PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Tak upadlają zakonnice w polskich klasztorach. To przekracza ludzkie pojęcie…

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Screenshot_7.png

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Małgorzata Niedzielska od lat walczy w sądzie ze zgromadzeniem Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Krakowie o odszkodowanie za „zmarnowane zdrowie i życie”. Przez 13 lat była zmuszana do katorżniczej pracy, która zrujnowała jej zdrowie. Nabawiła się nerwicy i astmy. Niedzielska nie jest jedyna. Także zakonnice z innych zgromadzeń skarżą się na upadlające praktyki w polskich klasztorach. Niewolniczą pracę, brak opieki medycznej i złe traktowanie.

„Polityka” opisała historie byłych i obecnych zakonnic, które chciały poświęcić życie Bogu, ale straciły zdrowie przez niewolniczą pracę w zakonie. Taką kobietą jest Małgorzata Niedzielska, która miała 16 lat, gdy wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Krakowie. Wytrzymała 13 lat. W 2004 roku uciekła z zakonu i trafiła na bruk. 

– Byłam zmuszana do pracy w kuchni i nieogrzewanych kościołach w czasie gdy miałam poważne kłopoty ze zdrowiem – relacjonowała nam w 2017 roku. Jak wyjaśniła „Polityce” – początkowo wierzyła starszym zakonnicom, gdy mówiły, że po ślubach wieczystych będzie lżej. Po ich złożeniu trafiła do ojców franciszkanów. Gotowała dla setek braci. Z wiadra wylewała na patelnię ciasto naleśnikowe, nosiła ciężary, reklamówki pełne jedzenia. W końcu zaczął jej dokuczać kręgosłup.

Przełożona bagatelizowała jej problemy zdrowotne. Dopiero reprymenda lekarza spowodowała, że pozwoliła Niedzielskiej na zażywanie leków. W końcu zakonnica trafiła pod Mielec na plebanię, gdzie musiała usługiwać księżom. Czara goryczy przelała się, gdy kazano jej czyścić ubikacje po każdej mszy.

Zrujnowane zdrowie i 600 zł od MOPS-u

Po odejściu imała się różnych dorywczych zajęć. Ale pracę utrudniała choroba kręgosłupa, niedoczynność tarczycy i astma. Teraz musi się utrzymać za 620 zł z MOPS-u. Dlatego domaga się 82 tys. odszkodowania od klasztoru i renty.

Jozuela nie zdecydowała jeszcze czy zostanie „na wolności”. Ma dwa lata nim dojdzie do unieważnienia ślubów wieczystych. Klasztorowi poświęciła trzydzieści lat życia.

Odeszła, by po śmierci ojca, zająć się starą matką. Było jej smutno, że rodziców może odwiedzać tylko raz w roku. Miała wyrzuty sumienia, że zajmuje się schorowanymi siostrami emerytkami, a jej właśni rodzice nie mają opieki. Przełożona tego nie rozumiała.

Zabroniła siostrom odwiedzania matek i ojców poza urlopem, a nawet poskarżyła się na to w liście jednemu z hierarchów. W odpowiedzi złajał ją jednak za bezduszność.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/tak-upokarzaja-w-klasztorach-zakonnice-to-przekracza/eb5hwj6#slajd-2

%d bloggers like this: