M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE

baner DAROWIZNA

PiS podniesie wiek emerytalny i zlikwiduje 500 plus?

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Unia przedstawiła Polsce plan?

Screenshot_3.png

Jednym z najważniejszych postulatów Prawa i Sprawiedliwości było obniżenie wieku emerytalnego w Polsce i wprowadzenie programu 500 plus. Udało się to w 2016 i 2017 roku, ale może się okazać, że długo nie nacieszymy się tymi ustawami. Unia Europejska zaleca rządowi PiS by ten podniósł wiek emerytalny w Polsce i mocno krytykuje program Rodzina 500 plus. To efekt rekomendacji na najbliższe półtora roku.

Komisja Europejska opublikowała właśnie zalecenia dotyczące polityki gospodarczej na najbliższe 12–18 miesięcy. Zdaniem Komisji w Polsce rząd powinien podnieść wiek emerytalny, ponieważ będzie to miało kluczowe znaczenie dla rynku pracy i przyszłości systemu emerytalnego. Chodzi o stworzenie systemu, który podwyższy rzeczywisty wiek przechodzenia na emeryturę. Aktualnie działający od 2017 roku system, jest, zdaniem KE, niewydolny zwłaszcza, gdy spojrzymy na przyszłych emerytów.

– Wprowadzone w 2017 r. obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn będzie miało poważny niekorzystny wpływ na wysokość przyszłych świadczeń emerytalnych oraz spowoduje znaczące różnice w poziomie świadczeń otrzymywanych przez kobiety i przez mężczyzn – twierdzi KE w swoich zaleceniach. Unia przestrzega też przed też preferencyjnymi stawkami na świadczenia emerytalne dla rolników. – To hamuje mobilność pracowników i przyczynia się do ukrytego bezrobocia w sektorze rolnictwa – czytamy.

Urzędnicy nie wskazali jednak, kiedy Polacy powinni przechodzić na emeryturę. Wskazali za to, że program Rodzina 500 plus nie sprzyja rozwojowi Polski.

– Świadczenie wychowawcze ograniczyło ubóstwo i nierówności, ale wywarło niekorzystny wpływ na aktywność zawodową rodziców, głównie kobiet, ze względu na wysokość tego świadczenie i kryteria jego przyznawania – twierdzą unijni urzędnicy.

https://superbiz.se.pl/wiadomosci/pis-podniesie-wiek-emerytalny-i-zlikwiduje-500-plus-unia-przedstawila-polsce-plan-aa-4CfZ-VWBD-a5Zt.html

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: