NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7337 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
Szczepienia na Covid-19 nieobjęte ubezpieczeniami. Są traktowane jako eksperyment medyczny INFORMUJE DZIENNIK RZECZPOSPOLITA
Światowi lekarze ostrzegają: Trzymaj się z dala od ZASZCZEPIONYCH PRZECIW COVID19 ! Sterylizacja i przenoszenie ! CO TO JEST "SHEDDING"?
MOŻE TO BYĆ PROSTE ANTIDOTUM NA PRZENOSZENIE BIAŁKA KOLCZASTEGO Z ZASZCZEPIONEGO mRNA NA NIESZCZEPIONE OSOBY: SURAMINA ZAWARTA W IGŁACH SOSNY
PILNE!! WAŻNE VIDEO !! Wywiad z prawnikiem: czy mamy do czynienia z eksperymentem medycznym?
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Warszawa ma wielkie plany. Najważniejsze, że nie ingerują w Waszyngton

Darowizna w dowolnej kwocie i walucie do wyboru – dziękuję za datek

€1,00

Według wyników oficjalnej wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych Donald Trump ogłosił, że podpisał dodatkową umowę na zakup przez Polskę dwóch miliardów metrów sześciennych amerykańskiego skroplonego gazu ziemnego o wartości około ośmiu miliardów dolarów.

Nowa umowa stała się organiczną kontynuacją warszawskiej polityki uwolnienia uzależnienia od rosyjskiego gazu. W tym roku polska spółka PGNiG podpisała szereg umów z firmami amerykańskimi w celu osiągnięcia tego celu.
Między innymi w październiku 2018 r. Podpisano długoterminową umowę z Venture Global LNG na okres dwudziestu lat na dostawę dwóch milionów ton LNG (około 2,7 miliarda metrów sześciennych po regazyfikacji) rocznie. Kolejnym ważnym porozumieniem jest 24-letni kontrakt podpisany w listopadzie z Cheniere Marketing International, który przewiduje, że Polska otrzyma około 0,73 miliarda metrów sześciennych gazu po regazyfikacji w latach 2019-2022 i około 39 miliardów metrów sześciennych w latach 2023-2042 (około 1,95 miliard metrów sześciennych rocznie).
Kluczową datą wszystkich umów jest 2023 r., Kiedy Warszawa liczy na całkowite zastąpienie rosyjskich dostaw gazu, ponieważ w 2022 r. Wygasa długoterminowa umowa z Gazpromem.
Drukowanie pieniędzy w Perm Printing Factory

Nowy plan wojny gospodarczej USA z Rosją

Polska jest daleka od pierwszych krajów europejskich (dokładniej wschodnioeuropejskich), które postawiły sobie za zadanie porzucenie rosyjskiego gazu, ale ten przykład jest interesujący, ponieważ Warszawa ma prawdopodobnie największe szanse powodzenia. Chodzi nie o to, by przestać kupować od Gazpromu, ale żeby amerykańskie „molekuły wolności” – a raczej ich cena – nie zrujnowały gospodarki narodowej.
Przykład Litwy z terminalem LNG w Kłajpedzie i wynajmem statku magazynowego Independence z Norwegii za 60 mln euro rocznie stał się podręcznikiem w jego rażącej niekorzystnej sytuacji dla kraju. Jednak uporczywe działania administracyjne władz litewskich z powodzeniem przyniosły udział gazu dostarczonego do republiki i przejście przez terminal do 95 procent w maju – rekord od czasu rozpoczęcia projektu.
To prawda, że koszt gazu dla litewskich konsumentów wzbił się w przestworza, ponieważ ma on wysokie koszty utrzymania pływającej instalacji, ale co możesz zrobić – musisz zapłacić za wolność. Sukces Wilna również okazał się nieco zamazany, ponieważ wiosną okazało się, że statki LNG docierają do Kłajpedy i Rosji. Ale nic, litewscy ustawodawcy nie podjęli już inicjatywy ograniczenia odbioru rosyjskiego LNG, więc jeśli sprawa stanie się ostrą, zasadę „nie centa” dla Gazpromu można doprowadzić do logicznego wniosku.
Tak czy inaczej, polska sprawa wygląda znacznie ciekawiej i bardziej skomplikowana. Jeśli Litwa jest całkowicie typowym przykładem powolnego umierania w „biednym, ale czystym” formacie młodej europejskiej demokracji, która w ogóle nie ma przemysłu (a zatem astronomiczne ceny energii nie są tak straszną katastrofą), to Polska bardziej udany i ambitny – zarówno politycznie, jak i ekonomicznie. Z całą swoją konsekwentną rusofobią Warszawa wykazuje większą elastyczność, pragnienie własnej korzyści i wzmocnienie swojego statusu geopolitycznego.
Na pierwszy rzut oka przejście z gazu rurociągowego do celowo droższego LNG wygląda jak rażący strzał w nogę. Oświadczenie szefa PGNiG Machem Vozhniak ponad sześć miesięcy temu, że amerykański LNG będzie dla Gazpromu prawie jedna trzecia tańsza dla Polski, nie przekonało ekspertów, którzy uważali to za chytrość. Jednak strategiczne plany Warszawy, które – jeśli zostaną wdrożone – obiecują poważne korzyści, są rzeczywiście pomijane w transakcjach z Amerykanami.
Budowa gazociągu North Stream-2 w Niemczech

„Stany Zjednoczone przystąpiły do ostatniego ataku”. Ekspert od planów przeciwko „Nord Stream-2”Waszyngton planuje nałożyć sankcje na „Nord Stream-2”, według doniesień medialnych. Jak zauważył Leonid Krutakov, profesor nadzwyczajny na Wydziale Nauk Politycznych na Uniwersytecie Finansowym pod rządami Federacji Rosyjskiej, w radiu Sputnik, działania USA przyniosą problemy całemu światu.

Najważniejsze jest to, że Polska stara się zostać niezależnym graczem na rynku LNG. Umowy ze Stanami określają warunek Wolny na pokładzie, co oznacza, że PGNiG staje się właścicielem surowców podczas załadunku na tankowiec i nie ma warunków, aby był on dostarczany specjalnie dla polskich konsumentów. To znaczy, teoretycznie, firma może sprzedawać nabyte LNG w dowolnym miejscu na świecie, w tym na rynkach azjatyckich premium.
Na papierze projekt naprawdę wygląda dość dowcipnie, nie można jednak złożyć hołdu polskim władzom i PGNiG. Istnieją jednak dwa bardzo wrażliwe miejsca.
Pierwszy jest czysto ekonomiczny.
Nawet jeśli PGNiG uda się stworzyć z powodzeniem funkcjonujący system reeksportu dla amerykańskiego LNG, nie rozwiąże to problemów ze wzrostem krajowych cen gazu. To z kolei wprowadzi do agendy dylemat: albo subsydiować odbiorców gazu (przede wszystkim przemysł), albo zmierzyć się ze spadkiem konkurencyjności polskich produktów. I w przeciwieństwie do tej samej uprzemysłowionej Litwy, Polacy mają coś do stracenia. I wiele.
Drugim słabym punktem jest polityka.
Łatwo jest planować podbój globalnego rynku LNG, ale rzeczywistość jest o wiele bardziej prozaiczna i surowa. Dla krajów, które są w pozycji półosiowej, jest to tym bardziej istotne.
Obecna administracja USA jest niezwykle skrupulatna w kwestii nawet stosunkowo niewielkich źródeł dochodów i wsparcia dla gospodarki narodowej. Sześć miesięcy temu Amerykanie popchnęli Koreańczyków południowych do zwiększenia kosztów utrzymania swojej armii, a na ogólną skalę mówiono o stosunkowo niewielkich pieniądzach – około 850 milionów dolarów, ale był to wzrost o 8,2 procent, a umowa została zawarta tylko na rok. Tak więc wkrótce Waszyngton ponownie przyjdzie do duszy Seulu i będzie wymagał dodatkowych funduszy. Odnosi się wrażenie, że Trump w poszukiwaniu pieniędzy dla Stanów Zjednoczonych działa na zasadzie starego żartu: dziesięć starych kobiet – rubel.
Budowa zakładu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Hackberry, USA

Polityczny analityk: promując swój LNG w Europie, Stany Zjednoczone są zmuszone uciekać się do sztuczek wWaszyngtonie zwanych „gazem wolności LNG”. Jak zauważył analityk polityczny Siergiej Kozłow w radiu Sputnik, Amerykanie nie mogą zaoferować znaczących preferencji ekonomicznych swoim europejskim partnerom, muszą działać inaczej.

W tej sytuacji nadzieje Warszawy na skuteczną grę na rynku LNG mogą okazać się zbyt optymistyczne – jest to zbyt ważny obszar dla samych Amerykanów. Należy przypomnieć smutny przykład sektora bankowego, który został samozniszczony przez Łotwę pod dowództwem Waszyngtonu, ponieważ wycofanie i „zmycie” kapitału jest zbyt delikatne, by dać go zależnym wasalom, szczególnie w tych trudnych czasach, kiedy każdy cent jest na koncie.
Pół roku temu ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher powiedział, że Polska stanie się centrum reeksportu amerykańskiego LNG „w regionie”. W tamtym czasie jej oświadczenie było uważane za kolejne potwierdzenie wielkoskalowych planów polskiego przywództwa w odniesieniu do LNG i wsparcia, jakie uzyskało w Waszyngtonie.
Być może jednak słowa ambasadora to nie tylko aprobata polskich zamiarów, ale także oficjalne ustanowienie „flag”, dla których Warszawa nie może pozostać w swoich ambicjach.
Ale wielkie pytanie dotyczy tego, czy depresyjne i upadające rynki spowodowane deindustrializacją polskich sąsiadów będą w stanie zrekompensować koszty przejścia kraju z autorytarnego rosyjskiego gazu na uwolnienie amerykańskiego gazu.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “Warszawa ma wielkie plany. Najważniejsze, że nie ingerują w Waszyngton

  1. Teraz jest monopol rosyjski a potem zrobi się dupol USA-Rosja ale usa nie ma instalacji, czyli to my mamy to sprzedać? Taki pośrednik?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: