugrupowań terrorystycznych. Oto co powiedział w komentarzu dla Sputnika:

Podobny obraz

„Wydaje mi się, że problem Idlibu stanowi zagrożenie zarówno dla bezpieczeństwa regionalnego oraz współpracy, jak i dla geopolitycznej równowagi sił.

Mówiąc o Idlibie należy zdawać sobie sprawę, że jest to region, do którego przemieścili się sunnici z różnych regionów Syrii. Tak więc mówimy o terytorium, jakie znalazło się pod wpływem Hayat Tahrir al-Sham (HTS), na którym skupiły się sunnickie struktury z różnych zakątków kraju od południowego wschodu do południowego zachodu.

Tak naprawdę największy problem związany jest z radykalizacją sunnickiego frontu Syrii. Obecna sytuacja demonstruje duże zagrożenie radykalizacji sunnitów, których chce się zaangażować w proces polityczny oraz wpływ radykalnych ugrupowań zbrojnych, przede wszystkim Hayat Tahrir al-Sham. Wcześniej rozpatrywaliśmy problem radykalizacji przez pryzmat tej czy innej struktury, ugrupowania, tak więc mówiliśmy oddzielnie o Hayat Tahrir al-Sham, Islamskiej Partii Turkiestanu, Daesh itd.

Teraz nie ulega jednak wątpliwości, że chodzi o niebezpieczeństwo radykalizacji całej masy ugrupowań terrorystycznych. Wydaje się, że jest to na rękę Hayat Tahrir al-Sham. Należało pozbawić ją wsparcia socjalnego, aktywizować walkę z terroryzmem, a tak naprawdę zamiast tego doszło do zbliżenia sunnickich struktur z HTS. Nie będę się teraz rozwodzić nad tym, czy było to zrobione celowo.

Znalezione obrazy dla zapytania idlib zdjecia

Rezultat jest jednak oczywisty: obecnie chodzi o 600 tys. Syryjczyków, którzy żyją w pobliżu tureckiej granicy i są gotowi przekroczyć ją przy każdej dogodnej okazji, wywołując tym samym kolejną falę migracyjną. To z kolei może doprowadzić do nowych wstrząsów.

Należy podkreślić, że ta sytuacja jest na rękę kurdyjskim oddziałom samoobrony (Partii Pracujących Kurdystanu) i odpowiada interesom popierających je Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z planem „małej grupy”, mającej na celu obniżenie skuteczności „procesu astańskiego” cały czas robią wszystko, aby odwleс rozwiązanie problemu Idlibu.

Przypomnę, że podczas ostatniego posiedzenia tej grupy padła opinia nt. konieczności „skończenia z Astaną”. Tymczasem minęło trochę czasu i byliśmy świadkami ataku na bazę Hmeimim oraz prowokacji w Tell Rifaat

– podsumował Agar.

 

 

zrodlo:https://pl.sputniknews.com/opinie/2019061010532246-ekspert-usa-sojusznicy-opozniaja-proces-uregulowania-idlib-syria-turcja-terrorysci-sputnik/

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: