pfizer mrna
Posted by Mforum
567 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
432 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
262 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
350 views

Ataki na tankowce w Zatoce Omańskiej

Rate this post

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

€1,00

13 czerwca 2019 r. około 6:00 czasu miejscowego  dwa tankowce, zarejestrowany w Panamie Kokuka Courageous obsługiwane przez Bernhard Schulte Shipmanagement z siedzibą w Singapurze, oraz Front Altair pod banderą Wysp Marshalla, będące własnością norweskiej linii Frontu, zostały zaatakowane w Zatoce Omańskiej. Oba statki znajdowały się około 50 kilometrów na południowy wschód od portu Bandar-e Jask w Iranie i około 100 kilometrów na wschód od Fujairah.

Pierwszy zaatakowany statek,  The Front Altair , 250 metrowy tankowiec płynął z Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Tajwanu dostarczając ładunek ciężkiej benzyny do tajwańskiego rafinerii CPC Corp.  Ładunek został dostarczony przez Adnoc Abu Zabi.  Statek zgłosił trzy eksplozje na prawej burcie a uszkodzenia powstały pod linią wody. Jego ładunek 75 000 ton ciężkiej benzyny zapalił się więc załoga musiała opuścić statek. Jak podano statek został storpedowany! Według danych irańskiej telewizji statek zatonął, ale sam przewoźnik i materiał wideo tę informację sprostowali, że aktualnie dryfuje. Według globalnej firmy monitorującej satelity Iceye, uszkodzenie Frontu Altair spowodowało wyciek ropy w wodach wokół statku.

Drugi atakowany statek to Kokuka Courageous , 170-metrowy tankowiec wyruszył z Arabii Saudyjskiej i płynął do Singapuru. Statek podczas dwóch ataków w przeciągu 3 godzin doznał uszkodzeń na prawej burcie powyżej linii wody, a jego ładunek metanolu nie został naruszony. Załoga opuściła statek.

Ratowanie załóg

Południowokoreańskie i irańskie statki pomogły uratować wszystkich 44 marynarzy, którzy byli na pokładzie dwóch statków. Irański statek poszukiwawczo-ratowniczy Naji uratował 44 członków załóg obu statków i przywiózł je do Bandar-E Jash.  Jak się jednak okazało chaos informatyczny trwa, gdyż faktycznie Irańczycy uratowali 23 osobową załogę z Front Altair transportując ich do portu w Jask (wideo) zaś Amerykanie wzięli na pokład USS Bainbridge 21 członków załogi z Kokuka Courageous.

„Okręty amerykańskiej marynarki wojennej (Piątej floty) znajdują się w okolicy i świadczą pomoc” 

Kto stoi za atakiem?

Oczywiście jeszcze tego samego dnia było wiadomo, że nie ważne czy dowody są czy nie ma, winny będzie Iran. Jak donosi BBG, incydent z pewnością „roznieci” napięcia między USA i ich arabskimi sojusznikami z jednej strony, a Iranem z drugiej.

I faktycznie. Według CBS News , starszy urzędnik obrony USA powiedział, że „to bardzo prawdopodobne, że Iran spowodował te ataki” „Każdy odwet” ze strony USA będzie zależał od tego, czy uda mu się uzyskać twarde dowody łączące ataki z Iranem.

  • Rzecznik Arabii Saudyjskiej nazwał atak „poważną eskalacją”  i zagroził że Arabia Saudyjska ma zdolność do ochrony swoich ważnych instytucji wskazując placem na Iran jako winny atakowi.
  • Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Jeremy Hunt powiedział: „Nasza własna ocena prowadzi nas do wniosku, że odpowiedzialność za ataki niemal na pewno spoczywa na Iranie” a dokładniej Islamski Korpus Strażników Rewolucji (IRGC).
  • Ocena rządu Stanów Zjednoczonych jest taka, iż Islamska Republika Iranu jest odpowiedzialna za ataki, które miały miejsce w Zatoce Omańskiej – powiedział Pompeo w czwartek na konferencji prasowej w Waszyngtonie. „Niesprowokowane” ataki Iranu są częścią kampanii eskalacji napięcia w regionie i zakłócają przepływ międzynarodowego handlu ropą naftową.

Pompeo tłumaczył, że ocena USA ws. ataków na tankowce w Zatoce Omańskiej jest oparta na danych wywiadu, wykorzystanej broni i odpowiednim poziomie doświadczenia potrzebnego do przeprowadzenia takiej operacji. Polityk twierdzi też, że wcześniej Irańczycy przeprowadzali podobne ataki na statki cywilne, nawiązując do poważnego uszkodzenia w maju br. dwóch saudyjskich tankowców u wybrzeży miasta Al-Fudżajra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Saudyjskie władze twierdziły potem, że doszło do tego na skutek „ataku sabotażowego” zaplanowanego w Iranie.

Stany Zjednoczone planują zgłosić obawy dotyczące postępowania Iranu w Radzie Bezpieczeństwa ONZ… (…) że Iran był odpowiedzialny za ostatni atak tankowców z maja. (…) Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres potępił czwartkowe incydenty na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa.

Tymczasem irańska misja przy ONZ wezwała Stany Zjednoczone i ich regionalnych sojuszników do „zaprzestania podżegania do wojny i położenia kresu psotnym intrygom, a także operacji pod fałszywą flagą” na Bliskim Wschodzie i stanowczo zaprzeczyła zaangażowaniu Teheranu.

Jak to świetnie ujął Craig Murray:

Naprawdę nie mogę pojąć, jak głupi musiałbyś być, by uwierzyć, że Iran zaatakuje japońskiego tankowca (Kokuka Courageous) w chwili, gdy premier Japonii zasiądzie w przyjaznych, odrzuconych w USA rozmowach w Teheranie na temat współpracy gospodarczej, która może pomóc Iran przetrwać skutki sankcji gospodarczych USA.  (…) Drugi statek, Front Altair, jest własnością Norwegii, a 50% załogi rosyjskiej (pozostali to Filipińczycy) jest własnością Frontline, ogromnej firmy zajmującej się leasingiem tankowców, która ma również szczególny zapis bycia pomocnym Iranowi w kontynuowaniu transportu ropy pomimo sankcji. To Iran uratował załogi i pomógł opanować uszkodzone statki. To, że Iran celowałby w japoński statek i przyjazny statek z rosyjski załogą, jest niedorzecznym zarzutem.

Również Javier Blas z BBG zwraca uwagę, że gdyby Iran został uznany za odpowiedzialny, byłby to dziwny obrót wydarzeń, odkąd Front Altair jest własnością Johna Frederiksena, właściciela firmy Frontline Tanker, który przewoził ropę do Iranu podczas „wojny tankowców” z Irakiem!

Motyw ataku na tankowce, które wg. Japońskiego Ministerstwa Handlu oba statki przewożą „ładunek związany z Japonią” gdy w tym samym czasie trwają rozmowy japońskiego ministra Abe w Teheranie mające na celu złagodzenie napięć w regionie [1] są nie tylko przypadkowe ale wskazują na zaplanowaną prowokacją fałszywej flagi!

Zwrócił na te fakty również Minister spraw zagranicznych Iranu Javad Zarif . Jon Alterman z kolei z Washington Center for Strategic and International Studies powiedział: „Zawsze istnieje możliwość, że ktoś próbuje obwiniać Irańczyków”.  „Jest jednak większe prawdopodobieństwo, że stanowi to wysiłek” (owa prowokacja), by stworzyć postrzeganą międzynarodową pośpiech, aby Stany Zjednoczone i Iran rozmawiały.

Amerykańskie dowody?

Jak podaje BBCAmerykańskie wojsko opublikowało wideo, które pokazuje irańskie siły specjalne, które usuwają minę niewypał z tankowca uszkodzonego podczas ataku w Zatoce Omańskiej w czwartek. Wcześniej CNN informowało, że załoga USS Bainbridge dostrzegła minę niewypał po jednej stronie jednego ze statków.

Następnie sam Prezydent USA Donald Trump obciążył Iran odpowiedzialnością za wczorajsze ataki opierając się na ujawnionych materiałach dowodowych armii amerykańskiej.

Materiał pokazuje wg nich moment usunięcia niewybuchu torpedy z burty japońskiego tankowca Kokuka Courageous przez Irańską Gwardię Rewolucyjną, co miałoby służyć ukrywaniu niewygodnych dowodów.

„O 16:10 czasu lokalnego łódź patrolowa klasy IRGC Gashti zbliżyła się do Kokuka Courageous gdzie zostało zaobserwowane i odnotowano usunięcie niewybuchów (miny) z  Kokuka Courageous” –  powiedział CENTCOM w oświadczeniu .

Pokazano też zdjęcia japońskiego tankowca, pokazując niewybuch, zanim został usunięty.

Wojsko amerykańskie twierdzi, że jego niszczyciel USS Bainbridge, a także amerykański dron i samolot P-8 były na miejscu zdarzenia przez cztery godziny, zanim przybyła rzekoma irańska łódź.

ALE!  Japoński operator statku Yutaka Katada w piątek zakwestionował twierdzenia USA. Katada na konferencji w Tokio poinformował, że marynarze na pokładzie Kokuka stwierdzą, że przed eksplozjami obserwowali aktywność latających obiektów., co sugeruje, że tankowiec nie został uszkodzony przez miny.

„ Miejsce, w którym trafiono w tankowiec, było dość wysokie, powyżej powierzchnię wody i myślę, że to nie były uszkodzenia od min, torped czy przedmiotów przenośnych (…) „i jest bardzo prawdopodobne, że został zaatakowany przez latające obiekty”.- powiedział Katada

Żeby zrozumieć tą farsę, którą USA próbuje przedstawić światu, podsumuję:

Stany Zjednoczone chcą nam wmówić, że ataku dokonał Iran na tankowce, które były a) „przypadkowo” powiązane z Japonią (o czym informuje Japonia), a jeden przewoźnik od Front Altair ma rewelacyjne stosunki z Iranem, b) „przypadkowo” Iran gości w tym dniu ministra Japonii Abe (co Amerykę lekko irytuje) i w takich właśnie całkowitych przypadkowych zbiegach okoliczności ci źli, niedobrzy i podstępni Irańczycy podkładają miny na widoku (nad lustrem wody) by, gdy jedna nie wybuchła,  dopiero po południu gdy wszystkie oczy świata skierowane są na tankowce i śledzą rozwój wydarzeń a 5 flota pływa w okolicy monitorując cały rejon,  IRGC pofatygowała się i ze swej łodzi jakby nigdy nic podpłyneła i usuneła rzekomą minę niewypał z japońskiego Kokuka Courageous („aby ukryć niewygodne dowody:)) , choć marynarze i właściciel twierdzili, że ataku dokonano z powietrza!

Dlaczego Iran miałby odgrywać tak spartaczoną szopkę spytacie?

Julian Lee z Bloomberga, trafnie konkluduje pisząc:

Wydawałoby się to bardzo niezdarnym momentem od kraju, który dostrzegł pierwsze namacalne oznaki złagodzenia sankcji karnych nałożonych przez Amerykanów. Ale jest całkowicie zrozumiałe, jeśli jesteś osobą, której ostatecznym celem jest eskalacja napięć między oboma narodami i zmiana reżimu w Teheranie.

A KOGO JEST OSTATECZNYM CELEM ESKALACJA NAPIĘĆ MIĘDZY USA A IRANEM , BY W NASTĘPSTWIE DOSZŁO DO WOJNY? PAN JOHN BOLTON – NAJWIĘKSZY JASTRZĄB, NEOKONSERWATYSTA I PODŻEGACZ WOJENNY AKTUALNIE PIASTUJĄCY, O ZGROZO STANOWISKO -Doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego!

Patrz: WIDEOAmerykańskie plany wobec Iranu

Co ciekawe Pan Bolton według NYTimesa był w Zjednoczonych Emiratach Arabskich około dwóch tygodni temu. A historia jego podróży jakoś dziwnym trafem zawsze kończy się jakąś prowokacją lub zaskakującym zdarzeniem.

Taki atak to zbawienie dla Boltona. Bo to kolejny pretekst do próby podżegania do wojny, ale i fakt że dochodzą słuchy, że Biały Dom chce zrezygnować z usług Boltona. To jest w takim wypadku jego prawdopodobnie ostatnia szansa „wykazania się w swoim fachu” by się napisało. OBY NIE!

Przemyślenia

Jeszcze jedno. Tak jak i w maju (atak sabotażowy na 4 tankowce) tak i teraz mówi się, że to musiało zrobić państwo przy tak skomplikowanej operacji. Potwierdza to oświadczenie Międzynarodowego Stowarzyszenia Niezależnych Właścicieli Tankowców (lepiej znane jako Intertanko) uznając, że dwa tankowce zostały trafione „nad lub poniżej linii wodnej, w pobliżu maszynowni co wydaje się wskazywać, że są to dobrze zaplanowane i skoordynowane ataki”. Z drugiej strony, gdy trop ma ewidentnie wskazywać na Iran kwestie techniczne „dopracowanego planu” jakoś zawodzą – mina nie wypał, nie wiadomo dokładnie co zaszło, materiał dowodowy – wideo jest słabej jakości a zacieranie śladów jakoby Iranu jest wręcz absurdalne o logiczności takiego postępowania tym bardziej.

Związku z powyższym moim zdaniem mamy do czynienia z wyrafinowaną dobrze zaplanowaną prowokacją z jednoczesnym „sfabrykowanym nieścisłością” by ułatwić mocno naciąganym oskarżeniom pomocnym USA i jej sojuszników do wskazywania winnego – Iranu. To jest właśnie owa klasyczna fałszywa flaga! [jak nie wiesz dokładnie o czym piszę patrz: Operacje Fałszywej Flagi – kompedium]

Pamiętasz incydent w Zatoce Tonkińskiej, który był pretekstem do rozpoczęcia katastrofalnej wojny w Wietnamie lub broni masowego rażenia w Iraku lub nieistniejących irackich dzieci umierających w inkubatorach lub ataków chemicznych w Syrii lub fikcyjnie popularnego przewrotu wojskowego w Gwatemali z 1954 r. zaaranżowanego przez Głos Ameryki i sterowany pilotem z Waszyngtonu?  Amerykańskie czarne operacje mają długą historię oszustw i przestępstw na całym świecie. – @Toribio L. Naufrago

Przypomniał mi się materiał, który tłumaczyłem kilka lat temu, ale mocno ubolewałem, że patrząc po odsłonach materiał nie cieszył się popularnością a raczej zrozumieniem odbiorców. Może więc teraz łatwiej będzie można się będzie odnieść do tych informacji i połączyć z prowokacją 2 tankowców w jedną ale groźną w zamiarze całość?

WIDEO: USA vs Iran. Jak nie sankcje to może mały false flag? [2012] 

AVe Ripsonar News

Dodatek

  1. Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest napięta od czasu, gdy Stany Zjednoczone jednostronnie wycofały się z umowy nuklearnej z Iranem w maju 2018 r., Ale w zeszłym miesiącu miały dramatyczny obrót po tym, jak Waszyngton zwiększył swoją obecność w regionie poprzez rozmieszczenie grupy strajku lotniskowców i grupa zadaniowa bombowców w „jasnym i jednoznacznym komunikacie” do Teheranu, że każdy atak na interesy amerykańskie lub ich sojuszników spotka się z „nieubłaganą siłą”.
  2. „Zespół z Dark Web – rosyjska grupa niedawno zamknięta na youtube i usunięta z Google) zgłaszała, że ​​przed tym incydentem doszły ich słuchy, że jest więcej„ aktywności UUV w okolicy niż zwykle ” ( UUV – jest bezzałogowym podwodnym pojazdem / dronem, który może być używany do eksploracji, szpiegowania lub walki).  (brak jakiejkolwiek weryfikacji tej informacji)

==============================================

[1]  Na wspólnej konferencji z japońskim premierem Rowhani powiedział, że Teheran i Tokio sprzeciwiają się broni nuklearnej i Iran nie wycofa się z porozumienia nuklearnego, zawartego ze światowymi mocarstwami w 2015 roku.
„Iran pozostanie zaangażowany w porozumienie, które jest ważne dla bezpieczeństwa regionu i świata. Iran nigdy nie zainicjuje wojny, ale odpowie w miażdżący sposób na każdy atak” – oświadczył Rowhani.
Prezydent Iranu poinformował również, że Japonia chce nadal kupować irańską ropę mimo sankcji nałożonych na Teheran przez Stany Zjednoczone. Podkreślił, że zdaje sobie sprawę z faktu, iż Japonia jest bliskim sojusznikiem USA, które bardzo mocno naciskają na Tokio w kwestii rezygnacji w irańskich paliw.
(…)
„W świetle rosnących napięć na Bliskim Wschodzie (…) Japonia ma nadzieję zrobić wszystko, co w jej mocy, aby w regionie tym panowały pokój i stabilność” – mówił Abe. „Istnieje możliwość przypadkowego konfliktu, w związku z tym za wszelką cenę należy zapobiec takiemu scenariuszowi” – dodał japoński premier, oceniając, że napięte relacje między USA i Iranem wymagają „większej cierpliwości” w podejściu.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: