DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 ILE JESZCZE ZOSTAŁO POLSKI W POLSCE ? RZECZ O KOŃCÓWCE RABUNKU POLSKI !! SZOKUJĄCY TEMAT - stan na koniec roku 2019 !!19 listopada 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

JACK CALEIB PODSUMOWANIE SYTUACJI

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Marek Jakubiak uderza w Konfederację. „Dla mnie to żart”

images1

Dlaczego razem z posłem Piotrem Liroy’em opuścił Pan Konfederację?
My z Piotrem zrobiliśmy wszystko, żeby tę koalicję utrzymywać. Ale już dłużej się nie dało.

Bez tytułu 3

Co było powodem Panów odejścia?
Wie pan, powodów było wiele. Od początku za naszymi plecami powstawała partia o nazwie Konfederacja – bez wymienienia mojego nazwiska. Powstawała partia, która miała już zatwierdzony zarząd, bez poinformowania mnie. Mało tego – ta partia już miała 39 członków, wśród których nie było ani jednego członka Federacji dla Rzeczypospolitej. Ale przymknąłem na to oko. Powiedziałem, że dobrze by było zmienić teraz statut, który chcę zobaczyć i zmienić zarząd tak, żeby była reprezentacja FdR w tejże partii, która miała być platformą do wejścia do Sejmu. Okazało się, że biorą to pod uwagę, ale w przyszłości, po wyborach. Ja mówiłem, że to musi być zrobione absolutnie teraz i że jeśli w skład Konfederacji wchodzi siedem podmiotów, to one wszystkie muszą mieć równoprawne miejsca w zarządzie. Nikt się na to nie zgadzał, chodziło o to, żeby większościowy pakiet miały Ruch Narodowy i KORWiN. Ale i na to się na końcu zgodziłem.

Jak wygląda zarząd Konfederacji?
W jego skład wchodzi osiemnaście osób. Dla mnie jest to żart, ale dobrze, demokracja ma swoje prawa. Więc osiemnaście osób jest w zarządzie, a ja zażądałem dla Federacji dwóch miejsc. Czy to dużo? Moim zdaniem nie. Ale za dwa dni dowiedziałem się, że to za dużo i mogą mi dać maksymalnie jedno miejsce. No cóż, gdzieś jest granica zwariowania i dobrych chęci. Moje dobre chęci się skończyły. Lekceważenie mnie i FdR, która ma ponad 3,5 tys. członków, to jest zbyt dużo. Ja myślałem, że jestem traktowany poważnie, że jestem poważnym partnerem w rozmowach. Wielokrotnie brałem konstruktywny udział w debatach, zabierając głos w ramach Konfederacji. Ale mam wrażenie, że to jest projekt Ruchu Narodowego i KORWiN i mam wrażenie, że po wyborach do parlamentu wszystko diametralnie się zmieni za pomocą różnego rodzaju nacisków, czy szantaży wewnątrz partii. A te naciski to coś, co RN i KORWiN mają za świętość, czyli subwencje. Otóż ja bez subwencji żyję i mogę bez nich żyć. Nie stawiałem jakichś wielkich wymogów w tej kwestii. Mi chodziło za każdym razem tylko o szacunek dla FdR i dla Piotra Liroy’a.

Ta współpraca od początku układała się nienajlepiej?
Im dalej w las, tym ciemniej. Robiono jakieś potajemne spotkania. Teraz posługują się jakimiś konfabulacjami, że to my spotykaliśmy się z Piotrem Liroy’em potajemnie. Oświadczam, że Janusz Korwin-Mikke o większości moich spotkań z partnerami wiedział.

M.in. o waszych rozmowach z Pawłem Kukizem, które miały doprowadzić do wspólnego startu Konfederacji z Kukiz’15.
Chcieliśmy połączyć Konfederację z Kukiz’15 za pomocą Federacji. Bezpośrednio się nie dało z powodu animozji pomiędzy Pawłem Kukizem, a Januszem Korwin-Mikkem. Tak wymyśliliśmy, byliśmy bardzo blisko zrealizowania tego projektu, ale ktoś – nie wiadomo kto – nam na końcu „pomógł” i się nie udało.

Z kim najtrudniej współpracowało się w Konfederacji?
Mam wrażenie, że skoro Kaja Godek, pan Grzegorz Braun i my nie jesteśmy traktowani poważnie w Konfederacji, to trzeba po prostu zejść na ziemię. Niestety tym takim „czarnym ludem” w Konfederacji jest młodzież stojąca za Korwinem i młodzież RN, która – wydaje się – buduje własny plan polityczny, z pominięciem Federacji, z pominięciem Liroy’a, z pominięciem nawet Janusza Korwin-Mikkego.

Dawaliście z posłem Liroy’em sygnały, że wyjdziecie z koalicji, jeżeli nikt nie zajmie się waszymi postulatami?
Mówiliśmy od dawna: „Słuchajcie, jeżeli najpierw nie ustalimy parytetów w tejże partii, to nie ma mowy o przystąpieniu do Konfederacji”. Ja to mówiłem od miesiąca. Tu nie było żadnego spisku. Ja po prostu, jako doświadczony politycznie człowiek, wymagałem najpierw poukładania miejsc i partii. Najpierw trzeba napisać statut, powołać zarząd i dopiero rejestrować partię. A oni wszystko zrobili za naszymi plecami i mówili: „Wiecie, teraz to już nie ma czasu, bo mogą nam tej partii nie zarejestrować. Wszystko ustalimy po wyborach”. No przepraszam. To jakieś żarty.

Jakie cele stawia sobie Federacja Jakubiak-Liroy? Uda się zebrać podpisy i zarejestrować listy?
Ja rozumiem, że nasz udział w polityce może się oddalić, jeżeli będziemy startować sami. Ale sądzę, że jesteśmy bliscy progu wyborczego. Natomiast ciężka praca przed nami, bardzo ciężka i to jest prawda. W trakcie kampanii do Parlamentu Europejskiego, my, jako FdR byliśmy zwolnieni ze zbierania podpisów, a jednak ponad 20 tysięcy podpisów przynieśliśmy. Jesteśmy już sprawnym organizmem, który w trakcie kampanii wyborczej się sprawdził. Analizujemy wszystkie sukcesy i niedociągnięcia. Zapewniam, że podpisy zostaną zebrane, wystawimy listy we wszystkich okręgach.

Jest szansa, że wasze ugrupowanie się powiększy?
Federacja Jakubiak-Liroy prowadzi rozmowy z ugrupowaniami różnej maści na temat wspólnego startu. Nie zamykamy się, widzimy w naszym projekcie inne nazwiska i ugrupowania. Są mniejsze i większe. My z Piotrem działamy profesjonalnie. Wszystkich traktujemy z szacunkiem.

One thought on “JACK CALEIB PODSUMOWANIE SYTUACJI

  1. Dzieki za piekny poranek!!!Jaka ta natura jest piekna!!!Tak sie zapatrzylam i zasluchalam w to piekno ,ze musze jeszcze raz posluchac o czym mowiles…..Pozdrawiam

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: