Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
140 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
86 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
212 views

Chile nie wie jak poradzić sobie z nadwyżką energii, więc rozdaje ją za darmo

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

€1,00

Chile to królestwo energii słonecznej, której produkuje aż za dużo. Niektóre regiony kraju nie muszą nawet płacić za dostawy prądu, co oczywiście spowodowane jest nadwyżką elektryczności.

Znalezione obrazy dla zapytania energia sloneczna zdjecia

Potężna inwestycja Chile w energię słoneczną zaczęła się wreszcie zwracać. Blisko 15 farm czeka na wybudowanie, a 29 już stoi od jakiegoś czasu podłączone do centralnej sieci elektrycznej. Cały ten „bum” na prąd pobierany ze słońca spowodowany został przez nagły rozwój ekonomiczny oraz wzrost znaczenia górnictwa.

Jak się jednak później okazało, ekonomia razem z górnictwem wrzuciły wsteczny bieg, przez co zapotrzebowanie na prąd zmalało, a przez brak odpowiednio rozwiniętej infrastruktury, rząd nie ma co zrobić z nadwyżką produkowanej energii.  Obecnie zbyt duża ilość prądu powoduje drastyczny spadek cen i to nawet do takiego stopnia, że północne części centralnego Chile dostają go za darmo.

Podobny obraz

Rząd zamierza wybudować specjalną linię transmisyjną łączącą centrum z północą, która ma mieć aż 3000 kilometrów długości, przez co nadwyżka zostanie w odpowiedni sposób przetransportowana. To jednak odległe plany, a póki co nadwyżka i rozdawanie prądu za darmo, przeszkadza nieco w prowadzeniu biznesu. Kto by pomyślał, że energia odnawialna może aż przytłaczać człowieka?

 

zrodlo:https://dobrewiadomosci.net.pl/11561-chile-nie-wie-jak-poradzic-sobie-z-nadwyzka-energii-wiec-rozdaje-ja-za-darmo-2/?f

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: