NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7337 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
Szczepienia na Covid-19 nieobjęte ubezpieczeniami. Są traktowane jako eksperyment medyczny INFORMUJE DZIENNIK RZECZPOSPOLITA
Światowi lekarze ostrzegają: Trzymaj się z dala od ZASZCZEPIONYCH PRZECIW COVID19 ! Sterylizacja i przenoszenie ! CO TO JEST "SHEDDING"?
MOŻE TO BYĆ PROSTE ANTIDOTUM NA PRZENOSZENIE BIAŁKA KOLCZASTEGO Z ZASZCZEPIONEGO mRNA NA NIESZCZEPIONE OSOBY: SURAMINA ZAWARTA W IGŁACH SOSNY
PILNE!! WAŻNE VIDEO !! Wywiad z prawnikiem: czy mamy do czynienia z eksperymentem medycznym?
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

OBROŃCA POLSKI – Generał Tadeusz Rozwadowski

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

€1,00

Dzieje naszego narodu obfitują w wydarzenia, które decydowały o naszych losach w przyszłości, o położeniu i sytuacji następnych pokoleń. Konkretne rozwiązania są jednak kreowane przez poszczególne osoby odpowiedzialne za swoje dokonania. W naszej polskiej rzeczywistości są one często zapomniane przez współczesnych i potomnych, niejednokrotnie z niskich pobudek, skazane na historyczny niebyt.
Należy do nich niewątpliwie piękna lecz tragiczna postać Generała Broni Tadeusza Jordan Rozwadowskiego, skazana na całkowite wyciszenie.

Nazwisko i dokonania generała zostały wymazane ze szkolnych podręczników zarówno sanacyjnych, jak powojennych. Także dziś jest jeszcze dużo do zrobienia.

19 maja minęła 145 rocznica urodzin jednego z największych dowódców i wojskowych zwycięzców w tysiącletniej historii naszego narodu.

Urodził się w roku 1866 w Babinie niedaleko Stanisławowa w rodzinie ziemiańskiej, która zapisała piękne karty w walce o niepodległość. Jego pradziad Kazimierz brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1792 r., dziad Wiktor brał udział w Powstaniu Listopadowym,  ojciec Tomisław był oficerem kawalerii w Powstaniu Styczniowym. Generał Rozwadowski prezentuje więc polską tradycję wojskową w czwartym pokoleniu, sięgającą czasów przedrozbiorowych. Zanim został generałem polskim, był wybitnym oficerem i generałem austriackim. Był uznanym fachowcem wojskowym w dziedzinie artylerii, skutecznie stosując nowatorskie metody jej użycia, za co otrzymał najwyższe odznaczenia.

Znalezione obrazy dla zapytania general rozwadowski zdjecia

 

W roku 1918 oddał się w służbę rodzącej się Polski jako organizator podstaw wojska.

Jako dowódca armii “Wschód” skutecznie dowodził na froncie ukraińskim. Następnie był szefem polskiej misji wojskowej w Paryżu, gdzie wspólnie z Romanem Dmowskim stworzyli warunki polityczne ku temu, aby Galicja Wschodnia stała się częścią Polski.

W chwili załamania się polskiego frontu po nieszczęsnej wyprawie kijowskiej wrócił do Warszawy i objął w dniu 22 lipca 1920 r. stanowisko szefa sztabu polskiej armii. Od tego czasu rozpoczęła się odnowa naszej myśli strategicznej i operacyjnej, oraz zaczął emanować duch optymizmu ożywiający zarówno naród, jak wojsko na froncie.

Znalezione obrazy dla zapytania general rozwadowski zdjecia

Pod wpływem sytuacji na froncie, generał Rozwadowski opracował plan bitwy oraz wydał rozkazy, z 8 i 10 sierpnia. Zwłaszcza ten drugi rozkaz z 10 sierpnia 1920 r. o numerze 10000, powstały w wyniku zmiany sytuacji i obawy przed znajomością przez wroga pierwotnego planu, został osobiście, odręcznie napisany przez Rozwadowskiego. Generał Rozwadowski był nie tylko autorem planu bitwy, ale także faktycznym wodzem, kierującym na bieżąco operacjami i czuwającym nad ich wykonaniem. Józef Piłsudski, kompletnie załamany sytuacją, doręczył premierowi Witosowi akt dymisji w dniu 12 sierpnia, po czym opuścił Warszawę wyjeżdżając do przyszłej żony i córek za Tarnów. Uczestniczył on w pościgu za uciekającym wrogiem w operacji znad Wieprza, ale kontakt z nieprzyjacielem nawiązał dopiero z 17 na 18 sierpnia daleko za stolicą. Generał Rozwadowski w dniach 12-18 sierpnia 1920 r. był nieograniczonym przez nikogo w swych obowiązkach i w swej odpowiedzialności wodzem naczelnym całości wojsk polskich.

Znalezione obrazy dla zapytania general rozwadowski zdjecia

W wyniku zamachu majowego Józefa Piłsudskiego na legalne, demokratyczne władze Rzeczypospolitej, generał Rozwadowski został dowódcą wojsk wiernych przysiędze. Za swoją postawę został uwięziony i bez sądu, przez rok przebywał na Antokolu w Wilnie razem z generałami: Malczewskim, Jaźwińskim i Zagórskim.

Po wyjściu z więzienia generał Rozwadowski zaczął gwałtownie podupadać na zdrowiu. Pojawiły się częste nawroty gorączki, wobec których lekarze byli bezradni, nie mogąc określić choroby generała. Najwybitniejszy wojskowy II Rzeczypospolitej zmarł w Warszawie 18 października 1928 r. w lecznicy św. Józefa przy ulicy Hożej.

Pojawiły się głosy, potwierdzane przez lekarzy, że generał Rozwadowski mógł być otruty, co było jeszcze dodatkowo wzmocnione przez urzędowy zakaz sekcji zwłok.

Ciało generała zostało przewiezione do Lwowa i tam 22 października 1928 r. odbył się pogrzeb, którego rozmiary władze starały się maksymalnie ograniczyć. Pochowany został na cmentarzu Obrońców Lwowa obok swoich żołnierzy.

Znalezione obrazy dla zapytania general rozwadowski zdjecia

Major Wojska Polskiego Alfons Kossman tak napisał o generale Rozwadowskim:

„Ze zgonem generała Rozwadowskiego zakończył się jego dramat życiowy, ale nie zakończył się historyczny rozrachunek z krzywdą, jakiej nie doznał żaden z generałów polskich. Zmarł przedwcześnie i tragicznie w pełni życia, niedokonawszy zadań, które mógł ofiarować jeszcze swej Ojczyźnie.

Są wielkości prawdziwe i wielkości urojone, wielkości sztuczne, bo sztucznie podtrzymywane przy pomocy narzędzi władzy i legendy. Przestaną być wielkościami wtedy, gdy sprawiedliwa Klio, ta muza opiekująca się dziejopisarstwem, zważy ich wielkość na szalach swej wagi niezawodnej.

Znalezione obrazy dla zapytania general rozwadowski zdjecia

Przy ważeniu zasług generała broni Tadeusza Jordan Rozwadowskiego, Klio nie będzie miała żadnych trudności i sprawiedliwie poświęci Mu tyle miejsca na stronach swej księgi, ile prawdziwych zasług położył dla Polski i narodu. Bo On jest wielkością prawdziwą. Z kart historii narodu polskiego nikt Go wymazać nie potrafi. Wcześniej czy później, upomni się o niego historia.”

 

zrodlo:http://www.polishclub.org/2011/05/29/obronca-polski-general-tadeusz-rozwadowski/?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: