NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7294 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Izraelczycy wnieśli pozew w związku z naruszeniem Kodeksu Norymberskiego, za stosowanie przymusu szczepień cowid!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Dzicz w mundurach !! Zwyrodnialcy Kamińskiego...
Czy widzisz analogię ??
Szokujący nekrolog Krawczyka!!  Zareagował członek Zarządu EMA.
WYBIERAMY LOGO DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI"
Wybuch wulkanu. Ewakuują tylko osoby zaszczepione na COVID-19 [VIDEO]-
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Plan wdrożenia Nowego Globalnego Kapitalizmu!(8 – części video – z opisami) !

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Screenshot_6.pngScreenshot_7

PILNIE WYSŁUCHAJ – CZYTAJ NAPISY !

Rothschildowie zorganizowali konferencje, której celem jest zastąpienie korporacyjnego kapitalizmu nowym „kapitalizmem globalnym” opierającym się na uwłaszczeniu majątku prywatnego przez organizacje międzynarodowe i korporacje oraz jego redystrybucji poprzez tworzony w tym celu program Inclusive Capitalism. Program ma na celu zniwelowanie dysproporcji w dochodach oraz ochronę dóbr naturalnych naszej planety. Jest to nowe wcielenie komunizmu w oparciu o program ONZ Agenda 2030.

 

 

Rothschildowie zorganizowali konferencje, której celem jest zastąpienie korporacyjnego kapitalizmu nowym „kapitalizmem globalnym” opierającym się na uwłaszczeniu majątku prywatnego przez organizacje międzynarodowe i korporacje oraz jego redystrybucji poprzez tworzony w tym celu program Inclusive Capitalism. Program ma na celu zniwelowanie dysproporcji w dochodach oraz ochronę dóbr naturalnych naszej planety. Jest to nowe wcielenie komunizmu w oparciu o program ONZ Agenda 2030. „Efektywna realizacja Agendy 21 będzie wymagać głębokiej reorientacji całego ludzkiego społeczeństwa, jakiego świat nigdy nie doświadczył, poważnych zmian w priorytetach rządów i osób prywatnych oraz bezprecedensowych relokacji zasobów ludzkich oraz finansowych. Ta zmiana będzie wymagała troski o środowiskowe konsekwencje każdego ludzkiego działania, które powinno być zintegrowane z indywidualnym i zbiorowym podejmowaniem decyzji na każdym poziomie ” – ONZ Agenda 21 Konferencja odbywa się corocznie od 2013r. i zgromadziła kapitał inwestycyjny o wartości 30 trylionów dolarów co odpowiada jednej trzeciej światowych aktywów, wśród prelegentów znaleźli się prezesi największych instytucji finansowych, banków, korporacji, a także Książę Karol, Bill Clinton, papież Franciszek oraz prezesi Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

WIĘCEJ INFO NA TEMAT KONFERENCJI :

https://killuminati.pl/lynn-rothschild-ujawnila-plan-wdrozenia-nowego-globalnego-kapitalizmu-video/

Ken O’Keefe ujawnia ekonomiczne niewolnictwo !

 

 

 

Bogactwo i Władza !

 

 

 

Bankierzy-Prawdziwi Władcy Świata !

 

 

 

Amschel Mayor James Rothschild,

urodzony w 1955 r., był wschodzącą gwiazdą w rodzinie Rothschildów, w 1993 r. został prezesem zarządu który zarządzał całym majątkiem Rothschildów. W owych czasach wielu sądziło, że zostanie on następcą Sir Evelyna de Rothschilda. Jednak 9 lipca 1996 r. został on uduszony paskiem od własnego szlafroka w hotelu „Bristol”, w Paryżu. Policja francuska, badającą tę sprawę, miała dużo wątków, ale Jacques Chirac umorzył śledztwo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Amschel_Rothschild

 

 

 

Wybory to iluzja!

Wybór, wybory, – przyzwyczajenie utrzymywane niby dla pokrzepienia serc, dla zachowania pozorów, ale całkiem niepotrzebne i prowadzące do fasadowej harmonii społecznej. Stoimy na krawędzi globalnej przepaści finansowej „Wielkiego globalnego zadłużenia”, Gdzie państwa pogrążone w ekstremalnych długach zaczynają zaostrzać politykę fiskalną w celu zmniejszenia deficytu, co ostatecznie doprowadzi do „uśmiercania” społeczeństwa, zagłady klasy średniej i społecznych podstaw na których się na których system się opierał. Jak do tego doszło? Kto ponosi odpowiedzialność? Dokąd nas to zaprowadzi? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć. Sercem globalnej polityki ekonomicznej jest centralny system bankowy. Banki centralne są odpowiedzialne za wydruk walut danego kraju i ustalanie stóp procentowych, tym samym ustalania wartości waluty. Powinno to bez wątpienia należeć do prerogatyw rządów, jednak jest to iluzją, gdyż banki centralne, przesiąknięte władzą rządową są prywatną własnością największych międzynarodowych banków, a tym samym pracują na zysk tychże instytucji. W jaki sposób banki centralne zarabiają? Odpowiedź jest prosta: w taki sam jak wszystkie inne banki. Zarabiają na odsetkach od długu. Są kredyty, są ustalone stopy procentowe są i zyski. Jest to system długu, gospodarka imperialna w genialnym wydaniu. W 1913 roku w Stanach Zjednoczonych, prezydent Woodrow Wilson podpisał Ustawę o Rezerwie Federalnej, tworząc System Rezerwy Federalnej, z siedzibą w Waszyngtonie, wyznaczony na prezesa, ale prawdziwa siła spoczywała w rękach 12 banków regionalnych, gdzie szczególną rolę odgrywał Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. Regionalne banki Fed były bankami prywatnymi, w których udziałowcami były największe banki w każdym regionie, skąd wybrano członków zarządu, którzy następnie podzielili się władzą z władzą z Zarządem Rezerwy Federalnej w Waszyngtonie. Na początku lat 1920, w USA powstała Rada Stosunków Międzynarodowych Council on Foreign Relations powstał w Stanach Zjednoczonych, pierwszy „think tank” (zbiornik myśli) polityki zagranicznej zdominowana przez potężne siły kartelu bankowego. W 1930 r. powstał Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) stworzony do zarządzania niemieckimi odszkodowaniami, ale odgrywał też inną, mniej znaną ale o wiele bardziej znaczącą rolę, zasadniczo rolę banku centralnego dla banków centralnych na całym świecie, gdzie wszelkie operacje były ściśle tajne, Historyk Carroll Quigley napisał : „Siły kapitalizmu finansowego inny dalekosiężny cel, co najmniej stworzenie systemu kontroli finansowej na świecie skupionej w rękach prywatnych, będące w stanie zdominować system polityczny danego kraju i całej światowej gospodarki. System miał być feudalnym stylu nadzorowany przez działające banki centralne w porozumieniu, gdzie wszystko ustalano na tajnych spotkania i konferencjach. Centralą systemu miał być Bank Rozrachunków Międzynarodowych z siedzibą w Szwajcarii, w Bazylei – prywatny bank zarządzający bankami centralnymi, które same w sobie były prywatnymi korporacjami” W 1954 roku powstała grupa Bilderberg Group tajemniczy globalny „think tank” którego członkami były elity intelektualne, finansowe, wojskowe, medialne, członkowie wielkich korporacji z USA i Europy zachodniej, wybitni bankierzy jak David Rockefeller, członkowie europejskich rodzin królewskich jak członkowie holenderskiej rodziny królewskiej, -najwięksi udziałowcy Rogal (taki holenderski Stell) – uczęszczający na wszystkie spotkania Ta ok. 130 osobowa grupa spotyka się co roku w tajemnicy, aby omawiać sprawy światowe, ustalanie ogólnych celów i podejmowania szeroko zakrojonych programów. Grupa początkowo była utworzona w celu promowania integracji europejskiej. Na spotkaniu w 1956 spotkaniu ustalono zarys przyszłej UE i wspólnej waluty. Faktycznie obecny przewodniczący grupy Bilderberg potwierdził w europejskich mediach, że dyskutowano na temat EURO na spotkaniach grupy. W 1973 roku, David Rockefeller, prezes i dyrektor generalny Chase Manhattan Bank, przewodniczący Rady Stosunków Międzynarodowych i członek Komitetu Kierowniczego Grupy Blderberg wraz z politologiem Zbigniewem Brzezińskich powołali Komisję Trójstronną . W tym samym roku szokująco skoczyły ceny ropy naftowej tworząc kreując olbrzymie zyski. Te posunięcia były omawiane na spotkaniu Bilderberg 5 miesięcy przed tym skokiem, a pieniądze przechodziły przez zachodnie banki, które udzielały pożyczek krajom 3 świata które rozpaczliwie potrzebowały kredytów na finansowanie inwestycji.

 

 

 

Powiązania Leszka Czarneckiego !

 

 

 

Czy poprzez finansowy udział w działaniu takiej instytucji można zyskać coś poza spokojnym szumieniem? nie wiem. W każdym bądź razie LC uznał za istotne by wspomnieć prezesowi KNF Markowi Chrzanowskiemu, że jest w tym łożeniu na nią prymusem. Jakby nie wystarczyło to do Pokera Królewskiego postanowił dołożyć znajomość z Christine Lagard prezeską IMF, oraz innym znajomym bliskim znajomym Nathanielem Rotschildem. (z którym notabene jak wyznał bardzo chciał mieć wspólny bank, a niestety nie udało się). Z prezesem banku Rothschildów Jackiem Chwedorukiem znają się od poczatków jego kariery i zasiadał on w radzie EFLu, czy później Lucasa. Oczywiście ta bogata rodzina w Polsce miała niejedną mackę. Choćby wspomnieć Banque Privée Edmond de Rothschild Europe, który otwierał nawet swój oddział w polsce, a jego przedstawiciele mieli swój udział w tworzeniu rozmaitych wehikułów inwestycyjnych. Krzyżując się co rusz personalnie z pracownikami BRE Banku i wszelkich innych instytucji odpowiedzialnych za opowiadanie i realizowanie koncepcji reprywatyzacji ukutej w fundacji CASE. Warto wspomnieć też działalność doradczą banku Rothschild Polska S.A, bez której nie odbyła się w Polsce żadna większa akcja sprzedażowa naszego majątku.

Czy zatem w tej bliskiej przyjaźni kryje się klucz do zrozumienia sytuacji między KNF i polskim rządem, a imperium pana Czarneckiego? Czy jest to przejaw tzw. „antysemityzmu” skrytego w polskim sejmie i instytucjach państwowych, na którego przejawy uczulone jest instrumentarium lobbingowe, którego działanie dało się poznać w lutym tego roku? Warto przypomnieć, że to właśnie 9 miesięcy temu „znajomy” LC w imieniu WJC i Muzeum Holokaustu „żądał” przeprosin od premiera polski Mateusza Morawieckiego. Trzy miesiące później powstało nagranie w siedzibie KNF !

Tak więc w co gra Leszek Czarnecki i jego przyjaciele ?

Scenariuszy jest przynajmniej kilka. Pierwszy jaki się nasuwa od razu to jest: zarobić pieniądze. Oczywiście bardzo duże pieniądze. Więc w grę może wchodzić np. podburzenie do „runu” na banki, kręcenie „wpadek” przez „pomocników”, spadnięcie ich akcji i wykupienie ich (zanim zrobiłby to np. polski rząd). Raz już LC wykonał taką sztuczkę, ujawniając swoje papiery w UB, więc teraz może to samo tylko na większą skalę. Inna opcja działania to uderzyć w Polski rząd razem z wygłodniałą sukcesów opozycją. Giertychami, itd. dajmy na to znajdując faktycznie wpływ skrytych antysemitów w „dobrej zmianie” (to chyba mało możliwe), w podłym i bezpodstawnym ataku na biednego (co to jest 2 MLD w tych kręgach) polskiego finansistę, męża stanu i patriotę Leszka Czarneckiego! Bardziej prawdopodobne jest jednak rozwinięcie narracji o zagrożeniu BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny) w przypadku bankructwa Getinu (przy okazji jeszcze paru przypadkowych lub nie instytucji). Rezultatem byłoby zapewnie wymuszenie na nas (nasze emerytury, przyszłość dzieci itd.) dofinansowania żywą gotówką wszystkich strat jakie powstaną w wyniku utraty wiarygodności LC. Zapomnienie o GetBacku i machlojach ze sprzedażą jego akcji przez Idea, podbijania akcji własnych spółek udzielając na nich kredytu swoim klientom? w cenie. Niezła kombinacja alpejska co ? 😉 Inna para kaloszy, to koncepcja, że zarówno Pan Chrzanowski jak i PMM , Leszek i spółka grają w jednej drużynie. Patrząc jak śmiało nasz PMM ferworuje na salonach europejskich w sytuacji zachwiania się rychłego stabilności systemu finansowego każe brac pod uwagę i taką możliwóść. Jedno jest pewne.

Ostrzą się ostrza i owce będą – prawdopodobnie strzyżone !

ROZWIĄZANIE ?

Sejmik Monetarny – Poseł Robert Majka podaje szokujące dane  !

https://youtu.be/gMPRwSK8AV0

KOMITET BAZYLEJSKI – 2019r – 2022r 

Nowe wytyczne Komitetu Bazylejskiego ds. Nadzoru Bankowego tzw. „Bazylea IV” uchwalone

Nowe zasady obliczania aktywów ważonych ryzykiem opublikowane przez Komitet Bazylejski ds. Nadzoru Bankowego pomimo, że są znacznie mniej rygorystyczne niż pierwotnie proponowane, spowoduje w niektórych bankach europejskich wzrost aktywów ważonych ryzykiem od 10 do 15%, co może przełożyć się na konieczność zwiększenia kapitałów. Efekt „Bazylei IV” w przypadku polskich banków będzie mniejszy niż w krajach Europy Zachodniej.

Wpływ Bazylei IV na polskie banki będzie niższy niż na banki w zachodniej Europie stosujące powszechnie modele wewnętrzne do określania kapitału regulacyjnego, gdyż rygory zatwierdzania tych modeli w Polsce od 2007 roku były nader ostre.  Natomiast zmiany w metodzie standardowej mogą mieć zróżnicowany wpływ na banki, powodując w niektórych z nich, wzrost wymogów kapitałowych.  Ten wpływ będzie zależał od portfela produktowego, stosowanych parametrów ryzyka i innych czynników” – mówi  Piotr Bednarski, dyrektor w zespole usług doradczych dla sektora finansowego.  

Komitet Bazylejski ds. Nadzoru Bankowego („BCBS”) opublikował 7 grudnia 2017 r. nowe zasady obliczania aktywów ważonych ryzykiem (RWA), w tym zwiększył wrażliwość podejścia standardowego stosowane przez banki do obliczania ryzyka i kapitału regulacyjnego.  Zaostrzył jednocześnie wymogi stawiane modelom wewnętrznym banków i ograniczył zakres ich stosowania. Ustalono rygorystycznie „zawór bezpieczeństwa” w postaci dolnej granicy redukcji kapitału regulacyjnego przez stosowanie modeli wewnętrznych (floora kapitałowego) na poziomie  72,5%. 

Dokumenty te finalizują prace, które BCBS prowadził od 2012 r. w celu kalibracji pakietu regulacji określanych jako Bazylea III. Umowa Bazylea III została wprowadzona w celu usunięcia najpoważniejszych słabości w systemie regulacji bankowych, jakie ujawniły się w czasie kryzysu finansowego w latach 2007-2008 oraz w celu zwiększenia odporności banków na różnego rodzaju szoki.

Nowe zasady dotyczące banków będą miały również wpływ na innych uczestników rynku finansowego. Jeśli wzrosną koszty kapitałowe dla banków, znajdzie to odzwierciedlenie w stopach procentowych i opłatach klientów. Konkurenci banków, tacy jak firmy ubezpieczeniowe, firmy zarządzające aktywami, fundusze fintech lub fundusze hedgingowe, są gotowe do wejścia i prowadzenia działalności w nowych segmentach dotychczas kontrolowanych przez banki, a  które mogą nie być tak atrakcyjne dla banków.

Reformy regulacji bankowych są ze względu na dużą skalę zmian wspólnie określane przez sektor bankowy jako „Basel IV”.  Bazylea IV kompleksowo zmienia jeden w kluczowych wymogów dla banków tj. sposób kalkulacji RWA dla wszystkich rodzajów ryzyka w ramach tzw. Filara 1 (wymóg regulatora w odróżnieniu od kapitału wewnętrznego ustalanego niezależnie od formuł regulatora przez banki w ramach Filaru II).  

Pomimo tego, że Komitet wydaje wytyczne (a nie przepisy prawa) i dotyczą one generalnie banków aktywnych  na arenie międzynarodowej, to jednak w praktyce zatwierdzone reformy dotkną wszystkich banków, niezależnie od ich wielkości, modeli biznesowych i niezależnie od stosowania standardowych lub zaawansowanych metod obliczania kapitału regulacyjnego. Po wprowadzeniu wytycznych „Bazylei IV” do porządku prawnego poszczególnych krajów (w UE dokona się to przez rozporządzenie, dyrektyw i ich krajowe transpozycje), metody standardowe staną się bardziej wrażliwe na ryzyko, podczas gdy korzystanie z modeli wewnętrznych będzie większym wyzwaniem i będzie ograniczone tylko do niektórych klas aktywów. Wprowadzona stosunkowo rygorystyczna dolna granicy redukcji kapitału regulacyjnego (72,5%), w ramach obliczania RWA za pomocą modeli wewnętrznych, była jedną z najbardziej kontrowersyjnych i najdłużej negocjowanych  elementów nowego pakietu.

BCBS jako globalny regulator, tworzący standardy dla banków i regulatorów chce osiągnąć kilka celów dzięki nowym regułom. Z jednej strony, BCBS chce przywrócić zaufanie do jednego z kluczowych wskaźników  opisujących wielkość ryzyka aktywów banków tj. RWA, stosowanego w formule wyliczania współczynnika wypłacalności, tak ważnego dla nadzorców i rynku -. Solidność i porównywalność tego wskaźnika były mocno kwestionowane od czasów kryzysu finansowego. BCBS zamierza ograniczyć nieuzasadnioną zmienność wyników modeli wewnętrznych banków i doprowadzić do większej porównywalności RWA obliczanych z ich wykorzystaniem. W związku z tym BCBS ograniczył zakres stosowania modeli wewnętrznych do mniejszej ilości klas aktywów. Jednocześnie BCBS przebudował formuły stosowane w metodach standardowych obliczania kapitału regulacyjnego, jakie  stosuje większość banków na całym świecie (zwłaszcza średnich, małych, lokalnych), tak aby stały się bardziej wrażliwe na ryzyko i odzwierciedlały zmiany na rynkach finansowych w ostatnich latach. W przypadku ryzyka operacyjnego nie będzie można stosować modeli wewnętrznych, a dotychczasowe metody standardowe zostaną zastąpione nowym podejściem.  Nie osiągnięto porozumienia w ramach BSBS w sprawie traktowania ekspozycji z tytułu długu państwowego w ramach  szacowania RWA, niemniej opublikowano dokument do dyskusji w tym obszarze. Oprócz wyliczenia RWA uzgodniono również pewne zmiany wskaźnika dźwigni, w tym dodatkowy bufor dla banków o globalnym znaczeniu systemowym (G-SII).

Pomimo faktu, że opublikowane przez BCBS zasady są stosunkowo mniej rygorystyczne w porównaniu z pierwotnymi propozycjami, niektóre europejskie banki będą musiały zmierzyć się ze znacznym wzrostem RWA, a tym samym potencjalnym spadkiem ich współczynników kapitałowych. Zmiany w nich mogą się różnić w zależności od banku i zależą od kilku czynników, takich jak zakres zastosowania modeli wewnętrznych do szacowania ryzyka lub od modeli biznesowych.

Zmieniony pakiet regulacji zostanie wprowadzony od 2022 r., jednak większość zasad będzie wprowadzana stopniowo w okresie od 2022 r. do 2027 r.. Wdrożenie nowego pakietu regulacji w zakresie ryzyka rynkowego, który został sfinalizowany w 2016 r. (tzw. „Podstawowy przegląd portfela handlowego – „FRTB””) został również przełożony na 2022 r.. Oznacza to, że w 2022 r. nastąpi swoisty regulacyjny ” big bang „, gdy wszystkie nowe reguły RWA zostaną zastosowane po raz pierwszy. Wydłużony okres przejściowy, pozwoli bankom lepiej dostosować się i efektywniej zarządzić skutkami kapitałowymi wprowadzonych zmian. Ustawodawcy krajowi będą musieli również podjąć kroki w celu wprowadzenia pakietu „Bazylea IV” do prawa krajowego i do odpowiedniego określenia terminarza wdrożenia przez nadzorowane instytucje.

https://www.pwc.pl/pl/media/2017/2017-12-08-pwc-bazylea-IV.html

CZY WŁAŚNIE O TYM I INNYM, – MA POWSTAĆ FILM PATRYKA VEGI ???

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: