pfizer mrna
Posted by Mforum
564 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
431 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
262 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
350 views

Rocznica pierwszego transportu do Auschwitz! Narodowy Dzień Pamięci Polskich Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych [WIDEO]

Rate this post

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

€1,00

14 czerwca, w rocznicę pierwszego transportu do Auschwitz w 1940 r., a była to grupa 728 Polaków z więzienia Tarnowa, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polskich Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych. Polska w czasie II wojny światowej straciła około 6 milionów swych obywateli, z tej liczby zginęło 3 miliony etnicznych Polaków, pozostała liczba to w Żydzi i inne mniejszości narodowe (np. Cyganie).Znalezione obrazy dla zapytania rocznica 1 transportu do auschwitz zdjecia

Polacy stawali się ofiarami głównie niemieckich, sowieckich, ale i ukraińskich oraz litewskich zbrodni (np. Ponary). W tym dniu pamiętamy jednak szczególnie o męczeństwie milionów Polaków, więzionych i mordowanych w niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, o ofiarach niemieckiego barbarzyństwa. Na około 150 tysięcy więzionych Polaków w KL Auschwitz połowa z nich zginęła (czyli ok. 75 tysięcy), a więc co drugi więzień tracił życie, podobnie było w wielu innych obozach koncentracyjnych.

Znalezione obrazy dla zapytania rocznica 1 transportu do auschwitz zdjecia

Auschwitz, Stutthof, Dachau, Majdanek, Ravensbrueck, Mauthausen-Gusen, Gross-Rosen, Buchenwald i wiele innych miejsc, z reguły kiedyś mało znanych, bo położonych na uboczu, nawet w ukryciu pośród lasów, obecnie te nazwy brzmią nam znajomo, bo tam znajdowały się niemieckie, nazistowskie obozy koncentracyjne, gdzie Polacy byli więzieni, cierpieli i ginęli… Pamiętamy!

Od redakcji: W dobie wszechobecnej, kłamliwej propagandy, mającej na celu skazanie Polaków pomordowanych przez Niemców i ich kolaborantów na niepamięć, 14 czerwca szczególnie pamiętajmy o pomordowanych rodakach. W imieniu Czytelników i Sympatyków portalu wPrawo.pl, redaktor naczelny portalu, Jacek Międlar, w Auschwitz, w dniu jutrzejszym, złoży hołd pomordowanym Polakom. Cześć ich pamięci!

 

zrodlo:https://wprawo.pl/2019/06/13/rocznica-pierwszego-transport-do-auschwitz-jutro-narodowy-dzien-pamieci-polskich-ofiar-niemieckich-obozow-koncentracyjnych-wideo/?

 

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: