Używając wykrywacza metali znalazł denara sprzed 2 tys. lat i inne monety. Kolekcję skonfiskowano
Lala Koniecpolska
Ostatnie wpisy Lala Koniecpolska (zobacz wszystkie)
- „Czy ci oszuści naprawdę myślą, że mogą zniknąć z corocznego sezonu grypowego i zastąpić go COVID-19.” - 27 marca 2021
- „Poznaj azjatyckie „grzyby nieśmiertelności”, które odmłodzą twój organizm” - 27 marca 2021
- „Dlaczego Rothschilds opatentował testy biometryczne COVID-19 w 2015 i 2017 roku????!!!!” - 13 marca 2021
- Czy zydzi maja uszkodzony kod genetyczny…….?????? - 13 marca 2021
- „W KTÓRYM ROKU OSOBISTYM JESTEŚ? POZNAJ PROGNOZĘ POGODY SWOJEGO ŻYCIA!!”- [CZ. I i II] - 12 marca 2021

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek
€1,00
Skonfiskowano rzymską monetę liczącą prawie 2000 lat oraz zbiór srebrnych monet z XVII i XVIII w., które mieszkaniec gminy Dębno (woj. zachodniopomorskie) odnalazł, używając wykrywacza metali. Mężczyźnie grozi do lat 2 więzienia za nielegalne poszukiwania zabytków ze sprzętem elektronicznym.
Na poszukiwania ze sprzętem elektronicznym wymagane jest pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków, określa ono miejsca, które są wyłączone z poszukiwań ze względu na to, że znajdują się tam stanowiska archeologiczne.
W pozwoleniu wskazane są prawa i obowiązki osoby, która je otrzymała, między innymi konieczność bezzwłocznego powiadomienie urzędu w przypadku odnalezienia zabytku.
Mężczyzna nigdy nie posiadał pozwolenia na poszukiwania ani o takie nie występował. Musi się teraz liczyć z odpowiedzialnością za przestępstwo – nielegalnego poszukiwania zabytków ze sprzętem elektronicznym z art. 109c Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z 2003 roku, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.
Zabytki archeologiczne są własnością Skarbu Państwa, prawo polskie przewiduje nagrodę dla znalazcy zabytku archeologicznego, ale tylko w przypadku natychmiastowego powiadomienia urzędu ochrony zabytków lub przedstawiciela administracji oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu archeologów. Wydobycie jej z podłoża pozbawia znalezisko kontekstu i uniemożliwia dalsze badania pochodzenia zabytku.