NA ŻYWO DZIŚ !! 21.00 PO WYBORCZY KOMENTARZ13 października 2019
2 dni temu.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności.

W Waszyngtonie postanowiono o budowie w Polsce 6 bloków jądrowych. Pierwsza elektrownia atomowa -na Pomorzu

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

Jeśli doceniasz moją pracę drogi czytelniku wesprzyj moją pracę dowolną kwotą , 🙂 dziękuję za wpłatę darowizny

€1,00

Jak informuje Kancelaria Premiera, zawarto porozumienie o współpracy w dziedzinie cywilnej energii jądrowej pomiędzy Polską a USA.

12 czerwca 2019 r. w Waszyngtonie pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski oraz sekretarz energii USA Rick Perry podpisali “Porozumienie o współpracy w dziedzinie cywilnego wykorzystania energii jądrowej” (Memorandum of Understanding). Porozumienie to wyraża gotowość obu stron do współpracy przy polskim programie energetyki jądrowej.

Podpisane porozumienie stanowi pogłębienie rozmów na temat energetyki jądrowej prowadzonych w ramach polsko-amerykańskiego dialogu energetycznego zainaugurowanego w marcu 2019 r. Strony wyraziły m.in. wolę wspólnego określenia warunków koniecznych do rozwoju polskiego programu jądrowego ze szczególnym uwzględnieniem zasad finansowania, rozwoju zasobów ludzkich i zaangażowania lokalnego przemysłu. Porozumienie zostało podpisane przy okazji spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Donaldem Trumpem w Białym Domu.

Podczas wspólnej konferencji prezydent USA powiedział, że “umowa ta poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski i zacieśni nasze więzi handlowe”. Z kolei prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że “uda nam się wspólnie ten program zrealizować z pożytkiem dla ochrony środowiska, z pożytkiem dla ochrony klimatu na świecie i dla bezpieczeństwa mojej ojczyzny”.

Projekt “Polityki energetycznej Polski do 2040 r.” (PEP2040) zakłada budowę w Polsce 6 bloków jądrowych o mocy 1-1,5 GW każdy (łącznie 6-9 GW). Pierwszy blok miałby zostać uruchomiony do 2033 r. a kolejnych pięć do 2043 roku. Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce ma powstać na Pomorzu.

za: centrumprasowe.pap.pl

 

Inżynier jądrowy: Projekt reaktora w Czarnobylu był tajny, stąd źródła katastrofy

Reaktor w Czarnobylu był budowany z m.in. z myślą o zastosowaniach wojskowych. Jego konstrukcja łamała przepisy i była utajniona – mówi inżynier jądrowy prof. dr inż. Andrzej Strupczewski. Zapewnia, że konstrukcje współczesnych reaktorów są jawne i niemożliwe jest powstanie takich uchybień jak w 1986 r. W pięcioodcinkowym serialu fabularnym HBO “Czarnobyl”, który premierę miał na … Czytaj dalejInżynier jądrowy: Projekt reaktora w Czarnobylu był tajny, stąd źródła katastrofy

zrodlo:https://dzienniknarodowy.pl/waszyngtonie-postanowiono-o-budowie-polsce-6-blokow-jadrowych-pierwsza-elektrownia-atomowa-pomorzu/?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: