NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 PO WYBORCZY KOMENTARZ13 października 2019
3 dni temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

„New York Times” 19 CZERWCA 2019 R. MIAŁA ROZPOCZĄĆ SIĘ WOJNA Z IRANEM

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

„New York Times”: USA były bliskie uderzenia na Iran. Trump miał się wycofać w ostatniej chwili..

AR-190529817

Prezydent Donald Trump zaaprobował atak na Iran w odwecie za strącenie amerykańskiego drona w rejonie Cieśniny Ormuz, ale wycofał się z tej decyzji w czwartek – informuje „New York Times”.

Jeszcze o 19 w czwartek przedstawiciele amerykańskiej armii i dyplomacji spodziewali się uderzenia na Iran, po tym jak w Białym Domu doszło do intensywnych dyskusji i debat między najważniejszymi doradcami prezydenta ds. bezpieczeństwa i liderami Kongresu – twierdzi wielu przedstawicieli administracji USA, na których powołuje się „New York Times”.

Dziennik pisze, że prezydent początkowo zaakceptował uderzenie na cele w Iranie – obiektem ataku rakietowego miały być radary i wyrzutnie rakiet.

Przygotowania do uderzenia zostały rozpoczęte, po czym zostały odwołane – informuje cytowany przez „NYT” przedstawiciel administracji Trumpa.

Samoloty miały znajdować się już w powietrzu, a okręty przyjęły pozycję do ataku, kiedy Biały Dom zdecydował, że do uderzenia na Iran nie dojdzie.

Jak pisze „New York Times” nie jest jasne, czy Trump zmienił zdanie, czy administracja zmieniła stanowisko z powodu kwestii logistycznych czy strategicznych. Nie jest też jasne, czy do ataków nadal może dojść.

Na pytanie o decyzję ws. wstrzymania ataku na Iran, Biały Dom odmówił komentarza, podobnie jak Pentagon. Jednak żaden z przedstawicieli amerykańskiej administracji nie prosił redakcji o wstrzymanie publikacji artykułu – pisze amerykański dziennik.

(na podst. rp.pl/)

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: