pfizer mrna
Posted by Mforum
471 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
377 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
225 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
321 views

Ten film powinien zostać jutro puszczony w każdej szkole. Ma ponad 8 mln wyświetleń i wbija w fotel

Rate this post

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

€1,00

Film należy przypominać co roku. Spot szczególnie warty obejrzenia przed wakacjami! To mocna kampania skierowana głównie do młodzieży.

W ciągu kilkunastu godzin spot obejrzało blisko 1,5 mln internautów

W ciągu kilkunastu godzin spot obejrzało blisko 1,5 mln internautów Fot. za Facebook/Reżyser Życia

Typowe spotkanie ze znajomymi na plaży nad jeziorem albo rzeką. Grupa młodzieży siedzi, rozmawia, śmieje się. W końcu ktoś rzuca hasło, żeby zrobić zawody w skokach do wody. „On skoczył, a ty nie skoczysz”, „no skocz, przecież nic się nie stanie”, „chodź, nagramy filmik i wrzucimy na fejsa” – tak koledzy i koleżanki zachęcają Daniela do skoku na płytką wodę.

Tylko jedna dziewczyna w całym tym tłumie odradza Danielowi skok. Niestety, chłopak ulega namowom i postanawia skoczyć. Ta decyzja okazuje się być tragiczną w skutkach. Woda wynosi Daniela na brzeg, ale chłopiec się nie rusza. Natychmiast otaczają go przerażeni przyjaciele. Okazuje się, że skoczek złamał kręgosłup.

Na szczęście to tylko film. A raczej AŻ film, bo krótki spot nagrany przez Daniela Rusina, znanego z bloga Reżyser Życia, to mocna kampania skierowana do młodzieży.

– Ponad 700 osób rocznie łamie sobie kręgosłup właśnie przez takie skoki do wody, które są z reguły wynikiem głupiej zabawy – podsumowuje twórca filmu

Nagranie w ciągu 20 godzin od pojawienia się na Facebooku zostało odtworzone prawie 1,5 mln razy i udostępnione przez ponad 40 tys. internautów.

„Mój chrześniak tak stracił życie”
Pod filmem komentujący dzielą się swoimi traumatycznymi przeżyciami. – Mam kumpla, który w wieku 19 lat tak skoczył. Dziś jeździ na wózku i nawet podpisać się nie może, bo tylko lewą rękę ma trochę sprawną. Ma szczęście, że żyje – pisze Anya. – Mój chrześniak dokładnie rok temu w ten sposób stracił życie – napisała z kolei Izabela.

– Ratownicy WOPR ślą pokłony za tak profesjonalnie wykonaną robotę! – Trzeba uświadamiać młodzież, bo tak niewiele trzeba. – Obowiązkowo powinni to puszczać w szkołach. – Coś, co koniecznie trzeba zobaczyć przed wakacjami – piszą internauci.

– Proszę, udostępnij ten film, szczególnie młodym ludziom. Może komuś uratujemy życie – apeluje twórca spotu. Miejmy nadzieję, że dotrze do jak największej liczby ludzi.

 

zrodlo:https://mamadu.pl/137389,skoki-do-wody-mocna-kampania-przed-wakacjami?

One thought on “Ten film powinien zostać jutro puszczony w każdej szkole. Ma ponad 8 mln wyświetleń i wbija w fotel

  1. komórki macierzyste mogą pomóc w takich przypadkach paraliżu
    w usa stosuje się takie rzeczy ale w dupie polin już nie bardzo

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: