NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7303 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
SZCZEPIENIA -COVID -ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW PRZEZ RZĄD IZRAELA NA IZRAELCZYKACH DO ROZPATRZENIA PRZEZ MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ KARNY W HADZE
BILL GATES WSTRZYMUJE PROGRAM CHEMITRAILS - CO SIĘ STAŁO ?
NOWE PRAWO PIS - POLAK NIE JEST CZŁOWIEKIEM JEST PRZEDMIOTEM
Mam wy****ne, że to nagranie obejrzy cały internet...
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Grube ryby? Raczej cienkie płotki. Zobacz, kto naprawdę zarabia na handlu polską bronią

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Jedną z podstaw budowania siły militarnej, gospodarczej i rzeczywistej suwerenności jest produkcja uzbrojenia. Zgodnie z jeszcze peerelowską nowomową nadal nazywana jest ona często „produkcją specjalną”. Nie jest tajemnicą, że w III RP przemysł zbrojeniowy ma poważne kłopoty – by być bardziej konkretnym – jest w większości resztką po zdolnościach PRL-u. Może nie były to produkty przodujące, jednak w kilku dziedzinach dawały sobie nieźle radę. Te zdolności są obecnie utracone w znacznej mierze. Wszyscy to widzą, jednak gdzie jest winny?

Na to pytanie mogła pomóc odpowiedzieć nowa książka Piotra Nisztora. Mogła jednak nie odpowiedziała, co jest sporym zawodem, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest on dziennikarzem śledczym zajmującym się pokrewnymi tematami od wielu lat. Zamiast konkretów mamy tu zbiór sensacyjnych historyjek wzajemnie niepowiązanych bez wstępu, rozwinięcia i z symbolicznym zakończeniem, o którym za chwilę.

 

W treści przewijają się prowizje od standardowych 6-9 procent do nawet 30 procent, piękne samochody i szybkie kobiety. Jest „kontrola” służb i ich przedstawiciele dorabiający po godzinach jako zwykli goryle.

Skąd więc ten zawód, jeśli jest wszystko to, co daje tanią sensację na czele z krzykliwym tytułem? Odpowiedź jest dosyć prosta: w ostatnich 30-tu latach nie było i nadal nie ma w Polsce „rekinów wojny”, czy zarabiających na handlu polską bronią na zauważalną skalę. Mamy za to płotki grabiące pod siebie i myślące, że chwyciły Pana Boga za nogi. Jest to efekt jeszcze nadal lokalnych kompleksów, gdzie zarabianie miesięcznie „tyle tysięcy ile lat (życia się ma)” uważane jest za życiowy sukces. Już nikt nie pamięta co to znaczy polski bogacz z prawdziwego zdarzenia.

Bohaterowie książki są jak orły taplające się w błocie z kurami, bez świadomości, że mogą więcej. Jednak bez woli zmian u kolejnych ministrów z ich chęcią kontroli nad wszystkim poprzez urzędników którzy nimi de facto sterują nie ma możliwości byśmy wyszli w końcu z tego nieszczęsnego socjalizmu po liftingu, jakim jest III RP.

Jest w książce trochę o handlu czołgami (kontrakt malezyjski), o niedoszłych kontraktach, oszustach pośród pośredników. Nie dowiemy się jednak nic o indyjskim zainteresowaniu wsparciem finansowym projektu Anders. Nic też o innych sprawach, które mogłyby już chyba powoli ujrzeć światło dzienne. Są za to informacje rażąco błędne jak twierdzenie, że czołg PT-91 jest zrobiony na podstawie czołgu T-55, zamiast T-72 (różnica o całe pokolenie w czołgach!).

Na zadane w tytule pytanie; „Kto zarabia na handlu polską bronią?” autor nie daje nam najkrótszej i prawdziwej odpowiedzi, która brzmi: NIKT. Taka jest bowiem smutna prawda. Mamy coraz mniej atrakcyjnych produktów, a fabryki nie mogą się doprosić zakupów nawet w armii polskiej.

Autor zyskuje niezamierzony efekt komiczny poprzez obrazek na stronie tytułowej. Widzimy tam amunicję do RPG-7, tylko niestety już nigdzie w książce nie dowiemy się, że nie posiadamy zdolności do jej produkcji. Co więcej typ amunicji widniejący na zdjęciu mógłby być przedmiotem zazdrości polskiej piechoty. Są to powiem głowice tandemowe o prawie dwukrotnie większej przebijalności niż głowice dostępne w wojsku polskim. Na dodatek są one zdolne do pokonywania pancerza reaktywnego. Zdolność ta również jest nieznana dla polskiej piechoty w jej własnych granatach do RPG-7. I to jest chyba najlepsze pokazanie, jakie potencjalnie zdolności handlowe mamy. Zwłaszcza, że na Bliskim Wschodzie pociski te „chodzą” po 50 dolarów za sztukę pośród plemiennych milicji.

Jeśli byśmy szukali głównej przyczyny powolnej agonii handlu polską bronią przyczyna jest prosta: polska armia sama nie kupuje sprzętu w ilościach proporcjonalnych do naszych potrzeb i nie zleca rozwijania konstrukcji. Do tego dochodzą problemy z kadrą w państwowej zbrojeniówce, która jest mianowana przez polityków. I tu od razy widać patologię: minister z wiceministrem zarabiając kilka tysięcy złotych wyznaczają na stanowiska opłacane miesięcznie na poziomie kilkudziesięciu tysięcy. Dodatkowo każda zmiana w rządzie skutkuje zmianami w zarządach firm. Więc mamy kadrę bez większego doświadczenia wyznaczaną przez ludzi, którzy często nie odróżniają czołgu od haubicy samobieżnej. Kadra ta zaś, jeśli ma zdobyć kontrakt zagraniczny, musi rozmawiać z ludźmi zarabiającymi na takich kontraktach 6 do 9 procent od kwoty kontraktu (więc czasami kilku miliardów dolarów). Taka sytuacja stwarza poważne problemy. Taki prezes może za zawalenie kontraktu dostać od konkurencji kilka milionów tak po prostu. Nadzór właścicielski w praktyce nie istnieje, więc jeśli ktoś chciałby naprawić tę sytuację powinien zacząć od zarobków członków rządu tak by nie ekscytowali się spotkaniami w drogich hotelach.

Jednak poprawiania zarobków, czy jakości zarządzania nie zmieni skali produkcji. Tą zmienią tylko zmiany w skali produkcji i zamówień dla Wojska Polskiego. Bez tego żaden PR nie pomoże. Jednak nawet wtedy nie jesteśmy wstanie zrobić nic innego niż nadganiać inne kraje będąc na końcu peletonu. To co jest konieczne to zniesienie koncesjonowania produkcji zbrojeniowej. Nie służy ona kontroli i bezpieczeństwu, a skutecznemu niedopuszczeniu do rozwinięcia tej części gospodarki, która może nam umożliwić próbę zwiększenia samodzielności w polityce międzynarodowej. Tylko uwolnienie produkcji zbrojeniowej i duże kontrakty lokalne umożliwią podniesienie się z kolan polskiej zbrojeniówce.

Co zaś proponuje nam autor znający kulisy życia społecznego i politycznego? Sejmową komisję śledczą do spraw polskiej zbrojeniówki! Tak. Jak przecież wszyscy wiemy komisje polskiego sejmu słyną ze skuteczności rozwiązywania problemów trawiących nasz państwo. Gdyby to napisała jakaś studentka I roku politologii można by jej wybaczyć. Jednak taka naiwność spod pióra dziennikarza śledczego zachęca wręcz do szukania drugiego dna w naiwności postulatu. Niemożliwe by człowiek z takim doświadczeniem był tak naiwny. Choć kto wie? W III RP wszystko jest możliwe.

autor Jacek Hoga

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: