NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7303 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
POSEŁ ROBERT MAJKA NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE POLICJA I PROKURATURA VS JAN ZBIGNIEW POTOCKI
SZCZEPIENIA -COVID -ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW PRZEZ RZĄD IZRAELA NA IZRAELCZYKACH DO ROZPATRZENIA PRZEZ MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ KARNY W HADZE
BILL GATES WSTRZYMUJE PROGRAM CHEMITRAILS - CO SIĘ STAŁO ?
NOWE PRAWO PIS - POLAK NIE JEST CZŁOWIEKIEM JEST PRZEDMIOTEM
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Górnicy w wieku czterech lat żyją piekłem na Ziemi, abyś mógł prowadzić samochód elektryczny……

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

€1,00

Straszny koszt człowieka w nędznej kopalni kobaltu kongo, którego Michael Gove nie rozważał w swojej „czystej” krucjacie energetycznej.

Sky News zbadało kopalnie Katangi i znalazło Dorsena, 8 i Monikę, 4
Para pracowała w ogromnych kopalniach Demokratycznej Republiki Konga
Są to dwie z 40 000 dzieci pracujących codziennie w kopalniach, sprawdzających skały pod kątem kobaltu.

Eight-year-old Dorsen is pictured cowering beneath the raised hand of an overseer who warns him not to spill a rock

Ośmioletni Dorsen wyobraża się sobie kulącego się pod uniesioną ręką nadzorcy, który ostrzega go, by nie rozlewał skały

Wyczerpany mały chłopiec, przedzierając się przez górę ogromnych skał małymi gołymi rękami, robi żałosny widok.

He then staggers beneath the weight of a heavy sack that he must carry to unload 60ft away in pouring rain

Potem zatacza się pod ciężarem ciężkiego worka, który musi nieść, aby rozładować 60 stóp w ulewnym deszczu

Nazywa się Dorsen i jest jedną z armii dzieci, w wieku zaledwie czterech lat, pracujących w ogromnych zanieczyszczonych kopalniach Demokratycznej Republiki Konga, gdzie toksyczny czerwony pył spala im oczy i grozi im choroba skóry i śmiertelny stan płuc.

Dorsen and 11-year-old Richard are pictured. With his mother dead, Dorsen lives with his father in the bush and the two have to work daily in the cobalt mine to earn money for food.

Dorsen i 11-letni Richard są na zdjęciu. Z martwą matką Dorsen mieszka z ojcem w buszu i oboje muszą codziennie pracować w kopalni kobaltu, aby zarobić na jedzenie.

Tutaj, za wynagrodzenie wynoszące zaledwie 8 pensów dziennie, dzieci są zmuszone do sprawdzania skał pod kątem charakterystycznych czekoladowo-brązowych smug kobaltu – cennego składnika niezbędnego dla akumulatorów zasilających samochody elektryczne.

Monica, just four-years-old, works in the mine alongside Dorsen and Richard

Monica, zaledwie czterolatka, pracuje w kopalni obok Dorsena i Richarda

I obawia się, że tysiące dzieci będzie mogło zostać wciągniętych w tę piekielną codzienną egzystencję – po historycznym zobowiązaniu Wielkiej Brytanii do zakazu sprzedaży samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z 2040 r. I przejścia na pojazdy elektryczne.

Zwiastuje przyszłość czystej energii, wolnej od zanieczyszczeń, ale – choć nie ma wątpliwości co do dobrych intencji stojących za oświadczeniem sekretarza stanu Michaela Gove w zeszłym miesiącu – takie ideały nic nie znaczą dla dzieci skazanych na życie piekielnej nędzy w wyścigu, aby osiągnąć jego cel.

Dorsen, zaledwie osiem lat, jest jednym z 40 000 dzieci pracujących codziennie w kopalniach Demokratycznej Republiki Konga (DRK). Straszna cena, jaką zapłacą za nasze czyste powietrze, jest zrujnowanym zdrowiem i prawdopodobną wczesną śmiercią.

Prawie każdy duży producent silników dążący do wyprodukowania milionów pojazdów elektrycznych kupuje kobalt od zubożałego środkowoafrykańskiego państwa. Jest największym na świecie producentem, z 60 procentami rezerw planety.

Kobalt jest wydobywany przez nieregulowaną siłę roboczą i transportowany do Azji, gdzie producenci baterii używają go, aby ich produkty były lżejsze, trwalsze i ładowalne.

Planowane przejście na pojazdy czystej energii doprowadziło do nadzwyczajnego wzrostu popytu. Podczas gdy bateria smartfona zużywa nie więcej niż 10 gramów rafinowanego kobaltu, samochód elektryczny potrzebuje 15 kg (33 funtów).

Goldman Sachs, bank handlowy, nazywa kobalt „nową benzyną”, ale w DRK nie ma oznak nowego bogactwa, gdzie dzieci ciągną skały wydobywane z tuneli wykopanych ręcznie.

Dorosłych górników kopać do 600 stóp pod powierzchnią za pomocą podstawowych narzędzi, bez odzieży ochronnej lub nowoczesnych maszyn. Czasami dzieci są wysyłane do wąskich prowizorycznych komór, gdzie istnieje ciągłe niebezpieczeństwo upadku.

Kobalt jest takim zagrożeniem dla zdrowia, że ​​ma chorobę układu oddechowego nazwaną po nim – płuco kobaltowe, formę zapalenia płuc, które powoduje kaszel i prowadzi do trwałej niezdolności, a nawet śmierci.

Nawet po prostu jedzenie warzyw uprawianych w lokalnej glebie może powodować wymioty i biegunkę, uszkodzenie tarczycy i śmiertelne choroby płuc, podczas gdy ptaki i ryby nie mogą przeżyć na tym obszarze.

Nikt nie wie, ile dzieci zginęło w górnictwie kobaltu w regionie Katanga na południowym wschodzie kraju. ONZ szacuje 80 rocznie, ale wiele innych zgonów nie jest rejestrowanych, a ciała zakopane w gruzach zawalonych tuneli. Inni przeżywają, ale z przewlekłymi chorobami, które niszczą ich młode życie. Dziewczęta w wieku dziesięciu lat poddawane są atakom seksualnym, a wiele z nich zajdzie w ciążę.

Kiedy Sky News zbadało kopalnie Katangi, znalazło Dorsena, pracującego w pobliżu małej dziewczynki o imieniu Monica, która miała cztery lata, w dniu nieustających opadów.

Dorsen ciągnął ciężkie worki kamieni z powierzchni kopalni na rosnący stos 60 stóp dalej. Pełny worek został podniesiony na głowę Dorsena i zatoczył się na stos. Stał nad nim brutalny nadzorca, krzycząc i podnosząc rękę, by zagrozić pobiciem, jeśli coś rozleje.

Z martwą matką Dorsen mieszka z ojcem w buszu i oboje muszą codziennie pracować w kopalni kobaltu, aby zarobić na jedzenie.

Przyjaciel Dorsena, Richard, 11 lat, powiedział, że pod koniec dnia roboczego „wszystko boli”.

W kraju zdewastowanym wojnami domowymi, w których zginęły miliony, nie ma innego sposobu na przetrwanie rodzin. Brytyjski Departament Rozwoju Międzynarodowego (DFID) przekazuje 10,5 miliona funtów między czerwcem 2007 r. A czerwcem 2018 r. W celu zwiększenia przejrzystości dochodów i zachęcania do odpowiedzialnej działalności w dużych i małych kopalniach rzemieślniczych, „dla dobra ubogich DRK

Do tej pory niewiele jest do pokazania. Istnieje prawo DRK zabraniające zniewolenia nieletnich dzieci, ale nikt tego nie egzekwuje.

Międzynarodowa Organizacja Pracy ONZ opisała wydobycie kobaltu w DRK jako „jedną z najgorszych form pracy dzieci” ze względu na zagrożenia dla zdrowia.

Próbki gleby pobrane z obszaru górniczego przez lekarzy z Uniwersytetu Lubumbashi, najbliższego miasta, pokazują regionowi, że należy do dziesięciu najbardziej zanieczyszczonych na świecie. Mieszkańcy w pobliżu kopalni w południowej DRK mieli moczowe koncentraty kobaltu 43 wyższe niż normalnie. Poziomy ołowiu były pięciokrotnie wyższe, kadm i uran czterokrotnie wyższy.

Ogólnoświatowy pośpiech, który doprowadził miliony pojazdów elektrycznych na nasze drogi, przyniósł wielką korzyść tym gigantycznym producentom samochodów, którzy zobaczyli, że ta bonanza pojawiła się i zainwestowała w rozwój pojazdów zasilanych akumulatorami, w tym General Motors, Renault-Nissan, Tesla, BMW i Fiat-Chrysler.

Chińscy pośrednicy pracujący w Kongo Dongfang Mining Company trzymają się w garści w DRC, kupując surowy kobalt dostarczany im w workach przewożonych na rowerach i zniszczonych starych samochodach codziennie z kopalni Katanga. Siedzą w szałasach na zakurzonej drodze w pobliżu granicy z Zambią, oferując nędzne sumy wypisane na tablicach na zewnątrz – 40 funtów za tonę skał bogatych w kobalt – które zostaną wysłane przez statek towarowy do giganta minerałów Zhejiang Huayou Cobalt w Chinach i sprzedane do złożonego łańcucha dostaw karmiącego gigantyczne koncerny międzynarodowe.

Zakwestionowany przez Washington Post o przerażających warunkach w kopalniach, Huayou Cobalt powiedział: „byłoby nieodpowiedzialne” zaprzestanie pracy dzieci, twierdząc: „Może to pogorszyć ubóstwo w regionach górniczych kobaltu i pogorszyć warunki życia lokalnych górników”.

Organizacja charytatywna na rzecz praw człowieka Amnesty International badała również wydobycie kobaltu w DRK i twierdzi, że żaden z 16 producentów pojazdów elektrycznych, których zidentyfikowali, nie przeprowadził należytej staranności w stosunku do standardu zdefiniowanego przez inicjatywę Odpowiedzialny Kobalt.

Co zachęcające, Apple, który wykorzystuje minerał w swoich urządzeniach, zobowiązał się do traktowania kobaltu jak minerałów konfliktowych – tych, które w przeszłości finansowały dzieci-żołnierzy w wojnie domowej w kraju – a firma twierdzi, że będzie wymagać od wszystkich rafinerii posiadania audyty łańcucha dostaw i oceny ryzyka. Ale Amnesty International nie jest zadowolona. „Ta obietnica nie jest warta papieru, o którym jest napisane, gdy firmy nie prowadzą dochodzeń u swoich dostawców” – powiedział Mark Dummett z Amnesty. „Duże marki mogą to zmienić.”

Po DRC Australia jest kolejnym największym źródłem kobaltu, z rezerwami 1 miliona ton, a następnie Kubą, Chinami, Rosją, Zambią i Zimbabwe.

Producent samochodów Tesla – lider rynku pojazdów elektrycznych – planuje wyprodukować 500 000 samochodów rocznie, począwszy od 2018 r., I do tego będzie potrzebował 7 800 ton kobaltu. Oczekuje się, że sprzedaż osiągnie 4,4 miliona do 2021 r. Oznacza to, że cena kobaltu wzrośnie, gdy świat przygotuje się na rewolucję samochodów elektrycznych, a istnieją dowody, że niektóre korporacje anulują swoje kontrakty z regulowanymi kopalniami wykorzystując technologię przemysłową i coraz częściej do tańszych kopalń wykorzystujących pracę ludzką.

Po strasznej trudnej sytuacji Dorsena i Richarda został wyemitowany w raporcie na temat Sky News. Emocjonalna odpowiedź widzów sfinansowała pomoc charytatywną Kimbilio. Obecnie mieszkają w domu dziecka wspieranego przez kościół, po raz pierwszy śpiąc na materacach i chodząc do szkoły.

Ale nie ma takiego szczęśliwego zakończenia dla dziesiątek tysięcy dzieci, które pozostały w piekle na ziemi, czyli kopalnie kobaltu w Kongu.

 

 

zrodlo:https://www.dailymail.co.uk/news/article-4764208/Child-miners-aged-four-living-hell-Earth.html

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: