NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7303 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
NOWE PRAWO PIS - POLAK NIE JEST CZŁOWIEKIEM JEST PRZEDMIOTEM
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
Mam wy****ne, że to nagranie obejrzy cały internet...
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
STOWARZYSZENIE "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI" TYMCZASOWY FORMULARZ KONTAKTOWY
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Serwis Chomikuj.pl na celowniku…

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Screenshot_5.png

Chomikuj.pl wydaje się równie niezatapialne co CDA.pl. Co łączy obie strony? Ano to, że znajdują się na nich treści, które znajdować się nie powinny. Jakimś cudem jednak zarówno Chomikuj.pl jak i CDA.pl funkcjonują dalej w sieci bez przeszkód (może mimo licznych pozwów i spraw, ale jak widać – to w niczym nie przeszkadza). Pytanie brzmi – jak długo, bo wszystko wskazuje na to, że akurat Chomikuj.pl znalazł się na celowniku amerykańskiego odpowiednika ZAiKS.

Chomikuj.pl ma poważne kłopoty? Amerykański ZAiKS podejmuje kroki

O sprawie donosi portal Zaufana Trzecia Strona. Jak podaje, Chomikuj.pl przyciągnął uwagę amerykańskiej RIAA, czyli takiego odpowiednika naszego ZAiKS. Z tym, że jest wysoce prawdopodobne, że RIAA jest znacznie bardziej zaangażowana w ściganie internetowych piratów.

Otóż okazuje się, że RIAA przekazała Cloudfare (jednemu z usługodawców Chomikuj.pl) wezwanie sądowe o ujawnienie danych osobowych właścicieli Chomikuj.pl. Dlaczego RIAA zdecydowała się na taki krok? Okazuje się bowiem, że właściciele popularnego „Chomika” niespecjalnie mają ochotę na ujawnianie się i skrupulatnie zacierają w sieci ślady, które mogłyby posłużyć do ich identyfikacji. Co zresztą nikogo nie powinno dziwić. Może i Chomikuj.pl wydaje się niezatapialne, ale to wcale nie znaczy, że właściciele praw autorskich nie wnoszą skarg na serwis. Wręcz przeciwnie – wnoszą, i to tak często, że „Chomik” znalazł się w światowej czołówce serwisów skarżonych o naruszenie praw autorskich.

Screenshot_6.png

Zapamiętaj to sobie raz na zawsze: nie korzystaj z opcji „zachomikuj” na Chomikuj.pl

Albo korzystaj, ale z głową – po uważnym przeczytaniu tego artykułu. Opcja „zachomikuj” wydaje się błahym narzędziem w popularnym serwisie hostingowym, a jednak przynajmniej kilka razy w swoim życiu miałem klientów, którzy narobili nią sobie nie lada kłopotów.

Chomikuj.pl to polska odpowiedź na RapidShare i Megaupload, ale połączona dodatkowo z serwisem quasispołecznościowym – umożliwia nie tylko hostowanie plików przez użytkowników, ale nawet wzajemne ich przeglądanie czy kopiowanie do własnych zasobów. Nie dziwi, że takie możliwości bardzo szybko okazały się kuszące dla mniej uczciwych internautów.

W opinii społecznej serwis stał się jednak do tego stopnia utożsamiany z rozpowszechnianiem treści z naruszeniem prawa autorskiego, że nawet jeden z warszawskich sądów przyznał, że nazywanie Chomikuj.pl „pirackim serwisem” nie narusza dóbr osobistych firmy.

Kiedy stajemy się „piratami” na Chomikuj.pl?

Nie potrafię stwierdzić jakie intencje przyświecały twórcom, kiedy wymyślali Chomikuj.pl – czy od początku mogli przewidywać, że serwis będzie tak chętnie używany przez piratów, czy jednak liczyli na korzystanie z niego zgodnie z przeznaczeniem. A przecież przeznaczenie jest szlachetne – serwis może posłużyć nam jako bank zdjęć, ulubionych piosenek, filmów czy ebooków. Pamiętajmy, że powstawał w czasach, gdy powszechne dziś usługi chmurowe typu Dropbox czy Google Drive nie były tak popularne lub nie istniały wcale.

Nie każdy kto umieszcza pliki w Chomikuj.pl narusza prawo autorskiego. Nie będzie naruszeniem prawa autorskiego wgranie na swojego „chomika” filmu zripowanego z legalnie zakupionej płyty DVD. Nie będzie też naruszeniem prawa autorskiego nawet wgranie na swojego „chomika” filmu – na przykład – Incepcja, który przed chwilą pobraliśmy z internetu – i to nawet jeśli zrobiliśmy to w sposób, jakiego nie do końca życzyłby sobie producent.

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 1994 roku precyzuje, że zabronione jest rozpowszechnianie utworu przez osoby do tego nieuprawnione. Jeżeli w wyniku wgrania pliku na nasz profil w serwisie Chomikuj.pl ustawienia prywatności są skonfigurowane w taki sposób, że plik staje się publicznie dostępny, dochodzi do naruszenia praw autorskich.

Tym samym większości użytkowników tego serwisu nie gubi wcale to, że z niego korzystają, a przede wszystkim brak wiedzy i świadomości publicznego charakteru ich profilu lub też – rzadziej – ideologia i potrzeba dzielenia się. A jak powszechnie wiadomo – najłatwiej dzielić się cudzą własnością (intelektualną).

Zachomikuj – wielka pułapka na Chomikuj.pl

Wiele osób posiada podstawową wiedzę w zakresie prawa autorskiego, jednak i tak wpadają w pułapkę, która bardzo często kończy się wezwaniem na posterunek czy otrzymywaniem pism od kancelarii prawnych (nie zawsze są to zresztą pisma, którym warto zaufać, copyright trolling kwitnie i bardzo szkodzi branży praw autorskich). Taką pułapką jest funkcja „zachomikuj”.

Kiedy przeglądamy czy nawet pobieramy zbiory innych użytkowników serwisu, często udostępniane z (jak już ustaliliśmy) naruszeniem prawa, sami nie musimy jeszcze spodziewać się odpowiedzialności z tego tytułu. Ale jeśli bardzo przypadną nam one do gustu, możemy je też skopiować do naszego „chomika” korzystając z opcji „zachomikuj”. Regulamin serwisu wyjaśnia ten mechanizm w następujący sposób (wydaje mi się, że jeszcze jakiś czas temu ta opcja nie była równie precyzyjnie opisana, co dobrze świadczy o administratorach witryny):

Funkcja „zachomikuj do własnego chomika” umożliwia skopiowanie pliku z jednego Konta w Serwisie na inne Konto, bez konieczności ściągania i ponownego ładowania pliku. Plik skopiowany w ten sposób jest samodzielnym Plikiem Hostowanym, niezwiązanym z oryginałem. Użytkownik Konta, z którego skopiowano plik w ten sposób, nie ma możliwości ingerowania w dalsze losy kopii, chyba że możliwość taką przewidują przepisy prawa lub niniejszego Regulaminu.

Tym samym zachomikowanie nie prowadzi do utworzenia hiperłącza czy innego rodzaju odesłania do pliku źródłowego (w takiej sytuacji odpowiedzialność byłaby dyskusyjna, ale na szczęście aktualne orzecznictwo TSUE bardzo pomogłoby w rozwianiu wątpliwości). Dochodzi do stworzenia samodzielnej kopii – co do zasady, ponieważ odrębny mechanizm dotyczy utworów publikowanych bezpośrednio przez wydawców w celach promocyjnych, ale to z punktu widzenia naszej dyskusji, nieistotne. Osoby posiadające profile publicznie wyświetlające ich zawartość będą odpowiadały za naruszenie prawa autorskiego.

Nigdy nie Chomikuj.pl publicznie

O ile nie jesteśmy niespełnionym DJ-em i nie chcemy za sprawą serwisu udostępniać szerszej widowni własnych piosenek i teledysków, nasz profil na Chomikuj.pl powinien mieć charakter całkowicie prywatny. Szczególnie, jeżeli mamy zamiar zbierać na nim dobra kultury, które przez cały czas znajdują się w obrocie i są chronione prawem autorskim.

W przypadku problemów związanych z prawem autorskim w serwisie Chomikuj.pl, jak i prawem autorskim w ogóle, przydatna może być pomoc prawnika. Zainteresowanych pomocą zachęcamy do kontaktu.

Kim są właściciele „Chomika” i dlaczego ich namierzenie jest trudne?

Można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że RIAA chce uzyskać od Cloudfare dane osobowe właścicieli „Chomika” po to, by w przyszłości również ich zaskarżyć. Na ten moment ustalenie, kto właściwie stoi w tym momencie za Chomikuj.pl jest jednak nieco utrudnione. Ktoś mógłby zapytać – ale jakim cudem? Sęk w tym, że firma ustawicznie zmieniała właściciela (przynajmniej oficjalnego).

„Nagłe zmiany właścicieli” rozpoczęły się w roku 2010. Wtedy bracia Truszkowscy (założyciele serwisu) rzekomo poddali się po nieudanych negocjacjach z polskimi wydawcami książek. Rzekomo, bo ciężko tak naprawdę powiedzieć coś więcej na temat kolejnego właściciela serwisu, czyli FS File Solutions Limited. Z siedzibą bardzo charakterystyczną, bo na… Cyprze. W 2017 r. „cypryjska” firma przegrała nawet przed polskim sądem, ale na jaw wyszło, że… w 2016 r. serwis po raz kolejny zmienił właściciela. Trudno więc ustalić, kto faktycznie w tym momencie stoi za „Chomikiem”. A to z kolei utrudnia jakiekolwiek dochodzenie swoich praw i roszczenia względem właścicieli serwisu.

Inna sprawa, że nawet jeśli ktoś znałby aktualne dane osobowe właścicieli „Chomika” (a warto zwrócić uwagę, że RIAA chce pełnych wiadomości na ten temat, łącznie z adresami fizycznymi, adresami IP czy informacjami o płatnościach za usługę Cloudfare), to nie wiadomo, czy coś by ugrał. Wystarczy popatrzeć na przypadek serwisu CDA.pl. Tam nikt z niczym się specjalnie nie kryje. Ba – firma jest notowana na polskiej giełdzie. Nie zmienia to jednak faktu, że interesujące jest, co zrobi amerykański ZAiKS, jeśli faktycznie otrzyma dane właścicieli Chomikuj.pl, o które wnioskowała.

JAKUB KRALKA

Witam jestem ekspertem więc wypowiem się. To co powiem będzie nie na temat i nie będzie miało żadnego wpływu na meritum sprawy.

„Dochodzi do stworzenia samodzielnej kopii – co do zasady”

Oczywiście samodzielna kopia nie jest tworzona, to by zajmowało zbyt wiele miejsca. Szczególnie że jest opcja 'chomikowania' całych katalogów. Plik zajmuje się fizycznie w jednym miejscu na dysku, nie ważne ile osób go 'zachomikuje'. Jest stosowana deduplikacja plików (polecam hasło na wiki).
Tak samo jak dwie osoby wgrają ten sam plik, to po prostu jest liczony jego skrót kryptograficzny, jeśli jest ten sam, to plik jest kasowany tak by została tylko jedna kopia. I na każdym koncie jest odnośnik do tego samego pliku.

Jeśli osoba A wgra plik, system stwierdzi po skrócie kryptograficznym, że go nie ma w systemie. Plik pozostanie na dysku, a osoba A dostanie odnośnik do niego na swoim koncie. Jeśli teraz osoba B zachomikuje go, to plik nie zostanie fizycznie skopiowany, po prostu na koncie B powstanie odnośnik do pliku wgranego przez osobę A.
Jeśli teraz osoba A zleci skasowanie pliku ze 'swojego konta' to oczywiście plik fizycznie nie zostanie skasowany, skasowany zostanie tylko odnośnik do pliku na koncie A. Plik dalej będzie można pobrać korzystając z odnośnika z konta osoby B.
Prawnicy przed sądami twierdzą ze skoro obie (lub nawet setka osób jeśli chodzi o popularne seriale) musi zlecieć skasowanie linku by plik był niemożliwy do sprzedania przez system chomikuj to powód do tego by obie osoby płaciły (no albo setka osób). Sądy nie chcą wchodzić w to, wola przyznać odszkodowanie bo prawnicy i sędziowie to jedna korporacja. Z tą korporacja PiS musi zrobić porządek, inaczej lud mu nie daruje i PiS przegra wybory. Wtedy korporacja weźmie się za PiS i ich wszystkich wsadzi do mamra jako zemstę że źle mówili na korporację.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: