ROSJA NIEBAWEM ZWIĘKSZY STAN POSIADANIA UŻYTKOWEGO TERENU O 13 MILIONÓW KILOMETRÓW KWADRATOWYCH ! – CZYJA TO ZIEMIA BĘDZIE DAWAŁA KORZYŚCI ROSJI ?
Ostatnie wpisy M-forum av live J/C (zobacz wszystkie)
- Narodowy Bank Polski domaga się zmian w obowiązującym prawie. Miałoby ono zagwarantować konsumentom możliwość płacenia gotówką - 17 kwietnia 2021
- Poseł Artur Dziambor z Konfederacji opowiedział się za akceptacją lewicowo-liberalnych pomysłów ideologicznych LGBT przez szkoły. - 17 kwietnia 2021
- POSEŁ ROBERT MAJKA NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE POLICJA I PROKURATURA VS JAN ZBIGNIEW POTOCKI - 17 kwietnia 2021
- CHIP IMPLANT – BĘDZIE PROPONOWANY JAKO DODATEK DO 3 SZCZEPIENIA - 17 kwietnia 2021
- MARCIN BUSTOWSKI O TYM JAK CHCIELI MNIE KUPIĆ I POLITYKACH KTÓRZY NIE WIERZĄ W CHOROBY NOWOTWOROWE ALE W COVID TAK - 16 kwietnia 2021
Od Uralu po Pacyfik, 13 milionów kilometrów kwadratowych, 77% całego terytorium kraju to „azjatycka część” Federacji Rosyjskiej, podaje „Baublatt”. Przy tym tylko jedna czwarta ludności Rosji może nazwać te rozległe terytoria swoim domem, informuje szwajcarska gazeta.
Większość regionu nie nadaje się do życia głównie ze względu na bardzo niskie temperatury. Jednak w przyszłości sytuacja może się zmienić, a głównym powodem jest globalne ocieplenie. Naukowcy z Federalnego Centrum Badawczego w Krasnojarsku i Narodowego Instytutu Lotów Kosmicznych w USA doszli do podobnego wniosku podczas wspólnych badań, wyjaśnia „Baublatt”.
Według badań do 2080 roku klimat w azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej stanie się łagodniejszy. W rezultacie obszar wiecznej zmarzliny w tym regionie zostanie zmniejszony z 65% do 40%.
„W azjatyckiej części Rosji jest obecnie bardzo zimno” – cytuje szwajcarska gazeta kierowniczkę badania, dr hab. Jelenę Parfionow.
Według niej w przyszłości w cieplejszym klimacie łatwiej będzie zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe, przynajmniej w odniesieniu do rolnictwa. To jednak zależy od władz i ich polityki, podkreśliła Parfionowa.
Regiony o rozwiniętej infrastrukturze i wysokim potencjale rolniczym zostaną najprawdopodobniej zaludnione jako pierwsze – uważa kierowniczka rosyjsko-amerykańskiego badania.
W tej chwili niestety rozwój infrastruktury na Syberii i Dalekim Wschodzie pozostawia wiele do życzenia, stwierdziła Jelena Parfionowa.