M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE

baner DAROWIZNA

Wielka twarz Morawieckiego na dymie z komina. Nocna akcja Greenpeace’u w Bełchatowie

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

Jeśli doceniasz moją pracę drogi czytelniku wesprzyj moją pracę dowolną kwotą , 🙂 dziękuję za wpłatę darowizny

€1,00

Twarz Mateusza Morawieckiego z podpisem „Wstyd” pojawiła się w nocy na chłodni kominowej elektrowni w Bełchatowie. Nocna projekcja to odpowiedź działaczy z Greenpeace’u na zablokowanie zobowiązania o neutralności klimatycznej do 2050 r.

Greenpeace Polska

Greenpeace wyświetlił podobiznę Mateusza Morawieckiego z napisem „Wstyd” w nocy z piątku na sobotę. Projekcja pojawiła się zarówno bezpośrednio na kominie, jak i wydostającym się z niego dymie. Więcej zdjęć możecie zobaczyć w galerii powyżej.

Nocna akcja Greenpeace'u w Bełchatowie. Wyświetlili na kominie elektrowni twarz Mateusza Morawieckiego

Nocna akcja Greenpeace’u w Bełchatowie. Wyświetlili na kominie elektrowni twarz Mateusza Morawieckiego– Greenpeace Polska

Akcja Greenpeace w Bełchatowie. Wyświetlili twarz Morawieckiego na kominie

Marek Józefiak z Greenpeace’u w specjalnym komunikacie przekazał, że „premier Morawiecki z dumą opowiadał, jak wiele osiągnął torpedując ambicje klimatyczne w UE”. – Zasłaniając się rzekomym dobrem obywateli, tak naprawdę skazuje ich na jeszcze dłuższe fale upałów, na częstsze powodzie, coraz bardziej niszczycielskie huragany i dotkliwszą suszę – twierdzi Józefiak. Jak dodaje, „Mateusz Morawiecki ma szansę przejść do historii jako premier, który zgodził się na niszczenie klimatu i z pewnością nie jest to powód do dumy”.

Neutralność klimatyczna do 2050. Polska i trzy inne kraje przeciw

Nocna akcja Greenpeace'u w Bełchatowie. Wyświetlili na kominie elektrowni twarz Mateusza Morawieckiego

Zapisy dotyczące neutralności klimatycznej w 2050 roku zostały zablokowane na czwartkowym szczycie w Brukseli. Polska wraz z Czechami nie zgodziły się, by taki zapis pojawił się we wnioskach ze szczytu. Później dołączyły Węgry i Estonia. Po burzliwej dyskusji unijnych przywódców datę wykreślono. Teraz we wnioskach ze szczytu są przywołane uzgodnienia klimatyczne z Paryża, na czym zależało Polsce. Natomiast w przypisach jest odniesienie, że większość krajów jest gotowa zobowiązać się do neutralności węglowej do 2050 roku, czyli by unijna gospodarka była neutralna pod względem emisji CO2, tyle samo pochłaniała co emitowała.

– Zabezpieczyliśmy interesy polskich przedsiębiorców i obywateli – komentował zablokowanie porozumienia Mateusz Morawiecki. – Musimy najpierw wiedzieć jakie są kompensacje, jakie środki otrzymamy na poszczególne sektory naszej gospodarki w związku ze zwiększeniem ambicji klimatycznych – mówił premier.

Nocna akcja Greenpeace'u w Bełchatowie. Wyświetlili na kominie elektrowni twarz Mateusza Morawieckiego

Jeśli chcesz działać na rzecz klimatu, ale nie wiesz, od czego zacząć lub jak to zrobić, możesz wesprzeć Greenpeace, które w Polsce prowadzi szereg działań na rzecz rozwoju czystych źródeł energii i sukcesywnie walczy z opieszałością polityków w tej kwestii. Nawet niewielka wpłata wzmacnia skuteczność tych działań. Możesz jej dokonać pod tym linkiem

Nocna akcja Greenpeace'u w Bełchatowie. Wyświetlili na kominie elektrowni twarz Mateusza Morawieckiego

 

zrodlo:http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24925109,morawiecki-na-kominie-elektrowni-ponizej-napis-wstyd-nocna.html?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: