PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

ZADZIWIAJĄCE ZJAWISKO DOWIEDZIONE NAUKOWO IM WYŻSZY ROZWÓJ TECHNICZNY CYWILIZACJI TYM SZYBSZE COFANIE SIĘ W ROZWOJU INDYWIDUALNYCH OSOBNIKÓW !

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

STYL ŻYCIA

Najnowsze zdobycze techniki cofają ludzkość w rozwoju intelektualnym

Dobrodziejstwa płynące z najnowocześniejszej technologii są dla nas wszystkich nieocenione. Niestety, korzystamy z nich bez opanowania, a jak wiemy, nadmiar bardzo szkodzi.

Wystarczy rozejrzeć się dookoła, aby odnieść wrażenie, że większość z nas nie potrafi już normalnie funkcjonować bez smartfonów i innych mobilnych gadżetów. Naukowcy z norweskiego Centrum Badań Ekonomicznych Ragnara Frischa postanowili tę smutną rzeczywistość wziąć pod lupę i sprawdzić w naukowy sposób, jak to przekłada się na inteligencję ludzkości.

Ich niezwykle ciekawe badania zostały opublikowane na łamach najnowszego wydania magazynu PNAS. Naukowcy bazowali na danych zgromadzonych w ubiegłym stuleciu, w którym poziom inteligencji z każdą dekadą wzrastał. Była to zasługa szerszego dostępu do edukacji i informacji, a także wyższa świadomość i dbanie o jakość swojego życia.

Teraz ten trend odmienił się diametralnie. Naukowcy uważają, że nie tylko ludzkość nie rozwija się intelektualnie, ale nawet cofa się w rozwoju i to w piorunującym tempie.

Norwedzy swoje badania oparli o bardzo dokładne dane 730 tysięcy mężczyzn powoływanych do armii w latach 1970-2009. Dokonane przez nich analizy wykazały, że na każdą dekadę średni poziom inteligencji zmniejszał się o nawet 7 punktów.

Ludzkość cofa się w rozwoju i będzie coraz gorzej. Winne najnowsze zdobycze techniki. Fot. Pexels.

Specjaliści z Centrum Badań Ekonomicznych Ragnara Frischa sugerują, że za taki stan rzeczy odpowiada uzależnienie ludzkości od elektroniki, która za nas automatycznie wykonuje większość codziennych czynności. Co najgorsze, te złe nawyki wchodzą już w krew dzieciom, które są przecież przyszłością naszego świata.

No cóż, sami sobie jesteśmy winni. Rachunki obliczą za nas aplikacje w smartfonie, drogę wyznaczą nam nawigacje, pralka sama idealnie wypierze nasze ubrania, a my, zamiast znaleźć czas na przeczytanie dobrej lektury, wolimy odpalić sobie YouTuba i obejrzeć zaśmiecające nasze mózgi głupoty.

Badania Norwegów potwierdzają wcześniejsze, przeprowadzone przez Brytyjczyków. Zauważyli oni, że od końca II wojny światowej średni poziom inteligencji spada o 2,5–4,3 punktu na dekadę. Teraz jest to już bliżej 7 punktów.

Źródło: GeekWeek.pl/PNAS / Fot. Pexels

One thought on “ZADZIWIAJĄCE ZJAWISKO DOWIEDZIONE NAUKOWO IM WYŻSZY ROZWÓJ TECHNICZNY CYWILIZACJI TYM SZYBSZE COFANIE SIĘ W ROZWOJU INDYWIDUALNYCH OSOBNIKÓW !

  1. Bo ludzie dostarczają sobie gówna pseudo-naukowe i zaczynają w to wierzyć a naukowcy klepią teorie za kasę, w budach kładą syf do głów i koło się zamyka. Potem się słyszy bo ktoś nie chce wyjść z matrixa/kłamstwa bo jak będzie żył (taki pna emisja)

%d bloggers like this: