NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7305 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ ROBERT MAJKA NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE POLICJA I PROKURATURA VS JAN ZBIGNIEW POTOCKI
MATERIAŁ MARKA PODLECKIEGO - EPIDEMIA PANDEMIA - 6 CZĘŚCI AV.
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK
Zaszczepieni SENIORZY - Żadnych poważnych powikłań nie było, jednak stało się coś innego!!
Czy zastrzyki z Covid powodują chorobę szalonych krów?
CO ZNAJDOWAŁO SIĘ NA POKŁADZIE ”EVER GIVEN” ? – SZOKUJĄCY MATERIAŁ TURECKIEJ TELEWIZJI.
SZCZEPIENIA -COVID -ZAWIADOMIENIE O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTW PRZEZ RZĄD IZRAELA NA IZRAELCZYKACH DO ROZPATRZENIA PRZEZ MIĘDZYNARODOWY TRYBUNAŁ KARNY W HADZE
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Gdy emeryci przestaną pracować, służbę zdrowia czeka… zawał

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Screenshot_11.png

Aż 17 proc. pracujących lekarzy osiągnęło już wiek emerytalny, a blisko 31 proc. pielęgniarek skończyło 60 lat. Najgorsze przed nami, bo w 2020 roku uprawnienia emerytalne nabędzie 44 proc. pracujących pielęgniarek. Gdy emeryci lawinowo zaczną odchodzić z pracy, nie będzie miał ich kto zastąpić. Eksperci mówią, że jeśli nie wprowadzimy zmian w systemie, czeka nas katastrofa, bo starzejące się społeczeństwo będzie wymagało większej liczby usług medycznych.

W 2010 roku średni wiek lekarza wynosił 49 lat, w 2017 r. już 52 lata. O ile w 2010 roku ok. 10 proc. lekarzy było w wieku emerytalnym, to w 2017 już 17 proc. Z danych Naczelnej Izby Lekarskiej z końca maja tego roku wynika, że w Polsce pracuje ponad 137 tysięcy lekarzy. Z tego 4,4 tys. ma od 66 do 70 lat. Nadal aktywnych zawodowo jest blisko 6,5 tysiąca lekarzy powyżej 71 roku życia.

Na blisko 80 tysięcy pracujących kobiet lekarek prawie 8,8 tysiąca skończyło 71 lat. Ponad 14,5 tysiąca z nich jest wieku od 61 do 70 lat, czyli osiągnęły już wiek emerytalny, ale nadal pracują. Na szczęście, bo to właśnie pracujący emeryci ratują teraz system ochrony zdrowia. W ciągu kolejnych czterech lat blisko 6,8 tysiąca lekarzy i ponad 8 tysięcy kobiet lekarzy nabędzie prawa emerytalne.

– Jeśli w krytycznym punkcie lekarze złożą wnioski emerytalne, wtedy będziemy mieć do czynienia z nieciekawą sytuacją – przyznaje Adam Niedzielski, wiceprezes Narodowego Funduszu Zdrowia i dodaje, że w Polsce w ostatnich latach przybyło kilka tysięcy lekarzy, ale specjaliści są zaawansowani wiekiem i nie odchodzą z zawodu, dlatego jest ich dużo.

Młodych lekarzy przybywa, ale za wolno

Choć według danych NIL liczba lekarzy aktywnych zawodowo między 2014 a 2019 r. wzrosła ze 129,5 tysięcy do ponad 137 tys., to specjalistów mamy mało. Ranking OECD podaje, że w Polsce jest 2,4 lekarzy na 100 tysięcy mieszkańców, co daje nam ostatnie miejsce w Europie. Dla porównania Portugalia ma ich 4,8, Austria – 5,1, a  Szwecja – 4,3.

– To jest jeden z mitów, że liczba lekarzy w Polsce maleje. Ona systematycznie rośnie, ale ciągle jest ich za mało – mówi Adam Niedzielski. – Najwięcej przybyło nam lekarzy w internie, pediatrii, stomatologii zachowawczej, chirurgii ogólnej i lekarzy rodzinnych – dodaje.

Raport przygotowany przez Manpower Life Science (przygotowany dla Polskiej Federacji Szpitali) pokazał, że już 72 proc. szpitali zgłosiło, że brakuje im pielęgniarek wszystkich specjalizacji, 68 proc., że potrzebują lekarzy. System ochrony zdrowia działa, bo specjaliści pracują w kilku miejscach.  Z danych NFZ wynika, że 46,9 proc. lekarzy ma jedno miejsce pracy. Ponad połowa ma tych miejsc 2 lub więcej. 13 proc. lekarzy w Polsce ma 3 miejsca pracy.  – Ale są też tacy, którzy są zatrudnieni w ponad 10 miejscach– dodaje Niedzielski.

Z pielęgniarkami będzie dramat

Jeszcze gorzej jest z pielęgniarkami. W 2015 r. wskaźnik pielęgniarek zatrudnionych na tysiąc mieszkańców w Polsce wynosił 5,2, natomiast średni taki wskaźnik w krajach OECD w 2015 r. wyniósł 9,0 (wg OECD). Najgorsze dopiero przed nami.

Z danych Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych wynika, że do 2020 r. prawa emerytalne nabędzie 102 778 pielęgniarek. W  sumie w podmiotach leczniczych zatrudnionych jest teraz 233 tys. pielęgniarek i ponad 28 tys. położnych. Łatwo policzyć, że za trzy lata prawa emerytalne nabędzie 44 proc. pielęgniarek. W kolejnych latach co roku może ubywać ok. 10 tysięcy specjalistek, które będą mogły już przejść na emeryturę, co spowoduje jeszcze większy deficyt kadr.

–  Taki odpływ specjalistek oznacza dramat dla systemu ochrony zdrowia – podkreśla Zofia Małas, prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. – Nie będzie miał kto ich zastąpić. Co roku dyplomy otrzymuje ok. 5 tysięcy pielęgniarek i położnych, a żeby je zastąpić, musielibyśmy co roku na studia pielęgniarskie przyjmować 8 tysięcy osób.

Kiedy dziurę pokoleniową uda się zasypać

Prezes Małas tłumaczy, że ta ogromna luka pokoleniowa to efekt wieloletnich zaniedbań, gdy nie przykładano wagi do tego, by młode osoby zachęcać do wybierania tego zawodu. Ale także skutek tego, że zarobki pielęgniarek były bardzo niskie, co powodowało, że jeszcze do niedawna 30 proc. absolwentek pielęgniarstwa nie odbierało dyplomu, bo wolały pracować np.: w gabinetach kosmetycznych lub firmach farmaceutycznych. Minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski cieszył się, że w 2018 r. po raz pierwszy wszystkie absolwentki pielęgniarstwa odebrały prawo wykonywania zawodu. 

– Pielęgniarki, które teraz osiągają wiek emerytalny nadal pracują, bo mają niskie świadczenia – mówi Małas. – To ratuje system, ale jak zabraknie im sił, zrezygnują z pracy, to wtedy przez długi czas nie będzie miał ich kto zastąpić.

Prezes Małas podkreśla, że dzięki m.in. znaczącym podwyżkom, wzrosło zainteresowanie zawodem pielęgniarki i w tej chwili już 105 uczelni kształci w tym zawodzie. – Może powoli uda nam się zasypać lukę pokoleniową, ale kształcenie trwa minimum trzy lata, dlatego najbliższe lata będą bardzo trudne – mówi Małas. – Zacznie nam szybko przybywać seniorów potrzebujących pomocy, a ubywać pielęgniarek.

https://www.prawo.pl/zdrowie/gdy-emeryci-przestana-pracowac-nie-bedzie-mial-kto-nas-leczyc,433372.html?utm_medium=email&utm_source=WKPL_MSG_NSL_NPPL-21-06-19-WKC0117018_EML&utm_campaign=WKPL_MSG_NSL_NPPL-21-06-19-WKC0117018_OTH

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK "X"

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

"X"

 
Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: